Panik Atak İlacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
En İyi Panik Atak İlacı Hangisi

En İyi Panik Atak İlacı Hangisi?

Panik atak hastalığından mustarip olanlar için tedavi yöntemleri her zaman önemli bir konudur. Hastalık ile baş etmeye çalışan birçok insan en iyi panik atak ilacı hangisi diye çevrelerinde araştırma yaparak kendi kendilerini tedavi etmeye çalışmaktadır.

Ancak panik atak hafife alınmaması gereken bir durumdur. Tedavi aşamalarında psikolojik destek almak ve öncelikle kendi sağlığınızı riske atmamak için muhakkak uzman bir doktora görünmeniz gerekir.

Panik atak ilaç kullananlar açısından tedavinin kendisi de aslında pek kolay bir süreç değildir. Doktorlar tarafından reçete ile hastalara verilen ilaçların değişik yan etkileri mevcuttur. Kimi kilo kontrolünde zorluk yaşatırken bazıları hissizliğe, halsizliğe, duygusuzluk gibi çeşitli psikolojik durumlara neden olabilir.

Bu nedenle en doğru tedavi metodunu bulana kadar farklı ilaçları denemeniz gerekir.

Panik atak ilaçları isimleri artık sadece hastanın değil hasta yakınlarının da ezbere bildiği isimlerdir. Paxil, lustral, paxera gibi adları ister istemez hasta yakınları da ezberleyerek en iyisinin hangisi olduğuna karar vermeye çalışırlar.

Ancak hasta için en iyisinin hangisi olduğuna karar verecek olan sadece doktor ve hastanın kendisidir. Bu nedenle çevrenin “panik atak ilacı paxil çok iyiymiş ban sen onu kullansan keşke. Hemen iyileşirdin.” Gibi yönlendirmelerinden kaçınmaya çalışmanız kendi sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Hekiminiz sizin için en iyisini reçete etmeye özen gösterir. Panik bozukluk tedavisinde kullanılan ilaçlar arasından sizin durumunuza en uygununu kullanmanızı sağlamaya çalışırlar.

Panik atağın doktor kontrolünde tedavisi sırasında evde uygulayacağınız çeşitli egzersizler yer almaktadır. Bu egzersizlerin en önemli faydası sizin ve kaslarınızın gevşemesini sağlayarak hastalığa karşı daha güçlü bir hal kazanmanızı sağlamasıdır.

Panik atak ilacı paxera ve bu tedavide kullanılan bir diğer ilaç olan lustral çeşitli yan etkilere sahiptir. Bu yan etkiler ile baş etmenin de en iyi yolu psikolojik açıdan kendinize destek olacak meşguliyetler bulmanız ve kendinizi her zaman bir konuda yoğunlaştırmaya gayret göstermenizdir.

Paniğin durdurularak kişinin psikolojisini kontrol altına almasında evde uygulanan egzersizlerin önemi büyüktür. Örneğin nefes kontrolünü öğrenmek ve kaslarınızı tek tek kasıp bırakmak sakinleşmenizi ve kişisel kontrolü elinize almanızı sağlar.

Panik atak kaygı düzeyini arttıran ve kişinin kendi kontrolünü eline almasını engelleyen modern hayatın getirdiği hastalıklardan biridir. Bu rahatsızlığın ilaçların yanında psikolog ile de kontrol altında tutulması gerekir.

Genelde insanlar panik atak ilacı lustral gibi çok bilinen tedavi yöntemleri ile kendilerini iyileştirmeye çalışsa da psikolog eşliğinde yapılacak seansların önemi yadsınamaz. Çünkü psikolog belirtileri değil sorunun altında yatan ana nedeni tedavi ederek tekrar aynı rahatsızlık ile hayatınızı sıkıntıya sokmanızı engeller.

Bu alanda yetkin bir psikolog ile tedaviye başlarsanız panik atak rahatsızlığından çok daha kolay kurtulabilir ve normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Bu Konudaki Son Tavsiyemiz: Yazarı Gülsüm Eroğlunun Panik Atak Kitabı‘nı okumanız.

en iyi panik atak ilacı hangisi,panik atak ilaçları isimleri,panik bozukluk tedavisinde kullanılan ilaçlar,panik atak ilacı paxil,panik atak ilacı paxera,panik atak ilaçları lustral,panik atak ilacı kullananlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir