Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Diyen Bir Kadın Neler Yapmalı?
Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Diyen Bir Kadının Yapması Gerekenler

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Diyen Bir Kadın Neler Yapmalı?

Kocasının kendisine yeteri kadar bağlı olmadığını düşünen bir kadın, yapması gereken hamleleri yaptığı takdirde bu durumu kolaylıkla değiştirebilir. Yapılması gereken hamleleri ise şimdi sizler için sıralayacağız.

Kadınların erkeklere göre olaylara daha duygusal yaklaştığı bir dünyada kocalarından gelen ilgi eksikliği ve önceliğin kendileri olmadığı dönemler kadınları gündelik hayatta çok olumsuz etkileyebilmektedir. Bu durum kadınlarda kendilerine olan güvenlerinde azalmaya neden olmakla birlikte iç çatışmalara zemin hazırlar. Hatta bu durumu bir çözüm bulmak için çabalamaz ve gerekli hamleleri uygulayarak bulunduğu durumu değiştirmeye çalışmazsa iyice içinden çıkılmaz bir durumun içine girebilir.

Hatta kimi durumlarda evlilik son buluyor bile olabilir. Bu neden ile sizde eşinizin ya da sevgilinizin sizlere olan ilgisinin azaldığını düşünüyor ve sizden çok başka şeyler ile ilgilendiğini görüyorsanız bir an önce bir şeyler yapmanız gerektiğini beklediğiniz her saniye yüzünden geç kalmış olabileceğinizi söyleyelim.

Peki, eşinizi daha fazla sıkmadan en kısa zamanda bu durumu nasıl çözebilirsiniz?

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Diyen Bir Kadın Neler Yapmalı?
kocamı kendime bağlamanın yolları

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?

Ülkemizde birçok evli kadın evlilik hayatların karşılarına bir sorun çıktığı zaman dert yanıp kocalarına sitem ve şikayet cümleleri kurmaya başlıyor ve sonucunda eşlerini bu şekilde daha hızlı soğutmayı başarıyorlar. Siz bunu yapmaktan kaçının.

Kocamı kendime nasıl bağlarım? diye soran bir kadın eşine sitem dolu cümleler kuracağına, erkeğine bağlılığını arttıracak çözüm odakları cümleler kurmalı ve bunu uygularken yanında olacağını belli etmelidir. Kadın sorunları çözmek için en pratik ve en doğru yollar konusunda mantıklı düşünmelidir.

Nelerin Değiştiğine Bak!

Evlilik yaşantısının başlangıcı sayılan ilk aylar herkes için çok heyecanlı ve mutlu geçmektedir. Çünkü evlilik ile birlikte birçok yenilik hayatınıza katılacaktır. Ama bir süre sonra hayatınızda yer alan yenilikler monotonlaşmaya başlar. Bu nedenle de sürdürülen ilişki tatsız ve tuzsuz bir hal almaya başlayacaktır. Bu andan sonra ise ilişkilerde yaşanacak en ufak bir sorun bile ilişkiyi bitirebilecek hale getirebilir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz aldatmadır.

Uzman kişilerin yaptığı araştırmalara göre ise evlilik sırasında bağlılık konusunda sıkıntı yaratan konular şunlar;

İki tarafın da birbirine olan ilgilerinde azalma,

Yaşanılan şeyleri eskisi kadar heyecanla yapmama,

Cinsel monotonlaşmalar yüzünden seks sonrası tam tatmin olamama,

Çiftlerin birbirleri ile iletişimi sırasında saygılı olmama.

Oluşan tüm bu sorunları mantık çevresinde ve en kısa yolla çözmeye çalıştığınız takdirde kocanızın ilgisi yeniden artacaktır.

Evlilik, iki tarafın da birbirini mutlu edebilmesi, birbirine yetebilir hale gelmesi ile kuvvetlenmektedir. Eşler arasında oluşan bağlar, evliliğin köklenmesini ve uzun yıllar sürmesini sağlamaktadır. Ancak; her evlilik masallardaki gibi devam etmez.

Cicim ayları olarak tabir ettiğimiz dönemler geçtiğinde her iki taraf da gerçek huyları yavaş yavaş öğrenmeye ve şikayet etmeye başlar. Sürekli duyduğumuz ve kadınların çokça merak ettiği kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusu hakkında biraz detaylandırma yapacağız.

Elbette detaylandırma yapmadan önce biraz da sebeplerden başlamamız gerekmektedir. Örneğin kadın çok fazla kıskanç davranıyor ve kocasını baskı altına alıyor ise, erkek bir süre sonra karısından da evinden de soğumaya başlayacaktır. Bu sebeple önce ilişkinin nötr bir durum haline getirilmesi gerekmektedir.

Kocamı Kendime Bağlamanın Püf Noktaları

  • En etkili ve önemli yöntemlerden birisi kesinlikle bu madde olacaktır. Her işinize karışan, sürekli sizinle vakit geçirmek isteyen ve oğlunu kendi tarafına çekmeye çalışan bir kaynananız varsa, işe öncelikle buradan başlamanız gerekecektir. Elbette kaynananız eşinizin annesi ve ona sadece anne olduğu için dahi saygı duymanız gerekmektedir. Kimse annesine saygı duymayan bir kişiye saygı göstermeyecektir. Bu nedenle kaynananızı sevmiyor olsanız bile biraz politik davranarak ipleri elinize alabilirsiniz. Örneğin mesafeli olup bu durumu eşinize de tatlı bir dille anlatmanız kayınvalidenizin çok sık evinize girip çıkmasını engelleyecektir.
  • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusuna ikinci cevap ise yine kayınvalideler ile ilgili. Kaynananıza karşı hürmetkar olmanız, eşinizin gözünde artı puan oluşturacaktır. Kaynananızın tüm terbiyesizliklerine karşı yine de alttan alan taraf siz olursanız kazanan da siz olursunuz.
  • Erkekler yatak sohbetlerinden oldukça hoşlanmaktadır. Bu nedenle kocanız ile romantik bir ortam hazırlayıp birlikte olursanız emin olun eşiniz bütün gerginliğini bırakacak ve size daha sıkı bağlanacaktır.
  • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusuna bir diğer cevap ise, kocanızı kısıtlamamanız olacaktır. Kısıtlanan erkek de kadın da bir süre sonra ilişkiden soğuyacak, şefkati ve sevgiyi farklı yerlerde arayacaktır. Bırakın eşiniz zevk aldığı şeyleri yapsın. Hatta o hoşlandığı aktivitelerle uğraşırken siz de hobilerinizle uğraşmaya devam edin. İki tarafın da rahatlaması evliliği daha köklü bir hale getirecektir.
  • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusu için son ve en etkili cevap: Erkekler spordan oldukça hoşlanmaktadır. Bu nedenle onların bu zevkine karşı çıkmanız arkadaşlarına yönelmelerine neden olacaktır. Spor sevgisini köreltmek yerine desteklerseniz siz kazanırsınız.

Kocamı kendime nasıl bağlarım diyen kadınlar doğru taktikleri kullanarak kocalarını kısa sürede kendilerine bağlamayı başarabilmektedir. Bu yazımızda doğru taktiklerin neler olduğunu ve koçasınızı hızlıca kendinize bağlamınızın yolunu sizlerle paylaşacağız.

Eşlerin ilgisinde ve bağlılığında meydana gelen azalmalar, evliliklerde pek çok sorunu da beraberinde getirmekte, ilgisiz kalan eşin yaşam kalitesi bir hayli düşmektedir. Eşlerde meydana gelen ilgi düşüşlerinin önüne geçilmediği durumlarda zamanla aradaki sevgi bağı da azaldığından geç olmadan tedbirlerin alınması şarttır. Siz de eşinizin size karşı ilgisinin azaldığını düşünüyorsanız kötü ihtimaller meydana gelmeden acilen tedbirler almanız gerektiğini, aksi halde kötü durumların kaçınılmaz olduğunu söyleyelim! Peki eşinizi bunaltmadan, sıkmadan kendinize kısa sürede nasıl bağlayabilirsiniz?

Nelerin Değiştiğini Gözlemle!

kocamı kendime bağlamak için ne yapmalıyım diyen kadınların yapması gereken ilk şey nelerin değiştiğini gözlemlemektir. Son zamanlarda eşinize karşı sizin tavırlarınız nasıl? Fiziksel bir değişiklik geçirdiniz mi? Çocuklarınıza daha çok ilgi göstermeye kocanızı önemsemeye başladınız mı? Çoğu ilişki de sorun genellikle buralardan kaynaklanmaktadır. Kocamı kendime bağlamanın yolları neler diyorsanız bu soruların cevabını iyi düşünmelisiniz. Kadınlar genellikle hamilelik sonrası eşlerine soğuk davranmakta ve bu da evlilikleri önemli ölçüde yıkıma götürmektedir. Hamilelik sonrası süregelen bir ilgisizliğin olup olmadığını gözlemleyin, daha sonra ilk adımı siz atın, eşinize güzel sözler söyleyerek ilginizin hala ilk gün ki gibi olduğunu gösterin! Erkeği eve bağlamanın yolları arasında en hızlı çözüm getiren yol heyecanı üst düzeyde tutmaktır. Eşinizi her gün farklı kıyafetlerle, farklı saç modelleriyle, güzel parfümlerle karşılayarak heyecanı üst düzeyde tutabilirsiniz. Unutmayın, eşinizin size karşı ilgisizliği sadece monoton giden ilişkinizden de kaynaklanabilir. Bunun önünü bir sinema bileti veya konserle bile çözmeniz mümkündür. Eşinizin sevdiği aktiviteleri birlikte yapmaya deneyerek monotonluğun önüne geçebilirsiniz.

Kocanızın Gözüne Hitap Edin, Gönlüne Girin!

Kocayı elde tutmanın yolları arasında en etkilisi bakımlı ve hoş bir eş olmaktır. Erkeklerin ne kadar görsel odaklı olduğu herkesçe bilinmektedir. Güzel ve alımlı bir kadınla birlikte olmayı hangi erkek istemez ki? Düzenli sporunuzu yaparak, bakım ve temizliğinizi özen göstererek ilgisini yitirdiğiniz kocanızı kendinize yeniden aşık edebilirsiniz. Eşini kendine aşık etmenin yolları bununla da sınırlı değildir. Eşiniz işten geldiğinde eşinizi kapıda karşılayarak günün yorgunluğunu sizinle atmasını sağlayın. İlginizi ve sevginizi kocanıza mümkün olduğunca göstermeyi ihmal etmeyin. Tabi tüm bunları yaparken bakımlı ve alımlı bir kadın haline gelirseniz kocanızın size yeniden aşık olmaması imkansız!

Eşimi nasıl kendime bağlarım diye merak eden kadınlar artık eşleri için ne yapacaklarını iyi biliyorlar. Biz kadınların mutlaka bu konuda bir kaynak, bir uzmana veya bir yol göstericiye ihtiyaç var. Bununla ilgili uzman Defne hanımın bir kitabı var inanılmaz diyebilirim.

Eşinizle yeterince ilgilendiğinizden emin misiniz?

Hemen her kadın kocamın gözü benden başkasını görmesin ister eminiz siz de aynı şekilde düşünüyorsunuz. Peki, eşinizle yeterince ilgilendiğinize emin misiniz?

Çünkü kocanızın gözünün sizden başkasını görmemesi için ilk koşul onunla sağlıklı ve samimi bir iletişim kurmanız ve tabi ki yeterince ilgi göstermeniz. Yalnız şunu unutmamalısınız, erkekler aşırı ilgiden sıkılırlar, dolayısıyla eşinize dozunda, sıkılmayacağı kadar ilgi göstererek onun da ilgisinin daima üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

kocamın gözü benden başkasını görmesin
Kocamın beni aldattığını nasıl anlarım?

Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım diyorsanız?

Aldatıyor şüphesini bir kenara bırakın; Çünkü kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri de sürekli olarak aldatıldıklarına ilişkin şüphe duymaları. Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım diye düşünmeye harcadığınız zamanı onunla keyifli aktiviteler yaparak geçirmeniz emin olun ki evliliğiniz için çok daha faydalı olacaktır.

Eşimi cinsellikte nasıl mutlu ederim? diye düşünüyorsanız bunun yolunun öncelikle düzenli cinsel yaşamdan geçtiğini bilmeniz gerekir.

  • Doyurucu bir cinsel hayat yaşayın

Erkekler için cinsellik hayatın en önemli parçalarından biridir. Her kadının cinselliğe büyük bir önem vermesi gerekir.  Ayrıca cinsel yaşamınızı monotonluktan kurtarmanız, ara sıra da olsa eşinize seksi sürprizler yapmanız da heyecanının artmasına ve çok daha mutlu bir cinsellik yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Biz kadınlar için evlilik en büyük hayaldir ve evlendiğimizde eşimizin tüm dünyası olmak isteriz. Ancak çoğu kez bu isteğimiz gerçeğe dönüşmez ve gerek erkeklerin yapısal özellikleri sebebiyle gerekse bizlerin bazı yanlış tutumları sebebiyle eşlerimiz bizlerden uzaklaşır. İşte tam burada çoğu kadının aklında tek bir soru ortaya çıkar; “eşim beni seviyor mu?”.

Zira eşlerinden istedikleri ilgiyi göremeyen kadınların aklına gelen ilk şey kocaları tarafından artık sevilmedikleri olur, aslında bu çoğu zaman doğru değildir ayrıca eşimin beni sevmesi için ne yapabilirim diye düşünen kadınların da bu konuda birçok yöntem olduğunu bilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir