Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Saçlar, sahip oldukları özel yapıyla her açıdan oldukça önemlidirler. Saç dökülmesi baş gösterdiğinde her şey için çok geç kalınmış anlamına gelmez. Saçların dökülmesinin önüne geçebilmek ve saçların hangi sebeple döküldüğünün kesin çözümünü bulabilmek adına saç dökülmesine bakan doktorlara muayene olunması gerekiyor.

Saç sağlık sorunlarıyla ilgilenen doktorlar, dermatoloji uzmanlarıdır. Dermatoloji hastalıkları uzmanları hem kamu hem de özel hastanelerde görev alıyorlar. Kamu hastanelerinde veya özel hastanelerde görev yapan dermatoloji uzmanlarına muayene olabilmek için cildiye bölümünden randevu alınması gerekiyor.

Dermatolog, ciltte görülebilen tüm problemlere yönelik olarak bilgi sahibi doktorlar oldukları gibi saç dökülmesi sorununa karşı da donanıma sahip olduklarından dolayı, saç dökülmesinin hangi sebeple mevcut olduğunu belirleyebilirler ve soruna yönelik olarak çözümler geliştirebilirler.

Hangi Durumlarda Dermatologlara Başvurmam Gerekiyor?

Tüm saç dökülmesi problemleri için doktora gidilmesi gerekliliği bulunmuyor. Bazı saç dökülmesi sorunlarının sebebi ve çözümü oldukça basit olabilmekle birlikte, bazı saç dökülmesi sorunlarında ise fizyolojik açıdan kıl köklerinde mevcut olan değişimler sebebiyle mutlaka doktora başvurulması gerekiyor. Saçların hızlı bir şekilde, aniden, şiddetli ve genç yaşta döküldüğü görüldüğünde dermatologlara en kısa sürede başvurulmalıdır. Saçların sağlığını korumak için ücretsiz olarak yapılan saç analizlerine katılmanız sizin için faydalı olacaktır. Teknolojik cihazlarla yapılan analiz neticesinde saçların mevcut durumunun ne olduğu belirlenebiliyor olduğundan dolayı net bilgi alınabilmesi de kolay hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir