Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sivilcelere ne iyi gelir konusunda işe yarar doğal uygulamaları sizler için derledik. Sivilceler, farklı sebeplerden ötürü cilt yüzeyinde meydana gelen genellikle kısa süreli sorunlar olsalar da bazı durumlarda oldukça zorlayıcı olabilmektedirler. Sivilcelerle uzun süreli olarak mücadele etmek gerekebileceği gibi aynı zamanda doğru yöntemlerin kullanılması da oldukça önemlidir.

  • Sivilceyi anında yok etmek için ne yapılmalı?

Sivilceyi anında yok etme isteği her insanda mevcut olan ortak istek olsa da sivilce tedavisini doğru bir şekilde gerçekleştirmek fevri davranışlardan çok daha sağlıklıdır.

Sivilce problemi yaşayanlar için öncelikle su tüketimi önemlidir. Cildin sağlıklı yapıya sahip olabilmesi adına günlük olarak su tüketimini artırmak yapılabilecek ilk müdahale olarak ön plana çıkmaktadır.

  • Sivilceye kesin çözüm nedir?

Sivilceler, beslenme düzeninden kaynaklı olarak ortaya çıkabildiğinden dolayı beslenme düzeninin sağlıklı hale getirilmesi önemli bir yer tutuyor. Cilt maskeleri ve sivilce kremleri, sivilceye iyi gelen çözüm yöntemleri arasında yer alıyor. Düzenli olarak kullanım sonucunda sivilceye kesin çözüm üretilebiliyor.

Sivilcelere Ne İyi Gelir
Sivilceyi Anında Yok Etmek İçin

Sivilcelere Evde Tedavi Yöntemleri

Evde tedavi yöntemlerini kullanarak sivilce problemini çözebilmek mümkün oluyor. Evde tedavi için en etkili yöntem sivilceye karşı etkili maskeler oluyor. Maskeler bir-iki kez kullanıp bırakılacak şekilde değil, düzenli olarak kullanılacak şekilde uygulanmalıdır. Rutin haline getirilen maske uygulamaları sayesinde, aksatmadan cilde tedavi uygulanabilmektedir.

Evde tedavi yöntemlerinden biri cilt temizliği oluyor. Maske haricinde cildi her zaman temiz tutmak önem kazanıyor. Gün içerisinde, dış etkenlerden dolayı yıpranarak cansızlaşan ciltte sivilce oluşumunun tetikleniyor olmasının önüne bu sayede geçilebiliyor. En etkili cilt temizliği nemlendirici etkiye sahip sabunlarla gerçekleştirebiliyor.

Sivilcelere iyi gelen tedavi yöntemi olarak doğal malzemelerden oluşan kür de uygulayabilirsiniz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemelerle birlikte evde kürü yapabilmeniz mümkün. İhtiyacınız olan malzemeler; üzüm çekirdeği yağı, aspir (yalancı safran) yağı ve E vitamini ampulü. Kürün hazırlanışı da malzemelerin temini kadar bir hayli kolay oluyor.

Öncelikle E vitamini ampulünü kırın ve 2 çay kaşığı kadar aspir yağını, 2 çay kaşığı kadar üzüm çekirdeği yağıyla iyice karıştırın. Karışımı bir kâse içerisine koyarak muhafaza edin ve yatmadan önce sivilceli bölgeye sürün.

  • Sivilceye diş macunu sürülür mü?

Sivilceler için Diş Macunu Tedavisi

Sivilceye diş macunu uyguladığını söyleyenleri bir yerde mutlaka duymuşsunuzdur. Diş macunuyla sivilceleri geçirebilmek mümkün fakat bu yöntemi kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Sivilce tedavisinde diş macununun kullanılabilmesi için cilt tipinin uygunluğu çok önemlidir.

Cilt tipi uygun olanlar için tedavi yöntemi olarak diş macunu kullanılabilir. Kuru ve hassas cilde sahip olanların ciltlerinde diş macunuyla sivilce tedavisi yapması istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Diş macunu sivilceleri kurutarak küçültebilmekte ve normalden daha hızlı iyileşmesini sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra diş macunu, sivilce üzerinde; kire, yağa ve toza karşı sivilce üzerinde engelleyici bir tabaka oluşturabilir.

Sivilceler için kullanılacak diş macununda peroksit olmamalıdır. Peroksit, dişleri beyazlattığı söylenen diş macunun içinde yer almaktadır. Bazı diş macunları, sivilceye çözüm getirmek yerine ciltte tahrişe sebep olabilmektedir.

Sivilceler için Alınabilecek Önlemler Neler?

Sivilceler oluştuğunda yapılacaklar kadar, sivilce oluşumuna başlamadan önce de yapılabilecekler son derece önemlidir. Sivilceler, hormonal değişiklik veya hastalık sebebiyle meydana gelmiyorsa kontrol altına alınabilir.

Derinlemesine bir temizlik cildi rahatlattığı gibi sivilce oluşumunda da engelleyici olacaktır. Rutin olarak sabah-akşam yüz yıkamak yerine cildi derinlemesine temizleyen ürünler kullanılabilir.

Cilde tonik uygulamak sivilce oluşumunun önüne geçebilecek bir yöntemdir. Özellikle günün sonunda uygulanması daha da etkisini hissettirecektir. Yağ oranını dengelemek önemlidir. Gün içerisinde, yüzdeki yağlanma sivilce oluşumu için tetikleyici bir unsur olarak görülebilir. Yüz temizleme mendilleri fazla yağdan arınmak için kullanılabilir.

Sivilcesiz, sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için spor yapmak da bir hayli etkilidir. Sigara ve alkol sivilce oluşumunu sağlayan unsurlardır. Bağımlılık seviyesinde olanlarda cilt tahribatı meydana gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir