Anasayfa » Kadın Saç Bakımı » Kökünden Kopan Saç Kaç Günde Çıkar?

Kökünden Kopan Saç Kaç Günde Çıkar?

Saçlar, kırılgan yapıya sahip oldukların dolayı; yanlış tarama, şekillendirme ve yıpratmadan dolayı kökünden kopabilirler. Bazı kişiler stresli durumlarla karşı karşıya geldikler zamanlarda, saç tellerini kökünden koparmayı bir alışkanlık haline getirerek saçlarına zarar verirler.

Sizde aşağıdaki sorulardan herhangi biri ile yorum kısmından sorabilirsiniz.

Kökünden kopan saç kaç günde çıkar yeniden çıkması mümkünmüdür? Yolunan saç ne zaman çıkar?, Kopan saç ne zaman çıkar?, Yolunan sac çıkarmı tedavisi var mı?, Saç kökleri ne zaman ölür?, Yolunan saç nasıl çıkar?

Kökünden kopan saçın yeniden çıkması mümkündür. Saçın belirli bir bölgesinden sürekli kopan saç ise bir süre geçmesinin ardından çıkmamaya başlar. Saç diplerinde mevcut olan tahribatın ardından saçın tekrar kendini yenileyebilmesi mümkün değildir.

Saçlar, kökünden kopmalarının ardından ayda ortalama 2,5 cm uzamaya ulaşırlar. Kökünden kopan bir saçın çıkma süresi ise ortalama olarak 1 haftayı bulabilir. Saçın tek bir tel olarak koptuktan sonra çıkma süresi daha kısa olmakla beraber, belirli bir bölgede komple kopma yaşanırsa saçın kendine gelerek yeniden çıkma süresi uzayabilir.

Kopan Saçımın Hızlı Çıkmasını İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Dikkatsizlikte kaynaklı olarak veya herhangi bir farklı nedenden dolayı kökünden kopan saçın hızlı çıkmasını istiyorsanız, saç uzatmaya yardımcı ürünler kullanmalısınız. Saçınızın koptuğu yere çeşitli bitkisel uygulamaları yaparak daha hızlı bir yenilenme sürecini sağlayabilirsiniz.

Saç folikülünün uzama süresini hızlandırmak belirli bir orana kadar mümkündür. Saçların çıkmasını sağlayan hormonları desteklemek için yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Kökünden kopan saçın çıkmasını sağlama amacıyla kimyasal olarak ekstra ürünler kökünden kopan saç bölgesine uygulanmamalıdır.

Zira kimyasal ürünleri uygulamayla beraber beklenmeyen reaksiyonlar alınabilir ve bu reaksiyonlar da saç derisi için büyük bir tehdit oluşturabilir.

Bir önceki yazımız olan Stresten Dökülen Saçlar Tekrar Çıkar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 yorumlar

  1. aynı sorundan bende muzdaribim aslında tesettürkü olduğum için pekte sorun olmuyordu benim açımmdan ama annem dayanamayıp paraya kıyıp liquid sülfatsız şampuan almış kullandım bende hiç çıkmaz dediğim saçlarım çıktı bende koparmamaya çalışıyorum olurda koparırsam annem ellerime vuruyor

  2. Kökünden kopan saçlar için liquid keratin kullandım ben saçlarımın tepelerinde bildiğin açıklık vardı ama liquid keratin kullanmaya başladıktan sonra saçlar çıkmaya başladı ben erken önlem aldım 1 aylık bir süreçte bu kadar dökülme oldu ve dipler göründü liquid keratin sayesinde geçti ama artık dökülme de yok yeni saçlar da çıktı hızlı bir şekilde uzuyor onlarda.

  3. Benim saçlarımda kökünden kopuyor baya tepeler açıldı ablam patenli keratin kullanıyordu bende denedim ve işe yaradı açılan yerlerde yeni saçlar çıkıyor ve o dökülmeler falan kalmadı.

  4. Benim çok ciddi bir saç dökülmem vardı keratin dip bakım yağı sayesinde dökülmem durdu ve saçlarım güçlendi kel olmaktan son anda kurtuldum.

  5. Ben saçlarımı koparıyorum bazı kısımları cıktı ama ön taraftaki cıkmadım acaba nasıl cıkarabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir