sivilceyi ne kurutur sivilceyi anında yok etme
Sivilceyi ne kurutur anında yok etmek için ne yapmalı?

Sivilceyi Ne Kurutur?

Hemen herkes için sivilceler oldukça korkulu bir rüya olmakla birlikte, sivilce tedavisinin bilinçsizce yapılması daha fazla istenmeyen sorunları beraberinde getirebilmektedir. Doğal tedavi yöntemleri kullanılarak azaltılabilen sivilceler, farklı yöntemlerle başarılı bir şekilde kaybedilebilmektedir. Anında sivilce geçirme konusunda birçok kişi arayış içerisindedir. Özellikle ergenlik döneminde olanlar için anında sivilce yok etme isteği mevcut. Her tip sivilce için tedavi yöntemi farklılaşmakla beraber önerilen pratik yöntemleri kullanabilirsiniz.

Sivilceleri Kısa Sürede Geçirmek İçin Neler Yapılabilir?

Evde anında sivilce yok etme ile ilgili en etkili yöntemlerin başında her gün düzenli olarak yüz yıkama geliyor. Sivilcelerin yok edilmesi için günde iki kez yıkamak yeterli olacaktır. Cilt gün içerisinde; kir, yağ ve toza maruz kaldığından dolayı yıkama işlemiyle temizleyici etki sağlanacaktır. Var olan sivilcelerin kuruması daha kolay hale geleceği gibi aynı zamanda sivilce oluşumunun da bu sayede önüne geçilebilmektedir.

Cildin gözeneklerinin temizlenmesi sivilceleri kurutma konusunda oldukça etkilidir. Cilt temizleyici doğal ürünler kullanılarak evde temizlik sağlanabilir, sivilceler mümkün olan en kısa zaman içerisinde kurutulabilir.

Makyaj, sivilce kapatmak için genellikle tercih edilen çözüm yöntemi olsa da uzun süre ciltte kalan makyaj gözeneklerin tıkanmasına ve sivilcelerin artmasına neden olmaktadır. Makyaj mutlaka gün sona erdiğinde temizlenmelidir.

Acil sivilcelerinden kurtulmak isteyenler için ilaç kullanımı etkili olacaktır.

Sivilce Kurutmak için Diş Macunu Etkili Olur mu?

 Diş macunu kullanılarak sivilcelerin kuruması sağlanabilir. Diş macunu kullanmadan önce, cilt tipinin diş macununa karşı tepki vermeyeceği teyit edilmiş olmalıdır. Hassas ciltlerde kullanılmamalıdır. Sivilce kurutmada diş macunu tercih edilirken, bu diş macunu beyazlatıcı etkiye sahip olmamalıdır. Sadece beyazlatıcı etkiye sahip olan diş macunları sivilceler için olumlu etkiye sahip olmadıkları gibi aksine sivilceleri daha kötü hale getirebilmektedir. Sivilceyi hemen geçirmek için kullanılabilecek bir yöntemdir.

Sivilceye Karşı Etkili Doğal Çözümler

Sivilcenin boyutuna göre 1 gecede sivilce kurutma olayı doğal maskelerle mümkün olabileceği gibi yoğun sivilce problemi yaşayanlar için düzenli maskelerin uygulanması çözümün sağlıklı olması açısından gereklidir. Sivilceleri yok etme maskeleri hakkında kullananlar, pozitif yorumlar yapmaktadır.

Sivilceleri yok etmek için kesin çözüm nedir? olarak ele alındığında, krem ve losyonlar haricinde kalan en etkili yöntem doğal maskelerdir.

Ballı Tarçın Maskesi: Evde kolaylıkla yapılan bu maske, sivilcelere karşı oldukça etkilidir. 2-2,5 yemek kaşığı kadar bal, 1 çay kaşığı kadar tarçın ile karıştırılır. İyice birbirlerine geçene dek karıştırıldıktan sonra, maske yüze dairesel hareketlerle uygulanır. 15-20 dakika süresi boyunca yüzde bekletilerek ardından bol ılık suyla temizlenir. Doğal bir anti bakteriyeldir.

Elma Sirkesi: Sivilcelerini kurutmak isteyenler için en ideal seçeneklerden birisi elma sirkesidir. Elma sirkesiyle cilde peeling etkisi gerçekleşir ve cildin PH seviyesi dengelenir. 1 bardak su içerisine bardağın çeyreği kadar elma sirkesi ilave edilerek karıştırılır. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra pamukla birlikte bardaktan alınarak cilde bastırma yöntemiyle uygulanır. Elma sirkesi tercihinde ucuza kaçılmaması gerekmektedir. Organik elma sirkeleri tercih edilerek, ciltteki sivilcelerden hızlıca kurtulabilmek mümkündür.

Papaya Maskesi: Güzellik ürünlerinde aktif olarak kullanılan bir meyve olan Papaya, sivilce tedavisinde de oldukça etkilidir. İçeriğinde enzimle birlikte iltihabı azaltarak, irin oluşumunun önüne geçer. 1 adet papaya temizlenir. Yüz yıkanır. Temizlenmiş halde olan papaya tamamen ezilir. Ezilmiş haldeki papaya yüze uygulanır ve 20 dakika süresi boyunca yüzde bekletilir. Süre dolduğunda yüz bol su yardımıyla durulanır.

Ballı Çilek Maskesi: Hücre yenilenmesini sağlayan bu maske, sivilceleri kurutmada oldukça etkilidir. Uzun süreli kullanımla, yüzdeki sivilcelerden tamamen arınılabilir. 3 çilek yıkanarak ezilir ve balla karıştırılır. Karışım yüze uygulanır ve yaklaşık 20 dakika süresi boyunca bekletilir. Son olarak yüz yıkanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir