Kocam Benden Boşanmak İstiyor Ne Yapmalıyım

Kocam Benden Boşanmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Hayatın getirdiği olumsuz durumlardan biri de çiftlerden birinin evliliği sonlandırmak istemesidir. Zamanla çiftlerin aralarında yaşadıkları husumetlerden dolayı boşanma konusu açılabilir. Kadınların bu zamanlarda sürekli olarak sorduğu kocam benden boşanmak istiyor ne yapmalıyım sorusuna ise, şu şekilde çare bulunabilir.

  • Yeniden Başlayın:

Erkekleri soğutan en büyük sorunlardan biri kadınların ilgisizliğidir. Boşanma durumunun ilgisizlik kaynaklı olduğunu gördüğünüzde, bu sorunu çözmek için mutlaka bir yol aramalısınız. Yiyeceği paylaşmak, içkisini doldurmak, işlerine yardımcı olmak gibi küçük şeyler bile güzel tepkiler almanızı sağlayacaktır. Özellikle bu kritik dönemlerde daha çok yüz çevirmek yerine, bu tarz şeylere dikkat etmeniz evliliğin kurtulmasındaki ilk adımı başarıyla atlatacaktır.

  • Sohbet Edin:

Evliliği kurtarmak için yapılacaklar arasında eskisi gibi samimi bir ilişki aramakta vardır. Arkadaşlığı arttırmaya yönelik geçirilecek olan zamanlar, ilişkinizin toparlanmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden bu tarz zamanlarda eşinizle karşılıklı bir çay içmeli ve her konudan konuşmayı denemelisiniz. Evliliğin daha uzun süre olması için önerilen bu ilişkiler, evliliği kurtarmanız içinde sonuç verecek şeyler arasındadır.

  • Sürprizlerden Vazgeçmeyin:

Bu dönemlere özel olarak onun hoşlandığı şeylere ağırlık verebilirsiniz. Sevdiği bir yemeği yapabilir, hoşlandığı bir mekana onu götürebilirsiniz. Ayrıca çok seveceğiniz bir tatile çıkmakta, bu tarz durumların içinden çıkmak için yapılabilecek şeyler arasındadır. Bu dönemlerde daha çok karşı tarafın yapmaktan zevk alacağı şeyleri tekrar etmenizde fayda var. Bu çalışmalarınızın da kısa sürede faydasını görmüş olursunuz.

  • Yumuşak Davranın:

Boşanma öncesi dönem içinde çiftler birbirine her zamankinden daha hırçın davranabilir. Özellikle kadınlar bu dönemlerde kocalarını kaybetme hissinden dolayı hırçınlıklarını biraz daha arttırabilirler. Kavga sırasında daha fazla kalp kırıcı sözler ortada dolaşırken, barışmak imkansız olarak görülebilir. Bu tarz durumlara girmemek için, özellikle kavga döneminde yumuşak davranmakta fayda var. Özellikle kavgaları alttan almaya bakmalı ve mümkün olduğu kadar her şeye ılımlı yaklaşmalısınız. Yine bu dönemlerde karşı tarafın söylediği sözlere kin bağlamanız önerilmez.

  • Ben Demekten Vazgeçin:

Bu dönemlerde ben demek yerine ‘’biz’’ demeyi başarmalısınız. İlişkilere en çok zarar veren şeylerden biride çiftlerin ilişkilerde aldığı bencil kararlar olarak biliniyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için, yaptığınız tüm hareketleri biz olarak yapmalısınız. Ortak düşünceler, ortak planlar, ortak kararlar bir süre sonra ilişkinin daha çok güçlendiğini hissetmenize neden olacaktır. Bu yüzden bu tutumları elden bırakmamakta fayda var.

  • Uzman Yardımı Alın:

Eğer sorunun daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, o zaman fazla vakit kaybetmeden bir uzman yardımı almanızda yarar var. Çift terapistleri bu konulara çözüm bulmakta olan uzman kişilerdir. Sorunlarınızın kaynağının tam olarak tespiti sağlanırken, bunları gidermeye yönelik kesin sonuçları burada alabilirsiniz. Eğer boşanmamak için ne yapılır sorusuna kesin bir çözüm arıyorsanız, mutlaka bir uzmanın kapsını çalmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir