Aldatan Erkek Geri Döner Mi

Aldatan Erkek Geri Döner Mi?

Aldatan erkek geri döner mi? sorusu Aldatılma mağduru birçok kadın için önem taşıyan sorulardan bir tanesidir. Daha önemli bir nokta vardır ki o da: “Geldiğinde aradığını bulur mu?” sorusunun cevabıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki aldatan erkeklerin %75’i neticede pişman olarak ilk eşlerine geri dönmektedir.

Ancak bir kısmı aldatma durumu ortaya çıktıktan sonra da ilişkisinden vazgeçmemekte ve evliliğini bitirmeyi göze almaktadır.

Aldatan Erkeğin Geri Dönme İhtimali Nedir?

Aldatan erkek geri döner mi ya da aldatan erkeğin geri dönme ihtimali nedir?” vb. sorular aldatılan kadınların intikam alma duygularını körükleyen, adeta onları besleyen bir güç gibidir. Bu da erkeğin pişman olmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak bu sorunun cevabı her zaman “evet” olmamaktadır. Bu nedenle aldatılan kadınlar, aldatan bir erkekten medet ummak yerine kendilerini iyileştirme çabasında olmalıdır. İnternette yapılan bu aramaların sebebi içlerinde yanan öfke ateşini bir nebze de olsa söndürmek içindir.

Ancak zamanında yaşanmayan acılar sonrasında kişide çok daha farklı öfke patlamalarına ya da sinir boşalmalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle bu sorusunun cevabı evet de olsa hayır da olsa o erkekten artık hayır gelmeyecektir. Kadın aldatıldığını öğrenmiş, terk edilmiş, kırılmış ve sevdiği erkeğe olan güveni zedelenmiştir. Bu durumda erkek dönse bile hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bu durum sadece kadının gururunu bir nebze okşayacaktır.

Kadınlar kendisini aldatan bir erkeğin ona dönmesini beklemekten çok daha fazlasını yapacak güce muktedirdir. Üstelik kendini iyileştirmek adına yapacağı sosyal faaliyetler, iş hayatında yarım kalan işleri tamamlamak ve hayatta gerçekleştirmek istediği şeylere odaklanmak onun için daha iyi olacaktır. Çünkü aldatan bir erkeğe yeniden güvenmek mümkün olmayacaktır. Bu da kadının hayatını zindana çevirecektir.

Kadınlar kendileri için yeni başlangıçlar yapmayı tercih etmelidir. Çünkü aldatma durumlarında barışan çiftlerin aynı durumla tekrar karşı karşıya kaldığı ve ilişkilerin daha fazla yıprandığı yapılan araştırmalarca ispatlanmıştır.

Bu nedenle yapılan araştırmalar aslında kadınlara pek de yarar sağlamamaktadır. İntikam duygusuyla hareket etmek ve erkeğin size dönmesini beklemek sadece ruhsal olarak daha fazla yıpranmaya sebep olacaktır. Yani aslında bulduğunuz cevap sizin için işe yarar nitelikte olmayacaktır. Yaşanan sürecin atlatılması zaman alsa da terk eden erkeğin dönüşünü beklemek yerine kendinize onsuz bir başlangıç yapmayı deneyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir