Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?

Kocamı kendime nasıl bağlarım? diyor ve bu konuda ciddi bir araştırma içerisinde iseniz irdeleyerek okumanız gereekn harika bir araştırma yazısı.

Kocasının kendisine yeteri kadar bağlı olmadığını düşünen bir kadın, yapması gereken hamleleri yaptığı takdirde bu durumu kolaylıkla değiştirebilir. Yapılması gereken hamleleri ise şimdi sizler için sıralayacağız.

Kadınların erkeklere göre olaylara daha duygusal yaklaştığı bir dünyada kocalarından gelen ilgi eksikliği ve önceliğin kendileri olmadığı dönemler kadınları gündelik hayatta çok olumsuz etkileyebilmektedir. Bu durum kadınlarda kendilerine olan güvenlerinde azalmaya neden olmakla birlikte iç çatışmalara zemin hazırlar.

Tavsiyelere geçmeden önce edinmenizi tavsiye ettiğimiz bir kitap var bu kitap Defne Meriç‘e ait Kocanı Kendine Bağla kitabı kocamı kendime nasıl aşık ederim sorularına çözümler üreten enterasan bilgilere sahip bir kitap. Kitabın incelemesini yaptık aşağıdaki butonu tıklayarak kitabın detaylarını resmi sitesinden okuyabilirsiniz.

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Diyen Bir Kadın Neler Yapmalı?

Hatta bu durumu bir çözüm bulmak için çabalamaz ve gerekli hamleleri uygulayarak bulunduğu durumu değiştirmeye çalışmazsa iyice içinden çıkılmaz bir durumun içine girebilir.

Hatta kimi durumlarda evlilik son buluyor bile olabilir. Bu neden ile sizde eşinizin ya da sevgilinizin sizlere olan ilgisinin azaldığını düşünüyor ve sizden çok başka şeyler ile ilgilendiğini görüyorsanız bir an önce bir şeyler yapmanız gerektiğini beklediğiniz her saniye yüzünden geç kalmış olabileceğinizi söyleyelim.

Peki, eşinizi daha fazla sıkmadan en kısa zamanda bu durumu nasıl çözebilirsiniz?

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?
kocamı kendime bağlamanın yolları

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Ülkemizde birçok evli kadın evlilik hayatların karşılarına bir sorun çıktığı zaman dert yanıp kocalarına sitem ve şikayet cümleleri kurmaya başlıyor ve sonucunda eşlerini bu şekilde daha hızlı soğutmayı başarıyorlar. Siz bunu yapmaktan kaçının.

Kocamı kendime nasıl bağlarım? diye soran bir kadın eşine sitem dolu cümleler kuracağına, erkeğine bağlılığını arttıracak çözüm odakları cümleler kurmalı ve bunu uygularken yanında olacağını belli etmelidir. Kadın sorunları çözmek için en pratik ve en doğru yollar konusunda mantıklı düşünmelidir.

Nelerin Değiştiğine Bak!

Evlilik yaşantısının başlangıcı sayılan ilk aylar herkes için çok heyecanlı ve mutlu geçmektedir. Çünkü evlilik ile birlikte birçok yenilik hayatınıza katılacaktır. Ama bir süre sonra hayatınızda yer alan yenilikler monotonlaşmaya başlar. Bu nedenle de sürdürülen ilişki tatsız ve tuzsuz bir hal almaya başlayacaktır. Bu andan sonra ise ilişkilerde yaşanacak en ufak bir sorun bile ilişkiyi bitirebilecek hale getirebilir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz aldatmadır.

Uzman kişilerin yaptığı araştırmalara göre ise evlilik sırasında bağlılık konusunda sıkıntı yaratan konular şunlar;

İki tarafın da birbirine olan ilgilerinde azalma,

Yaşanılan şeyleri eskisi kadar heyecanla yapmama,

Cinsel monotonlaşmalar yüzünden seks sonrası tam tatmin olamama,

Çiftlerin birbirleri ile iletişimi sırasında saygılı olmama.

Oluşan tüm bu sorunları mantık çevresinde ve en kısa yolla çözmeye çalıştığınız takdirde kocanızın ilgisi yeniden artacaktır.

Evlilik, iki tarafın da birbirini mutlu edebilmesi, birbirine yetebilir hale gelmesi ile kuvvetlenmektedir. Eşler arasında oluşan bağlar, evliliğin köklenmesini ve uzun yıllar sürmesini sağlamaktadır. Ancak; her evlilik masallardaki gibi devam etmez.

Cicim ayları olarak tabir ettiğimiz dönemler geçtiğinde her iki taraf da gerçek huyları yavaş yavaş öğrenmeye ve şikayet etmeye başlar. Sürekli duyduğumuz ve kadınların çokça merak ettiği kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusu hakkında biraz detaylandırma yapacağız.

Elbette detaylandırma yapmadan önce biraz da sebeplerden başlamamız gerekmektedir. Örneğin kadın çok fazla kıskanç davranıyor ve kocasını baskı altına alıyor ise, erkek bir süre sonra karısından da evinden de soğumaya başlayacaktır. Bu sebeple önce ilişkinin nötr bir durum haline getirilmesi gerekmektedir.

Kocayı Kendine Bağlamanın Püf Noktaları

 • En etkili ve önemli yöntemlerden birisi kesinlikle bu madde olacaktır. Her işinize karışan, sürekli sizinle vakit geçirmek isteyen ve oğlunu kendi tarafına çekmeye çalışan bir kaynananız varsa, işe öncelikle buradan başlamanız gerekecektir. Elbette kaynananız eşinizin annesi ve ona sadece anne olduğu için dahi saygı duymanız gerekmektedir. Kimse annesine saygı duymayan bir kişiye saygı göstermeyecektir. Bu nedenle kaynananızı sevmiyor olsanız bile biraz politik davranarak ipleri elinize alabilirsiniz. Örneğin mesafeli olup bu durumu eşinize de tatlı bir dille anlatmanız kayınvalidenizin çok sık evinize girip çıkmasını engelleyecektir.
 • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusuna ikinci cevap ise yine kayınvalideler ile ilgili. Kaynananıza karşı hürmetkar olmanız, eşinizin gözünde artı puan oluşturacaktır. Kaynananızın tüm terbiyesizliklerine karşı yine de alttan alan taraf siz olursanız kazanan da siz olursunuz.
 • Erkekler yatak sohbetlerinden oldukça hoşlanmaktadır. Bu nedenle kocanız ile romantik bir ortam hazırlayıp birlikte olursanız emin olun eşiniz bütün gerginliğini bırakacak ve size daha sıkı bağlanacaktır.
 • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusuna bir diğer cevap ise, kocanızı kısıtlamamanız olacaktır. Kısıtlanan erkek de kadın da bir süre sonra ilişkiden soğuyacak, şefkati ve sevgiyi farklı yerlerde arayacaktır. Bırakın eşiniz zevk aldığı şeyleri yapsın. Hatta o hoşlandığı aktivitelerle uğraşırken siz de hobilerinizle uğraşmaya devam edin. İki tarafın da rahatlaması evliliği daha köklü bir hale getirecektir.
 • Kocamı kendime nasıl bağlayabilirim sorusu için son ve en etkili cevap: Erkekler spordan oldukça hoşlanmaktadır. Bu nedenle onların bu zevkine karşı çıkmanız arkadaşlarına yönelmelerine neden olacaktır. Spor sevgisini köreltmek yerine desteklerseniz siz kazanırsınız.

Kocamı kendime nasıl bağlarım diyen kadınlar doğru taktikleri kullanarak kocalarını kısa sürede kendilerine bağlamayı başarabilmektedir. Bu yazımızda doğru taktiklerin neler olduğunu ve koçasınızı hızlıca kendinize bağlamınızın yolunu sizlerle paylaşacağız.

Eşlerin ilgisinde ve bağlılığında meydana gelen azalmalar, evliliklerde pek çok sorunu da beraberinde getirmekte, ilgisiz kalan eşin yaşam kalitesi bir hayli düşmektedir. Eşlerde meydana gelen ilgi düşüşlerinin önüne geçilmediği durumlarda zamanla aradaki sevgi bağı da azaldığından geç olmadan tedbirlerin alınması şarttır. Siz de eşinizin size karşı ilgisinin azaldığını düşünüyorsanız kötü ihtimaller meydana gelmeden acilen tedbirler almanız gerektiğini, aksi halde kötü durumların kaçınılmaz olduğunu söyleyelim! Peki eşinizi bunaltmadan, sıkmadan kendinize kısa sürede nasıl bağlayabilirsiniz?

Nelerin Değiştiğini Gözlemle!

kocamı kendime bağlamak için ne yapmalıyım diyen kadınların yapması gereken ilk şey nelerin değiştiğini gözlemlemektir. Son zamanlarda eşinize karşı sizin tavırlarınız nasıl? Fiziksel bir değişiklik geçirdiniz mi? Çocuklarınıza daha çok ilgi göstermeye kocanızı önemsemeye başladınız mı? Çoğu ilişki de sorun genellikle buralardan kaynaklanmaktadır. Kocamı kendime bağlamanın yolları neler diyorsanız bu soruların cevabını iyi düşünmelisiniz. Kadınlar genellikle hamilelik sonrası eşlerine soğuk davranmakta ve bu da evlilikleri önemli ölçüde yıkıma götürmektedir. Hamilelik sonrası süregelen bir ilgisizliğin olup olmadığını gözlemleyin, daha sonra ilk adımı siz atın, eşinize güzel sözler söyleyerek ilginizin hala ilk gün ki gibi olduğunu gösterin! Erkeği eve bağlamanın yolları arasında en hızlı çözüm getiren yol heyecanı üst düzeyde tutmaktır. Eşinizi her gün farklı kıyafetlerle, farklı saç modelleriyle, güzel parfümlerle karşılayarak heyecanı üst düzeyde tutabilirsiniz. Unutmayın, eşinizin size karşı ilgisizliği sadece monoton giden ilişkinizden de kaynaklanabilir. Bunun önünü bir sinema bileti veya konserle bile çözmeniz mümkündür. Eşinizin sevdiği aktiviteleri birlikte yapmaya deneyerek monotonluğun önüne geçebilirsiniz.

Kocanızın Gözüne Hitap Edin, Gönlüne Girin!

Kocayı elde tutmanın yolları arasında en etkilisi bakımlı ve hoş bir eş olmaktır. Erkeklerin ne kadar görsel odaklı olduğu herkesçe bilinmektedir. Güzel ve alımlı bir kadınla birlikte olmayı hangi erkek istemez ki? Düzenli sporunuzu yaparak, bakım ve temizliğinizi özen göstererek ilgisini yitirdiğiniz kocanızı kendinize yeniden aşık edebilirsiniz. Eşini kendine aşık etmenin yolları bununla da sınırlı değildir. Eşiniz işten geldiğinde eşinizi kapıda karşılayarak günün yorgunluğunu sizinle atmasını sağlayın. İlginizi ve sevginizi kocanıza mümkün olduğunca göstermeyi ihmal etmeyin. Tabi tüm bunları yaparken bakımlı ve alımlı bir kadın haline gelirseniz kocanızın size yeniden aşık olmaması imkansız!

Eşimi nasıl kendime bağlarım diye merak eden kadınlar artık eşleri için ne yapacaklarını iyi biliyorlar. Biz kadınların mutlaka bu konuda bir kaynak, bir uzmana veya bir yol göstericiye ihtiyaç var. Bununla ilgili uzman Defne hanımın bir kitabı var inanılmaz diyebilirim.

Eşinizle yeterince ilgilendiğinizden emin misiniz?

Hemen her kadın kocamın gözü benden başkasını görmesin ister eminiz siz de aynı şekilde düşünüyorsunuz. Peki, eşinizle yeterince ilgilendiğinize emin misiniz?

Çünkü kocanızın gözünün sizden başkasını görmemesi için ilk koşul onunla sağlıklı ve samimi bir iletişim kurmanız ve tabi ki yeterince ilgi göstermeniz. Yalnız şunu unutmamalısınız, erkekler aşırı ilgiden sıkılırlar, dolayısıyla eşinize dozunda, sıkılmayacağı kadar ilgi göstererek onun da ilgisinin daima üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

kocamın gözü benden başkasını görmesin
Kocamın beni aldattığını nasıl anlarım?

Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım diyorsanız?

Aldatıyor şüphesini bir kenara bırakın; Çünkü kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri de sürekli olarak aldatıldıklarına ilişkin şüphe duymaları. Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım diye düşünmeye harcadığınız zamanı onunla keyifli aktiviteler yaparak geçirmeniz emin olun ki evliliğiniz için çok daha faydalı olacaktır.

Eşimi cinsellikte nasıl mutlu ederim? diye düşünüyorsanız bunun yolunun öncelikle düzenli cinsel yaşamdan geçtiğini bilmeniz gerekir.

 • Doyurucu bir cinsel hayat yaşayın

Erkekler için cinsellik hayatın en önemli parçalarından biridir. Her kadının cinselliğe büyük bir önem vermesi gerekir.  Ayrıca cinsel yaşamınızı monotonluktan kurtarmanız, ara sıra da olsa eşinize seksi sürprizler yapmanız da heyecanının artmasına ve çok daha mutlu bir cinsellik yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Biz kadınlar için evlilik en büyük hayaldir ve evlendiğimizde eşimizin tüm dünyası olmak isteriz. Ancak çoğu kez bu isteğimiz gerçeğe dönüşmez ve gerek erkeklerin yapısal özellikleri sebebiyle gerekse bizlerin bazı yanlış tutumları sebebiyle eşlerimiz bizlerden uzaklaşır. İşte tam burada çoğu kadının aklında tek bir soru ortaya çıkar; “eşim beni seviyor mu?”.

Zira eşlerinden istedikleri ilgiyi göremeyen kadınların aklına gelen ilk şey kocaları tarafından artık sevilmedikleri olur, aslında bu çoğu zaman doğru değildir ayrıca eşimin beni sevmesi için ne yapabilirim diye düşünen kadınların da bu konuda birçok yöntem olduğunu bilmesi gerekir.

Kocamı Kendime Nasıl Aşık Ederim
Kocayı Kendine Nasıl Aşık Edersiniz Kocayı Aşık Etme Yolları

Kocamı kendime nasıl aşık ederim bu soru ile meşgul olan kadınlardansanız doğru yerdesiniz zira yazımızda bunu başarmanıza yardımcı olacak öneriler sizi bekliyor.

Sevgili kadınlar, Kocamızın hep o ilk günlerde olduğu gibi bize daha yakın, daha samimi ve aşık olma dürtüsünün az olmasından yakınıyoruz değil mi? İşte bu yazıda kocamı kendime nasıl aşık ederim? sorusunun yanıtını aktarmaya çalışacağız. Hangi kadın kocası kendisine deli gibi aşık olsun, gözü kendisinden başka kimseyi görmesin istemez ki?

Tabi ki her kadının en büyük isteğidir bunlar ancak bazı kadınlar bu isteklerine ulaşırken bazıları ulaşamaz. Peki, neden siz de kocası tarafından deli gibi sevilen, buram buram aşk kokan bir evlilik hayatı yaşayan şanslı kadınlardan biri olmayasınız ki?

 • Sabırlı olun

Hayatta hiçbir şey saniyeler içinde gerçekleşmiyor ve bu aşk için de geçerli. Kocanızı kendinize tekrar aşık etmek ve bağlamak için yapacağınız her şeyi büyük bir dikkatle uygulamalı ve daima sabırlı olmalısınız. Unutmayın sabır her zaman sizin kazanmanızı sağlayacak en önemli unsur.

 • Gereksiz eleştirilerden kaçının

Biz kadınların en sık düştüğü hatalardan biri eşlerimizi sürekli eleştirmek, elbette bazı konularda eleştirilerimizde haklıyız ancak çoğu zaman da gereksiz eleştiriler yaparak eşlerimizi kendimizden uzaklaştırıyoruz. Kocamı kendime yeninden nasıl bağlayabilirim diyen her kadının gereksiz eleştirme huyundan vazgeçmesi gerekiyor.

 • Övgü konusunda cimri olmayın

Eleştiriden kaçınırken eşinizi takdir etmeyi, övmeyi de unutmayın. Her erkek hele de karısı tarafından takdir edilmeyi ve övülmeyi sever.

Kocamı kendime aşık etmek için ne yapmalıyım?

Bu sorunun yanıtlarından biri de yerinde ve zamanında övmek ve takdir etmektir.

 • Kadınlığınızı hissettirin

İşte geldik en can alıcı noktaya; kocanızı kendinize aşık etmek ve bağlamak için yapmanız gereken en önemli şey ona kadınlığınızı hissettirmek. Çoğu kadının düştüğü hataya düşüp evlendikten sonra kendinize eskisi kadar bakmamanız, kadınsı davranışlar sergilememeniz doğal olarak eşinizi sizden uzaklaştırır. Bunun tam tersiyse, yani bakımlı olmanız, cilve yapmanız gibi kadınsı davranışlar da kocanızın size olan aşkının her daim taze kalmasını sağlar.

Kocamı Kendime Aşık Etmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Nergiz hanımın sitemizde yaptığı bir soru üzerine kocamı kendime aşık etmek istiyorum ne yapmalıyım? konusunu ele aldık.

Kocamı kendime aşık etmek istiyorum diyen bir kadın için bir çok yol var. Bu öneriler aynı zamanda var olan aşkı sürekli tutmak için de uygulanabilir. Mesela eşinin ilgi alanlarında onunla birlikte vakit geçirebilirsin.

Beraber futbol maçı izlemek gibi etkinliklerden bahsediyorum. En azından onun ilgi alanlarıyla ilgili az da olsa bir bilgi sahibi olman ilişkiniz açısından önemlidir. Ona ufak tefek sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Çok abartmadan küçük ama şirin sürprizler yapmalısın. Fakat bu sürprizlerin aşırıya kaçması ve aynısını ondan da beklediğini hissettirmen ters tepebilir. Bu hususta dikkatli olunmalıdır. Arkadaşları ile dışarı çıkmak istediğinde onu çok fazla sıkma.

Çünkü bu onda bıkkınlık uyandırır. Hatta arkadaşları ile vakit geçirsin diye motive dahi edebilirsin. Bu ona ne kadar güvendiğini söylemenin başka bir yoludur. Sürekli değişim içinde ol. Makyaj yap, değişik ve hiç giymediğin elbise tarzlarını dene. Erkekler değişimi severler.

En önemli şeylerden birisi de budur. Başkalarının yanında ve topluma açık yerlerde onunla tartışmayın. Hele ki ailesi yada arkadaşlarının yanında çok dikkat edin. Onları başkalarının yanında rencide edecek hareketlerde bulunmanız hiç hoş değil.Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?

Kocamı Kendime Aşık Etmek İçin Nelerden Kaçınmalıyız?

Yukarıdaki özellikleri uygulamanız sizin için faydalı olabilir. Ama tabii ki yapmanız gerekenlerin yanı sıra yapmamanız, kaçınmanız gereken şeyler de bulunmaktadır. Her şey çok iyi gitse dahi bunların birinden dolayı eşinizi kendinizden aşırı derecede soğutabilirsiniz. Bunlara dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken ilk konu kıskançlık konusudur.

İnsan doğası gereği eşini kıskanır. Zaten bundan doğal bir şey de yoktur. Ama aşırı kıskançlık veya bu konularda aşırı paranoyaklık pekte hoş olmaz. Mesela sürekli olarak işyerinde çalışanlar ile alakalı sorular sormak fazla kıskançlık olur. Bunlardan kaçının. Bir diğer kaçınılması gereken nokta ise sürekli onlardan bir şey saklıyormuş gibi davranmamanız gerektiğidir. Her zaman onlara karşı şeffaf olun çünkü bu onlara güvendiğinizi gösterir.

Derdinizi onunla paylaşın. Bu sayede aranızda daha güçlü bir bağ oluşacak. Aynı zamanda sürekli onlardan ilgi bekleme. Bu ilgisiz kalmaları gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece onlarında bir hayatı olduğunu unutmayın. Arada bir kendisiyle de ilgilenmesi gerekir.

Bir diğer erkekleri bıkkınlık seviyesine ulaştıran etken de sürekli olarak ona memnun olmadığınız bir şeyler hakkında yakınmanızdır. Bu çok önemlidir. Her zaman kötü şeyleri değil arada bir de iyi ki seninleyim çünkü bak şu konuda çok mutluyum gibi şeyler de söylemelisiniz.

Kendime Eşimi Nasıl Aşık Edebilirim
Nasıl Eşimi Kendime Aşık Edebilirim? Okumaya Devam..

Eşimi Kendime Nasıl Aşık Edebilirim?

Zamanında herkes erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye bir deyim kullanırdı. Fakat günümüz dünyasında hiçbir şey eskisi gibi değil artık. Erkekler kendilerine birer aşçı değil, her an yanlarında olabilecek bir hayat arkadaşı istiyor. Peki erkekler nasıl bir kadın arar? Eşimi kendime nasıl aşık edebilirim diyen bir kadın neler yapmalıdır?

Kocamı kendime nasıl aşık ederim ne yapmalıyım?

Kocasının kendisine eskisi kadar bağlı olmadığını düşünen bir kadının kocasını kendisine yeniden aşık edebilmek için sayısız eylem gerçekleştirebilir. Yaşanılan aşkı ilk günkü gibi tutmak için küçük aşk oyunlarından yardım alabilir mesela.

Erkekler ilgi alanları ile ilgili konuların konuşulmasından ve onlara bununla ilgili sürprizler yapılmasından çok hoşlanırlar. Bu durumu kullanmak eşinizi kendinize aşık etmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisidir.

Bunun yanı sıra pek fazla aile için geçerli olmasa da kullanabileceğiniz bir başka yöntem daha söyleyelim. Eğer eşiniz işe arabasıyla gidiyor ve yol boyunca bir radyo kanalını takip ediyorsa, o radyo kanalına bağlanarak kendisine not bırakabilirsiniz.

Kadınlar eşlerinin, arkadaşları ile gezip tozmasına çok müsaade etmezler. Bu durum erkekleri oldukça rahatsız eder. Eğer eşinize bu konuda sıkıntı çıkarmazsanız bu sizin dik duruşunuzu ona kanıtlayacaktır. Bu sayede eşinizin gözünde değeriniz artacaktır.

Erkekler değişimlerden hoşlanır. Bu nedenle giyim kuşamını ve makyaj şeklini arada bir değiştirebilirsiniz. Eşinizin en beğendiği tarzda uzun süre kalabilirsiniz.

Kocamı kendime nasıl aşık ederim diyen bir kadının yapmaması gerekenler

Eşini kendine aşık etmek isteyenlerin yapması gereken şeyler olduğu gibi yapmaması gereken şeyler de vardır. Onlardan bazıları ise şunlardır;

Hiç olmadık yere kıskançlık krizlerine girmeyin.

Eşinize annelik yapmadığınızı unutmayın. Yaptığı her şeyi sorgulamaya çalışmayın.

Erkeklerin gururu ile oynamayı sakın ama sakın denemeyin. En bozuldukları şey bu olabilir.

Eşinizin hobileri konusunda alaycı bir tavır sergileme.

Çalıştığı ortamda bulunan karşı cins hakkında manasız sorular ile kafasını karıştırma

İlgiye ihtiyacı olan tarafın her zaman kadın tarafı olduğunu düşünmeyin, kendisi de zaman zaman bunu bekliyor.

Kadınlığını ona karşı hiçbir zaman tehdit aracı olarak kullanma. Şunu yapmazsan yatağa girmem gibi sözlere girme.

Evet eşimi kendime nasıl aşık edebilirim diye soran bir kadının neleri yapıp neleri yapmaması gerektiğine cevaplar verdik. Kadının normal hayatta erkeğine sürekli olarak yanında olduğunu hissettirmesi ve her kararda onun yanında olduğunu belli etmesi gerekmektedir.

Eşimi kendime nasıl aşık edebilirim sorusunu soran kişilerin çoğu ya uzun süreli sevgililik döneminden sonra evlenmiştir ya da görücü usulü ailenin zoru ile evlenmiştir. İkisi içinde yaşanılan durum oldukça zordur. Özellikle uzun süreli çiftler için durum biraz farklıdır. Zaten sevgili olan bir çift evli olmadan önce zaten birbirlerini seviyordur. Ama işin içine evlilik gibi sorumluluk gerektiren bir durum girince işler değişkenlik göstermeye başlayabilir. Çünkü erkekler sorumluluktan kaçmayı severler. Bu neden ile sevgililik zamanlarında yaşadıkları rahatlığı arayacaklardır. Bu da onları ulaşmaları mümkün olmayan bir özlem içerisinde bırakacaktır. Evliliğin getirmiş olduğu sorumluluğu taşıyamayan erkekler zaman ile eşine olan ilgisini kaybetmeye başlar. O aşık sevgili karakterinden eser yoktur. Bu da kadınlar için sorun yaratır ve günlük işlerini bile etkiler.

Görücü usulü evlenen çiftler işler biraz daha kolay halledilebilir. Çünkü ortada körelmiş bir duygu yoktur. O duyguyu çıkarmakta bir sorun vardır. Eğer kadın yapması gerekenleri doğru bir şekilde yaparsa eşini kendine aşık edebilir. Bunun için severek evlenmelerine gerek de yoktur. Peki nedir bu yapmaları gereken?

Eşini kendine aşık etmek isteyen birisi ne yapmalıdır?

Eşini kendine aşık etmek isteyen birisi ne yapmalıdır diye soruyorsanız işe ilk olarak kendinizi değiştirmek ile başlamalısınız. Çünkü şimdiye kadar eşiniz size aşık olmamışsa kendinizi yeni bir şekilde onun karşısına çıkarmalısınız. Bunu sadece şekil, giyim ve makyaj olarak algılamayın. Değişmek eylemini daha dolaylı bir şekilde anlayın. Yaptığınız hareketler ile de bunu kanıtlayabilirsiniz. Mesela eşinizi işe uğurlarken ceketini giydirmiyorsanız, ayakkabısını bağladıktan sonra ceketini siz giydirin ya da kravatını siz bağlayın. Bu ufak detaylar sizdeki değişim fark ettirecektir.

Bunun yanı sıra eşinizi kendinize bağlamak için yapmanız gereken bir diğer şey ise ona erkek olduğunu hatırlatın. Yaptığı şeyleri sürekli olarak övün. Başka hiçbir yerde onun gibisi olmadığını, muhteşem birisi olduğunu söyleyin. Bunun cinsel ilişkileriniz sırasında da yapabilirsiniz. Eşiniz yatakta güzel sözler duymaktan hoşlanacaktır. Bu durum sonrası birden olmasa dahi yavaş yavaş size ısınmaya başlayacaktır.

Verdiğimiz tüm bu önerileri uyguladığınız takdirde kocanızı kendinize aşık etmek için bayağı bir yol kat etmiş olacaksınız. Geriye yapmanız gereken şey ise kocanızı biraz daha yakından tanımaya çalışmak. Bu sayede onun ilgi duyduğu ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri öğrenebilirsiniz ve ilgi duyduğu şeyleri birlikte yapmayı teklif ederek onun gözünde değerinizi arttırabilirsiniz.

Kocanızı Kendinize Aşık Etmenin Yolları

Uzun yıllar evli olan çiftler bir süre sonra birbirlerinden sıkılabilmektedirler. Özellikle kısa sürede sıkılan çiftler de olabilmektedir.

Bunun engellenmesi için bireyler birlikte farklı şeyler deneyebilirler. Örneğin, gezmedikleri yerlere giderler, birlikte bazı yerleri keşfedebilirler. Yeni yemekler deneyebilirler, yeni gelen filmlere veya oyunlara gidebilirler.

Bunun gibi çeşitli etkinliklere katılabilirler. Beraber bazı organizasyonlarda görev alabilirler. Bu sayede bireyler birlikte bir şeyler yaptıklarında daha çok yakınlaşacak ve mutlu olacaklardır.

Yılların geçmesi ile evli bireyler çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmektedirler. Bu sorunlar oldukça zorlu olabilmekte ve bireylerin arasını açabilmektedir. Ailevi meseleler birbirlerine karşı soğumalarına neden olabilir.

Bunun yanı sıra iş ortamları, çok çalışma, bakımsızlık, iyi davranma ve ilgili davranmama gibi etkiler de bireylerin arasını açmaktadır. Aynı zamanda yeni bir çocuğun olması bireyleri birbirinden uzaklaştırabiliyorken bazen bireylerin yakınlaşmasını da sağlayabilmektedir.

Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım?
Kocanızı kendinize nasıl aşık edersiniz

Kocanızı kendinize nasıl aşık edersiniz?

Kocayı kendine aşık etmenin çeşitli yolları vardır bunlar uygulanarak eşler daha hızlı aşık olabilmektedir.

İlişkiyi Canlandırmanın Yolları

Yıllardır devam eden bir ilişkiyi canlandırmak ve yeni bir enerji kazandırmak için yollar aranmalıdır. Kocanızı kendinize aşık etmenin yolları çeşit çeşittir. Bunun için kocanızı iyi tanımalı hoşlandığı ve hoşlanmadığı durumlar iyice tespit edilmelidir.

Bu sayede kocalarınızı etkileyebilecek ve tekrardan aşık edebileceksiniz. Rutin davranışlardan kaçının. Kendinizi ve düşüncenizi olumlu yönde değiştirmeye çalışın. Bu sayede kocanız sizi daha çekici bulacaktır.

Kocayı aşık etmede birçok seçenek bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Kocanızı mutlu edici davranışlarda bulunun, eleştirici ve aşağılayıcı davranışlardan uzak durun.
 • Ona hem ihtiyacınız olduğunu hissettirin hem de çok güçlü durabileceğinizi gösterin.
 • Sürekli olarak ilgi beklemeyin, sürekli olarak ilgi göstermeyin. Bu durum bir süre sonra bireyleri sıkabilmektedir.
 • Birlikte farklı şeyler yapmaya çalışın. Yeni alışkanlıklar keşfedin. Birlikte dizi izleyin, kitap okuyun, spor yapın, müzik dinleyin.
 • Gün içerisinde yaşadıklarınızı kocanızı sıkmadan paylaşarak onun da görüşlerini almaya çalışın.
 • Yeni hobiler edinin ve bu hobiler üzerinden çalışın.
 • Kendinize bakın ve kocanız için süslenin.
 • Evinize bakın ve düzenli olmasını sağlayın.
 • Kocanız için alışmışın dışında yeni tarifler deneyin, onu mutlu edecek ve sevdikleri yemekleri yapın.
 • Abartmamak kaydıyla kocanıza değer verdiğinizi gösterin.
 • Evde çeşitli sorumluluklar verin ve çok ağır sorumluluklar olmasın.

Eşlerinizi ilgisini ve onları kendinize aşık edebilmek için çok fazla yol mevcuttur. Bunların size uygun olanlarını değerlendirerek uygulayabilirsiniz.

2 yorumlar

 1. Eşim benimle nikahlı ve boşanması bir senedir başka kadınla beraber di şimdiyse gözümün önünde başkasıyla karı koca hayatı yaşıyorlar ve ben her gün b her saniye görüyorum ben varmıştım yokmuşum kocamın ve kadının umrunda değil imam nikahları yok ve beraber aynı evde yaşıyorlar bende sokakta kaldım çocuğumla sokakta kalmamak için eşimin eşimin ve sevgilisinin evindeyim eşim getirdi ve ben her gün 8nlari o şekilde görmekten canım çok yanıyor beni görmüyor bakıyor o kadın için beni asaliuor hakaret ediyor esip geçiyor gidecek yerim yok evim yok hiç kimsem yok kimse bana yardımcı olmuyor eşim beni evden durmadan kovuyor saldırıyor canımı yakıyor ne halin varsa gör umrumda değil diyip duruyor beni ceza evinde ben baktım maddi manevi sayılı günler kala beni durduk yere ayrıldı 1 senedir hiç sormadı oğlunu kadınlar düşkün çok aldattı beni hayatımı bitirdi ve ben ikisine boyun eğmek zorunda kalıyorum ve zoruma gidiyor Allah kimsenin başına vermesin bana yardım edin bana tekrardan nasıl aşık veya seve bilir göre bilir benden başka hiç bir kadını kadınları birdaha bakmaz görmez benden başkasını haram olur bana sahip çıkar çalışır bakar kimseye muhtaç etmez

 2. Kocam benimle ilgisini tamamen kaybetti ve soğuk davrandığınıda dile getirdi üstelik aramızda hiçbir sorun yokken daha 1,5 aylık evliyiz ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir