sivilceyi ne kurutur ne yok eder
Sivilceyi anında yok etme formülü

Sivilceleri Anında Yok Etmenin Yolu

Sivilceyi anında yok etme konusunda denenmiş sonuç alınmış sivilcelere elveda edeceğiniz tavsiyem. 1 saatte sivilce yok etme anında çözüm bilinmedik özel yöntemin detaylarına girmeden önce bilinmesi gerekenler.

Bilindiği üzere Cilt bakımındaki en büyük sorunların başında sivilceler geliyor. Her aynaya bakıldığında rahatsız edici bir görünüme neden olan sivilceler herkeste ortaya çıkabiliyorlar. Cilt tipinden bağımsız olarak sivilce oluşumu meydana gelebildiği gibi her sivilcede aynı tip tedavi yöntemi uygulanması son derece yanlıştır.

Sivilce izleri nasıl yok edilir?

Sivilceyi anında yok etme sivilce sorunu yaşayanların hiç şüphesiz tek isteği. Sivilcelerden arınmış bir ciltle beraber gelen gölge düşmemiş güzellik gibisi yok. Anında sivilce geçirme yöntemlerini kullanarak kısa süreli de olsa sivilcelerden arınabilmeniz mümkün.

Krem hakkında yorumlara baktığımızda memnun kalan müşterilerin bir hayli çoğunlukta. Denemeden bilinmez ancak tavsiye edebileceğimiz en iyi krem diyoruz.

Anında sivilce yok etme evde mümkün mü?

Sivilceleri Anında Yok Etmenin Yolu

En Hızlı ve Etkili Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri

Sivilcelerden kurtulmanın en hızlı yöntemleri sayesinde anında sivilce yok etme evde mümkün hale geliyor.

Limon: Limonu ortadan ikiye bölün. Orta büyüklükte bir limon yeterli olacaktır. Böldükten sonra yarım dilimiyle yüzünüzü iyice ovalayın. Gece yatmadan önce bu işlemi düzenli olarak uygulayın ve gece yüzünüzde kalmasını sağlayın. Sivilcelerin hızlıca kurumasını sağlayacaktır.

Beyaz Sirke: Pamuk üzerine bir miktar beyaz sirke damlatın. Pamuk beyaz sirkeyi emdikten sonra hafif dokunuşlarla sivilceli bölgeye sürün. Sivilcelerin hızlıca kurumasında etkili olacağı gibi sivilcenin iltihabını da alacaktır.

Sarımsak: Sarımsak her açıdan sağlığa katkı veren bir besin olmasıyla beraber sivilceler için de bir çözüm oluyor. Bir diş sarımsağı soyarak iyice ezin. Ezmiş olduğunuz sarımsağı sivilceli bölgeye sürün. 20 dakika bekletmenizin ardından iyice durulayın.

Üzüm: Soğuk üzümleri kullanarak hızlıca sivilcelerden kurtulabilmeniz mümkün. Üzümleri ikiye bölmenizin ardından iç kısımlarıyla cildinizdeki sivilceli bölgeleri ovalayın. 15 dakika kadar cildinizde bekletmenizin ardından bol soğuk suyla yıkayın. Üzüm, cildin gözeneklerini açacağı gibi sivilceleri de kurutacaktır.

Yumurta Beyazı: Sivilceli bölgeye yumurta beyazının sürerek 20 dakika kadar bekletin. Ardından sürdüğünüz yeri bol soğuk su yardımıyla yıkayın. Sivilcelerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde kuruduğunu göreceksiniz.

Papatya Çayı: Papatya çayı içerisine kuru maya ekleyin ve iyice karıştırın. Kıvama geldiğini gördükten sonra sivilce sorunu olan yere sürün. 10-15 dakika kadar bekletin ve ardından ılık suyla yavaşça durulayın.

Nane: 1-2 adet nane yaprağının suyunu çıkarın ve ardından bu suyu pamuk üzerine serpin. Pamuk yeterince ıslandığında, cildinize uygulayın. Sivilcelerin kurumasına etki edecek bir yöntem olduğu gibi kirli ve tıkalı gözenekleri de temizleyecektir.

Karbonat: Karbonatı suyla karıştırın ve krem kıvamına getirin. Yatmadan önce yüzünüze sürerek gece cildinizde kalmasını sağlayın. Kalktığınızda ılık su yardımıyla durulayın. Sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.

Çilek: 5-6 adet çileği ezin ve püre haline getirin. Püreyi sivilceli noktalara sürerek yarım saat kadar bekletin. Hem güzel kokulu bir cilde kavuşacak hem de sivilcelerden hızlıca arınacaksınız.

Sivilceleri yok etmek için kesin çözüm nedir?

Buz Küpleri: Sivilcelerin üzerine buz küpleriyle ovalama suretiyle işlem yapın. Gözenekler sıkılacağı gibi sivilcelerin de kurumasını sağlayacaktır. Sivilceleri yok etmek için kesin çözüm arayanlar için birebirdir.

Sivilce İzlerini Yok Eden Maske Tarifleri

Cildinde bulunan sivilcelerden rahatsızlık duyanlar için sivilceleri yok etme maskeleri, evde yapılabilir formülleriyle her zaman kullanılabilmektedir. Kısa süre içerisinde hazır olan maskeler, sivilcelerin oluştuğu dönemlerde kullanılabileceği gibi bunun yanı sıra sivilce izi olduğu zamanlarda da kullanılabilir.

Sivilcelerini anında yok etmenin yolunu arayanlar için doğal çözüm yöntemleri maskeler oluyor.

anında sivilce geçirme, sivilceleri yok etmek için kesin çözüm
sivilceyi anında yok etme yöntemleri

Sivilceleri yok etmek için doğal maskeler nelerdir?

Gül Suyu Maskesi: Cildi temizleyen ve arındıran yapısıyla birlikte gül suyu, sıkça kullanılır. 1 kaşık gül suyu ve 1 kaşık bal, maskeyi yapabilmek için yeterli malzemeler olacaktır. Malzemeleri bir kap içerisinde karıştırmanızın ardından sivilceli bölgeye sürerek 20 dakika bekletin ve sonrasında ılık suyla durulayın.

Limon Maskesi: 1 kaşık limon suyu ve 2 kaşık balı karıştırarak kaynatmaya başlatın. Kaynadığını duyduğunuz anda altını kapatın. Cilde sürülebilir sıcaklığa geldiğinde ise yavaşça uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyerek temizleyin.

Bal – Elma Maskesi: Maske için gerekli malzemeler 1 elma ve 3-4 kaşık bal oluyor. Öncelikle elmaları iyice rendeleyin ve üstüne bal ekleyin. Malzemeleri birbirlerine geçecek şekilde karıştırın. Karışımı cildinize sürerek 15-20 dakika süresiyle bekletin. Beklettikten sonra bol ılık suyla cildinizi temizleyin.

Sivilcelerden hızlıca kurtulmanızı sağlayacak doğal maskelerle birlikte cildiniz daha ışıltılı bir görünüm kazanacağı gibi aynı zamanda siz de cildinizi daha ferah hissedeceksiniz. Sivilcelerden arınmış, kusursuz cildinizle her ortamda bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Bir yorum

  1. bence sarımsak yapmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir