panik atak kitabı gülsüm eroğlu
panik atak kitabı incelemesi

Panik Atak Kitabı Gülsüm Eroğlu

Panik atak hastası olup da bu illetten kurtulmak isteyen kişiler için yazılmış olan Panik Atak Programı Kitabı hakkında inceleme yazımızda kitabın amacından bahsedeceğiz. Amacı dışında, etkileri, tedavi sürecinde etkili olmayan yöntemlerin neler olduğu ve Panik Atak hastalığını yenmek için yapılması gerekenler yazımızın içinde yer almaktadır. E kitap şeklinde hazırlanan bu yazılı belgede yazar Gülsüm Eroğlu, kendi yaşadıklarından yola çıkarak panik atak problemi bulunan kişilere çözüm önerileri sunmaktadır.

Panik Atak Tamamen Ortadan Kaldırılabilir mi?

Panik atak yaşayanlar için yazılmış olan Panik Atak Programı kitabında yazar bu hastalığın kesin çözümünü bulduğundan bahsetmektedir. “Panik atak tamamen ortadan kaldırılabilir mi?” sorusunun cevabı olarak %100 ortadan kaldırılabileceği şeklinde bir açıklama e kitapta yer almaktadır.

Eroğlu bu soruyu yanıtlarken kendisinin hastalığı yenmek adına verdiği çabalar neticesinde bulduğu çözümden bahsetmektedir.  Ayrıca panik atak hastalığından kesin olarak kurtulduğunu vurgulamaktadır. Kitap panik hastası olup da yıllardır tedavi gören kişiler için büyük bir umut olmanın ötesinde çözüm niteliğindedir.

Tıpta Kullanılan Yöntemler Panik Atak Konusunda Ne Kadar Etkili?

Belki de panik atak tedavisi gören pek çok kişinin aklına gelen bir soru var: Tıpta kullanılan yöntemler panik atak konusunda ne kadar etkili? Bu soru tedavi gören ve sonuç alamayan pek çok kişi tarafından sorulmaktadır.

İşin kötüsü birçok kişi, panik atak konusunda uzman bir doktor ile görüştüğünü ve sorunun çözüleceğini düşünerek tedaviye başlamaktadır. Ancak Gülsüm Eroğlu doktorların bu konuda sadece yüzeysel ve kısa süreli çözümler sağlayabildiğini vurgulamaktadır.

Kendisi de 8 yıl kadar panik atak ile mücadele ettikten sonra beynine bir oyun oynayabileceğini ve bu rahatsızlıktan kurtulabileceğini fark etmiştir. Bu fark sadece kendi hayatında değil, birçok kişinin hayatında da değişikliğe fırsat tanımıştır.

Eroğlu kitabı yazmadan önce kendisinde uyguladığı yöntemi birçok kişide de denediğini vurgulamaktadır. Bu denemelerden sonra da bulduğu çözüm yollarına Panik Atak Programı ismini verdiğini ve bu konu ile ilgili e kitap oluşturduğunu ifade etmektedir.

Tıp Neden Panik Atak Konusunda Yetersiz?

Panik Atak Programı kitabının yazarı Gülsüm Eroğlu kendisinde uygulanan tedavilerin bir süre sonra panik atak durumunu daha da şiddetlendirdiğini fark ettiğini belirtmektedir. Yani, uygulanan tedavilerden bir fayda görmediğini ve sonunda: “Tıp neden panik atak konusunda yetersiz?” sorusunun cevabına odaklandığını bildirmektedir. Bu sorunun cevabı için maddeler halinde belirttiği nedenler şunlardır:

  • Kullanılan ilaçların genel kaygı ve ataklara yönelik derinlemesine bir etkisinin bulunmaması,
  • Panik atağın o an için durmasını sağlayan ilaçlar verilmesi, tabi ki bu yöntemin uzun vadede daha büyük bir kaygı bozukluğu yaşanmasına sebep olması
  • Nefes egzersizlerinin panik atak sırasında yani paniğin hat safhada yaşandığı sırada bir çözüm sağlamıyor olması,
  • Fiziksel değil, beyin ile alakalı bir problem olan Panik atak için alternatif tıp ürünlerinin fayda sağlamıyor olması ve bunun gibi faydasız birçok tedavi girişimi…

Panik Atak İçin Çözümler

Gülsüm Eroğlu, Panik atak için çözümler kısmında panik ataktan kurtulma yolları noktasında kendi bulduğu yöntemi e kitapta paylaşmaktadır. Burada önemli olan en dikkat çekici detayın ise kişinin kendi farkındalığı olduğunu ifade etmektedir. Eroğlu, Panik atak için beynini kandırma yoluna gittiğini ve bunu nasıl yaptığını ifade etmektedir.

Panik Atak Programı Nasıl Alınır?

Yıllardır tedavi gören ve bir sonuç alamayan ya da panik atak tedavisi gören ama bu sorundan tamamen kurtulmak isteyen kişiler için: “Panik atak programı nasıl alınır?” sorusu önem taşımaktadır.

Kitabın özeti niteliğinde yer alan ifadeleri inceleyerek öğrendiğimiz bilgiler ışığında kitabın alınması için internet üzerinden hem mobil hem de masaüstü internet araçları kullanılabilmektedir.

Panik Atak Programı Faydaları

Panik Atak Programı faydaları açısından yapılan inceleme bizi şu sonuca götürmüştür: Panik Atak programı sayesinde kişiler, yıllarca tedavi görmeden, bir sürü para harcamadan, kimyasal ilaç kullanmadan iyileşebilmektedir.

Burada önemli olan kişinin panik olmaya neden olan durumlarla başa çıkmayı öğrenmesidir. Panik atak ile mücadele döneminde yapılması gerekenleri öğrenmesi sonucunda kişiler, artık problemi büyük bir panik haline getirmekten vazgeçmektedir.

Kitabın 89 TL olduğu düşünüldüğünde de hastane ve ilaçlara yıllarca harcanacak olan para ve zaman yanında bu fiyatın, oldukça ucuz olduğu vurgusunu yapmakta fayda vardır.

Bir yorum

  1. Slm nereden başlayacağımı bilemiyorum ama sanırım yaklaşık bir yıldır bu yaşadıgım panik atak benim olmayan hayatımı olumsuz etkiliyo kendi hastalığımı araştırarak kendim teşhis ettim diyebilirim nereye gitsem iyisin normal bişeyin yok diyolar ama artık çok yoruldum bu kayğı nöbeti sık sık ansızın geliyo ziyaretime yüzsüz şey çok ciddi savaşlar veriyorum zaten benim sıkıntılarım bana yeter bi bu adi şey çıktı başıma ruh hastası oldum olucam kendimi bir teslim etsem deliricem ne yapıcağımı bilemiyorum ciddi anlamda agresiflik ve sonrasında ciddi anlamda yorgunluk tüm vucudum da ağrı ve sinir bırakıp gidiyo kendimi eve kapattım resmen düşmanlarım bu panikle olan ilişkimi öğrenirlerse beni yenmek için fırsat vermiş olurum hayatıma yön veremiyorum kafamın içi katliam lütfen yardımcı olunn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir