Kocamı Kendime Nasıl Aşık Ederim
Kocayı Kendine Nasıl Aşık Edersiniz Kocayı Aşık Etme Yolları

Kocamı Kendime Nasıl Aşık Ederim?

Kocamı kendime nasıl aşık ederim bu soru ile meşgul olan kadınlardansanız doğru yerdesiniz zira yazımızda bunu başarmanıza yardımcı olacak öneriler sizi bekliyor.

Sevgili kadınlar, Kocamızın hep o ilk günlerde olduğu gibi bize daha yakın, daha samimi ve aşık olma dürtüsünün az olmasından yakınıyoruz değil mi? İşte bu yazıda kocamı kendime nasıl aşık ederim? sorusunun yanıtını aktarmaya çalışacağız. Hangi kadın kocası kendisine deli gibi aşık olsun, gözü kendisinden başka kimseyi görmesin istemez ki?

Tabi ki her kadının en büyük isteğidir bunlar ancak bazı kadınlar bu isteklerine ulaşırken bazıları ulaşamaz. Peki, neden siz de kocası tarafından deli gibi sevilen, buram buram aşk kokan bir evlilik hayatı yaşayan şanslı kadınlardan biri olmayasınız ki?

Tavsiyelere geçmeden önce edinmenizi tavsiye ettiğimiz bir kitap var bu kitap Defne Meriç‘e ait Kocanı Kendine Bağla kitabı kocamı kendime nasıl aşık ederim sorularına çözümler üreten enterasan bilgilere sahip bir kitap. Kitabın incelemesini yaptık aşağıdaki butonu tıklayarak kitabın detaylarını resmi sitesinden okuyabilirsiniz.

Kocanı Kendine Bağla Kitabı İncele!

 

 • Sabırlı olun

Hayatta hiçbir şey saniyeler içinde gerçekleşmiyor ve bu aşk için de geçerli. Kocanızı kendinize tekrar aşık etmek ve bağlamak için yapacağınız her şeyi büyük bir dikkatle uygulamalı ve daima sabırlı olmalısınız. Unutmayın sabır her zaman sizin kazanmanızı sağlayacak en önemli unsur.

 • Gereksiz eleştirilerden kaçının

Biz kadınların en sık düştüğü hatalardan biri eşlerimizi sürekli eleştirmek, elbette bazı konularda eleştirilerimizde haklıyız ancak çoğu zaman da gereksiz eleştiriler yaparak eşlerimizi kendimizden uzaklaştırıyoruz. Kocamı kendime yeninden nasıl bağlayabilirim diyen her kadının gereksiz eleştirme huyundan vazgeçmesi gerekiyor.

 • Övgü konusunda cimri olmayın

Eleştiriden kaçınırken eşinizi takdir etmeyi, övmeyi de unutmayın. Her erkek hele de karısı tarafından takdir edilmeyi ve övülmeyi sever.

Kocamı kendime aşık etmek için ne yapmalıyım?

Bu sorunun yanıtlarından biri de yerinde ve zamanında övmek ve takdir etmektir.

 • Kadınlığınızı hissettirin

İşte geldik en can alıcı noktaya; kocanızı kendinize aşık etmek ve bağlamak için yapmanız gereken en önemli şey ona kadınlığınızı hissettirmek. Çoğu kadının düştüğü hataya düşüp evlendikten sonra kendinize eskisi kadar bakmamanız, kadınsı davranışlar sergilememeniz doğal olarak eşinizi sizden uzaklaştırır. Bunun tam tersiyse, yani bakımlı olmanız, cilve yapmanız gibi kadınsı davranışlar da kocanızın size olan aşkının her daim taze kalmasını sağlar.

Kocamı Kendime Aşık Etmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Nergiz hanımın sitemizde yaptığı bir soru üzerine kocamı kendime aşık etmek istiyorum ne yapmalıyım? konusunu ele aldık.

Kocamı kendime aşık etmek istiyorum diyen bir kadın için bir çok yol var. Bu öneriler aynı zamanda var olan aşkı sürekli tutmak için de uygulanabilir. Mesela eşinin ilgi alanlarında onunla birlikte vakit geçirebilirsin.

Beraber futbol maçı izlemek gibi etkinliklerden bahsediyorum. En azından onun ilgi alanlarıyla ilgili az da olsa bir bilgi sahibi olman ilişkiniz açısından önemlidir. Ona ufak tefek sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Çok abartmadan küçük ama şirin sürprizler yapmalısın. Fakat bu sürprizlerin aşırıya kaçması ve aynısını ondan da beklediğini hissettirmen ters tepebilir. Bu hususta dikkatli olunmalıdır. Arkadaşları ile dışarı çıkmak istediğinde onu çok fazla sıkma.

Çünkü bu onda bıkkınlık uyandırır. Hatta arkadaşları ile vakit geçirsin diye motive dahi edebilirsin. Bu ona ne kadar güvendiğini söylemenin başka bir yoludur. Sürekli değişim içinde ol. Makyaj yap, değişik ve hiç giymediğin elbise tarzlarını dene. Erkekler değişimi severler.

En önemli şeylerden birisi de budur. Başkalarının yanında ve topluma açık yerlerde onunla tartışmayın. Hele ki ailesi yada arkadaşlarının yanında çok dikkat edin. Onları başkalarının yanında rencide edecek hareketlerde bulunmanız hiç hoş değil.Kocamı Kendime Nasıl Aşık Ederim?

Kocamı Kendime Aşık Etmek İçin Nelerden Kaçınmalıyız?

Yukarıdaki özellikleri uygulamanız sizin için faydalı olabilir. Ama tabii ki yapmanız gerekenlerin yanı sıra yapmamanız, kaçınmanız gereken şeyler de bulunmaktadır. Her şey çok iyi gitse dahi bunların birinden dolayı eşinizi kendinizden aşırı derecede soğutabilirsiniz. Bunlara dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken ilk konu kıskançlık konusudur.

İnsan doğası gereği eşini kıskanır. Zaten bundan doğal bir şey de yoktur. Ama aşırı kıskançlık veya bu konularda aşırı paranoyaklık pekte hoş olmaz. Mesela sürekli olarak işyerinde çalışanlar ile alakalı sorular sormak fazla kıskançlık olur. Bunlardan kaçının. Bir diğer kaçınılması gereken nokta ise sürekli onlardan bir şey saklıyormuş gibi davranmamanız gerektiğidir. Her zaman onlara karşı şeffaf olun çünkü bu onlara güvendiğinizi gösterir.

Derdinizi onunla paylaşın. Bu sayede aranızda daha güçlü bir bağ oluşacak. Aynı zamanda sürekli onlardan ilgi bekleme. Bu ilgisiz kalmaları gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece onlarında bir hayatı olduğunu unutmayın. Arada bir kendisiyle de ilgilenmesi gerekir.

Bir diğer erkekleri bıkkınlık seviyesine ulaştıran etken de sürekli olarak ona memnun olmadığınız bir şeyler hakkında yakınmanızdır. Bu çok önemlidir. Her zaman kötü şeyleri değil arada bir de iyi ki seninleyim çünkü bak şu konuda çok mutluyum gibi şeyler de söylemelisiniz.

Kendime Eşimi Nasıl Aşık Edebilirim
Nasıl Eşimi Kendime Aşık Edebilirim? Okumaya Devam..

Eşimi Kendime Nasıl Aşık Edebilirim?

Zamanında herkes erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye bir deyim kullanırdı. Fakat günümüz dünyasında hiçbir şey eskisi gibi değil artık. Erkekler kendilerine birer aşçı değil, her an yanlarında olabilecek bir hayat arkadaşı istiyor. Peki erkekler nasıl bir kadın arar? Eşimi kendime nasıl aşık edebilirim diyen bir kadın neler yapmalıdır?

Kocamı kendime nasıl aşık ederim ne yapmalıyım?

Kocasının kendisine eskisi kadar bağlı olmadığını düşünen bir kadının kocasını kendisine yeniden aşık edebilmek için sayısız eylem gerçekleştirebilir. Yaşanılan aşkı ilk günkü gibi tutmak için küçük aşk oyunlarından yardım alabilir mesela.

Erkekler ilgi alanları ile ilgili konuların konuşulmasından ve onlara bununla ilgili sürprizler yapılmasından çok hoşlanırlar. Bu durumu kullanmak eşinizi kendinize aşık etmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisidir.

Bunun yanı sıra pek fazla aile için geçerli olmasa da kullanabileceğiniz bir başka yöntem daha söyleyelim. Eğer eşiniz işe arabasıyla gidiyor ve yol boyunca bir radyo kanalını takip ediyorsa, o radyo kanalına bağlanarak kendisine not bırakabilirsiniz.

Kadınlar eşlerinin, arkadaşları ile gezip tozmasına çok müsaade etmezler. Bu durum erkekleri oldukça rahatsız eder. Eğer eşinize bu konuda sıkıntı çıkarmazsanız bu sizin dik duruşunuzu ona kanıtlayacaktır. Bu sayede eşinizin gözünde değeriniz artacaktır.

Erkekler değişimlerden hoşlanır. Bu nedenle giyim kuşamını ve makyaj şeklini arada bir değiştirebilirsiniz. Eşinizin en beğendiği tarzda uzun süre kalabilirsiniz.

Kocamı kendime nasıl aşık ederim diyen bir kadının yapmaması gerekenler

Eşini kendine aşık etmek isteyenlerin yapması gereken şeyler olduğu gibi yapmaması gereken şeyler de vardır. Onlardan bazıları ise şunlardır;

Hiç olmadık yere kıskançlık krizlerine girmeyin.

Eşinize annelik yapmadığınızı unutmayın. Yaptığı her şeyi sorgulamaya çalışmayın.

Erkeklerin gururu ile oynamayı sakın ama sakın denemeyin. En bozuldukları şey bu olabilir.

Eşinizin hobileri konusunda alaycı bir tavır sergileme.

Çalıştığı ortamda bulunan karşı cins hakkında manasız sorular ile kafasını karıştırma

İlgiye ihtiyacı olan tarafın her zaman kadın tarafı olduğunu düşünmeyin, kendisi de zaman zaman bunu bekliyor.

Kadınlığını ona karşı hiçbir zaman tehdit aracı olarak kullanma. Şunu yapmazsan yatağa girmem gibi sözlere girme.

Evet eşimi kendime nasıl aşık edebilirim diye soran bir kadının neleri yapıp neleri yapmaması gerektiğine cevaplar verdik. Kadının normal hayatta erkeğine sürekli olarak yanında olduğunu hissettirmesi ve her kararda onun yanında olduğunu belli etmesi gerekmektedir.

Eşimi kendime nasıl aşık edebilirim sorusunu soran kişilerin çoğu ya uzun süreli sevgililik döneminden sonra evlenmiştir ya da görücü usulü ailenin zoru ile evlenmiştir. İkisi içinde yaşanılan durum oldukça zordur. Özellikle uzun süreli çiftler için durum biraz farklıdır. Zaten sevgili olan bir çift evli olmadan önce zaten birbirlerini seviyordur. Ama işin içine evlilik gibi sorumluluk gerektiren bir durum girince işler değişkenlik göstermeye başlayabilir. Çünkü erkekler sorumluluktan kaçmayı severler. Bu neden ile sevgililik zamanlarında yaşadıkları rahatlığı arayacaklardır. Bu da onları ulaşmaları mümkün olmayan bir özlem içerisinde bırakacaktır. Evliliğin getirmiş olduğu sorumluluğu taşıyamayan erkekler zaman ile eşine olan ilgisini kaybetmeye başlar. O aşık sevgili karakterinden eser yoktur. Bu da kadınlar için sorun yaratır ve günlük işlerini bile etkiler.

Görücü usulü evlenen çiftler işler biraz daha kolay halledilebilir. Çünkü ortada körelmiş bir duygu yoktur. O duyguyu çıkarmakta bir sorun vardır. Eğer kadın yapması gerekenleri doğru bir şekilde yaparsa eşini kendine aşık edebilir. Bunun için severek evlenmelerine gerek de yoktur. Peki nedir bu yapmaları gereken?

Eşini kendine aşık etmek isteyen birisi ne yapmalıdır?

Eşini kendine aşık etmek isteyen birisi ne yapmalıdır diye soruyorsanız işe ilk olarak kendinizi değiştirmek ile başlamalısınız. Çünkü şimdiye kadar eşiniz size aşık olmamışsa kendinizi yeni bir şekilde onun karşısına çıkarmalısınız. Bunu sadece şekil, giyim ve makyaj olarak algılamayın. Değişmek eylemini daha dolaylı bir şekilde anlayın. Yaptığınız hareketler ile de bunu kanıtlayabilirsiniz. Mesela eşinizi işe uğurlarken ceketini giydirmiyorsanız, ayakkabısını bağladıktan sonra ceketini siz giydirin ya da kravatını siz bağlayın. Bu ufak detaylar sizdeki değişim fark ettirecektir.

Bunun yanı sıra eşinizi kendinize bağlamak için yapmanız gereken bir diğer şey ise ona erkek olduğunu hatırlatın. Yaptığı şeyleri sürekli olarak övün. Başka hiçbir yerde onun gibisi olmadığını, muhteşem birisi olduğunu söyleyin. Bunun cinsel ilişkileriniz sırasında da yapabilirsiniz. Eşiniz yatakta güzel sözler duymaktan hoşlanacaktır. Bu durum sonrası birden olmasa dahi yavaş yavaş size ısınmaya başlayacaktır.

Verdiğimiz tüm bu önerileri uyguladığınız takdirde kocanızı kendinize aşık etmek için bayağı bir yol kat etmiş olacaksınız. Geriye yapmanız gereken şey ise kocanızı biraz daha yakından tanımaya çalışmak. Bu sayede onun ilgi duyduğu ve yapmaktan hoşlandığı şeyleri öğrenebilirsiniz ve ilgi duyduğu şeyleri birlikte yapmayı teklif ederek onun gözünde değerinizi arttırabilirsiniz.

Kocanızı Kendinize Aşık Etmenin Yolları

Uzun yıllar evli olan çiftler bir süre sonra birbirlerinden sıkılabilmektedirler. Özellikle kısa sürede sıkılan çiftler de olabilmektedir.

Bunun engellenmesi için bireyler birlikte farklı şeyler deneyebilirler. Örneğin, gezmedikleri yerlere giderler, birlikte bazı yerleri keşfedebilirler. Yeni yemekler deneyebilirler, yeni gelen filmlere veya oyunlara gidebilirler.

Bunun gibi çeşitli etkinliklere katılabilirler. Beraber bazı organizasyonlarda görev alabilirler. Bu sayede bireyler birlikte bir şeyler yaptıklarında daha çok yakınlaşacak ve mutlu olacaklardır.

Yılların geçmesi ile evli bireyler çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmektedirler. Bu sorunlar oldukça zorlu olabilmekte ve bireylerin arasını açabilmektedir. Ailevi meseleler birbirlerine karşı soğumalarına neden olabilir.

Bunun yanı sıra iş ortamları, çok çalışma, bakımsızlık, iyi davranma ve ilgili davranmama gibi etkiler de bireylerin arasını açmaktadır. Aynı zamanda yeni bir çocuğun olması bireyleri birbirinden uzaklaştırabiliyorken bazen bireylerin yakınlaşmasını da sağlayabilmektedir.

Kocamı Kendime Nasıl Aşık Ederim?
Kocanızı kendinize nasıl aşık edersiniz

Kocanızı kendinize nasıl aşık edersiniz?

Kocayı kendine aşık etmenin çeşitli yolları vardır bunlar uygulanarak eşler daha hızlı aşık olabilmektedir.

İlişkiyi Canlandırmanın Yolları

Yıllardır devam eden bir ilişkiyi canlandırmak ve yeni bir enerji kazandırmak için yollar aranmalıdır. Kocanızı kendinize aşık etmenin yolları çeşit çeşittir. Bunun için kocanızı iyi tanımalı hoşlandığı ve hoşlanmadığı durumlar iyice tespit edilmelidir.

Bu sayede kocalarınızı etkileyebilecek ve tekrardan aşık edebileceksiniz. Rutin davranışlardan kaçının. Kendinizi ve düşüncenizi olumlu yönde değiştirmeye çalışın. Bu sayede kocanız sizi daha çekici bulacaktır.

Kocayı aşık etmede birçok seçenek bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Kocanızı mutlu edici davranışlarda bulunun, eleştirici ve aşağılayıcı davranışlardan uzak durun.
 • Ona hem ihtiyacınız olduğunu hissettirin hem de çok güçlü durabileceğinizi gösterin.
 • Sürekli olarak ilgi beklemeyin, sürekli olarak ilgi göstermeyin. Bu durum bir süre sonra bireyleri sıkabilmektedir.
 • Birlikte farklı şeyler yapmaya çalışın. Yeni alışkanlıklar keşfedin. Birlikte dizi izleyin, kitap okuyun, spor yapın, müzik dinleyin.
 • Gün içerisinde yaşadıklarınızı kocanızı sıkmadan paylaşarak onun da görüşlerini almaya çalışın.
 • Yeni hobiler edinin ve bu hobiler üzerinden çalışın.
 • Kendinize bakın ve kocanız için süslenin.
 • Evinize bakın ve düzenli olmasını sağlayın.
 • Kocanız için alışmışın dışında yeni tarifler deneyin, onu mutlu edecek ve sevdikleri yemekleri yapın.
 • Abartmamak kaydıyla kocanıza değer verdiğinizi gösterin.
 • Evde çeşitli sorumluluklar verin ve çok ağır sorumluluklar olmasın.

Eşlerinizi ilgisini ve onları kendinize aşık edebilmek için çok fazla yol mevcuttur. Bunların size uygun olanlarını değerlendirerek uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir