Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalı
Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı

Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı?

Beklenmeyen zamanlarda ortaya çıkan sivilceler, özellikle yüzde meydana geldiğinde oldukça sıkıntılı anlar yaşatabiliyorlar. Yüzde çıkan sivilcelere sebep olan unsurlar bir tane de değil. Güneş ışınları, stres, temizlik, cilt yapısı, kozmetik ürünler ve benzeri faktörler yüzde sivilce oluşumunu tetikleyen unsurlar arsında yer alıyorlar.

Yüzde sivilcelere sebep olan dış faktörleri kontrol edebilmek çoğu zaman mümkün olmasa da yüzde sivilce çıkmaması için yapılabilecekler mümkün.

Yüzde Sivilcelerin Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı?

Sivilcelerin çıkmamasını sağlamak adına yapılabilecek farklı yöntemler mevcut. Yüzde sivilce çıkmaması için tercih edebileceğiniz yöntemle beraber daha diri bir cilde kavuşacaksınız.

Yüzünüzü günde hafif bir temizleyici yardımıyla iki kez yıkamanız oldukça önemli. Cildin yenilenmesinde önemli rol oynayan temizleyiciler yardımıyla yüz sivilcelenme tehditlerine karşı koruma altında olacaktır.

Gün içerisinde isteyerek ya da istemsizce yüzünüze dokunmanızla beraber sivilce oluşumuna davetiye çıkarılabilir. Yüzünüze dokunurken her zaman için ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Kirli ellerle yüzünüze temas ettiğinizde, gözeneklerin tıkanmasındaki süreç hızlanabilir.

Kepekli tahıllar, lifli yiyecekler, sebze ve meyve tüketimi yüzde sivilce oluşumunun önüne geçer. Yiyecekler bu konuda oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Kafeinli, şekerli ve tuzlu gıdalardan uzak durmakta yarar var.

Stres, yüzde birdenbire sivilce görebilmenize olanak sağlayan bir ruh hali olmakla beraber yıpratıcı etkiye sahiptir. Stresten uzak ve mümkün olduğunca rahat yaşamak sivilce oluşumunu önleyen faktörlerden biri oluyor.

Güneşle temas etmesi süresini kısa tutmanızda fayda var. Zira güneş ışınlarından kaynaklı olarak sivilcelenme durumu söz konusu oluyor.

Yüzünüzde büyük sivilceler istemiyorsanız, sivilce oluşum aşamasında sıkma girişiminde bulunmayın. Sivilceleri sıktığınızda mikrop kapabileceğini ve büyüyerek daha kötü sonuçlar doğurabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Buhar uygulamak yüzde sivilce oluşumunun önüne geçecek bir diğer işlemdir. Gözenekleri açma konusunda yardımcı olan buhar sayesinde oldukça diri ciltlere kavuşabilmek mümkün. Işıltılı, dinç görünen ve aynı zamanda sivilcesiz bir yüz için haftada bir veya iki kez yüze buhar uygulanması oldukça yararlı olacaktır.

Lavanta, nane, papatya yağı gibi yağların yüze uygulanması sivilce çıkmaması için yapılabilecekler arasında yer alıyor. Yağları ister tek tek kullanın isterseniz de karıştırarak uygulayın, her zaman faydasını göreceksiniz.

yüzde sivilce çıkmaması için maske nasıl kullanılır
yüzde sivilce çıkmaması için maske tarifleri işe yarıyor mu?

Yüzde Sivilce Çıkmaması için Maskeler Faydalı mı?

Yüzde sivilcelerin oluşmaması için tercih edilebilecek yöntemlerden biri sivilce karşıtı maskelerdir. Doğal şekilde oluşturulan maskeler sayesinde hızlı sonuca gidilebiliyor. Oldukça besleyici ve sivilce karşıtı olan maskeler yüz güzelliğini de destekliyor.

Sivilce çıkmaması için maskelerin az süre kullanımı mümkün değil. Periyodik olarak düzenli şekilde sivilce karşıtı maskeleri kullanarak sivilcesiz bir yüze kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Eşsiz bir güzelliği ortaya çıkaran maskeler yardımıyla, hiçbir zaman sivilcelerden kaynaklı olarak yüzünüze gölge düşmeyecek.

Yüzde Sivilce Çıkmaması için Krem Kullanılabilir mi?

Yüzü kirden arındırarak gözenekleri açan ve nemlendiren kremlerin kullanımıyla birlikte yüzde sivilcelerin oluşmaması sağlanabilir. Cilt tipine yönelik olarak yapılacak doğru krem tercihi sayesinde beklenilen pürüzsüz yüze ulaşılabilir.

Krem kullanımında dikkat edilmesi gereken temel nokta, belirli zamanlarda kullanmaktır. Temizleyici etkiye sahip olan kremleri günün sonunda kullanarak kusursuz bir görünüme kavuşabilmek mümkün.Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı?

Uyku Önemli mi?

Uyku, vücudu her açıdan etkilediği gibi yüzde sivilce oluşumu konusunda da etkiliyor. Sivilcesiz güzel bir yüze sahip olmak için yeteri kadar uyumak en doğru tercih olacaktır. Güzel bir uykuyla beraber yüzünüz, günün yorgunluğunu üzerinden atacaktır.

Yapılan araştırmalara göre yüzünde sivilce sorunu yaşayanların aynı zamanda uykusuzluk problemine de sahip oldukları uzmanlar tarafından belirlenmiş.

Yüzde sivilce çıkmaması için ne yapmalıyım?

Yüzde sivilce çıkması nasıl engellenir?

Yüzde sivilce çıkmasını önlemek için neler yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir