Fırsat Alışveriş Siteleri

İndirimli Fırsat Alışveriş Siteleri

İndirimli fırsat alışveriş siteleri bir e-ticaret yöntemi olup 2010’lu yıllarla beraber insanların hayatına girmişlerdir. Ancak, fırsat sitelerinin diğer e-ticaret sitelerinden farkları bulunmaktadır. Günümüzde, insanlar alışveriş yapmak için alışveriş sitelerinin ürünlerinde indirimler yaptığı dönemi beklerler. Bu dönemlerde, en fazla ürünü indirimli olarak sunan alışveriş siteleri her zaman daha çok tercih edilir. Bu tip sitelere, indirimli fırsat alışveriş siteleri adı verilmektedir.

Fırsat siteleri, klasik ürün satışına ek olarak işletmelerin belirlediği kampanyalı mal ve hizmetleri belirli bir süre sınırı dahilinde kendi internet sitelerinde satmaktadırlar. Fırsat siteleri, bu satışlardan ortalama olarak %15 ile %20 arasında değişen komisyon kazancı elde etmektedirler. Türkiye’de faaliyet gösteren fırsat sitelerinden bazıları, fırsatabak.com.tr, yakala.co, grupanya.com ve fırsatbufırsat.com olarak bilinmektedir.

En İyi Fırsat Siteleri Listesi

  • Fırsat Me
  • Grupanya,
  • Fırsata Bak
  • Yakala.co
  • Fırsat Bu Fırsat
  • İzmirburaya
  • Fırsat35
  • Başkent Fırsatı

1.Fırsat Me

fırsat alışveriş sitesi fırsat me

Fırsat Me Sitesine Git!

Fırsat siteleri aracılığıyla mal ve hizmet satın alan kişiler, işletmede ödeyecekleri rakamın %50 ile %70’si arasında indirimle ödeme yapmış olurlar. Dünyada fırsat sitelerinin gelişmesinde Groupon firmasının payı çok fazladır. Fırsat alıveriş siteleri sistemi, Groupon ile beraber ABD başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine yayılmıştır. Günümüzde ise fırsat siteleri varlığını halen devam ettirmektedir.

Fırsat Siteleri Nasıl Çalışıyor?

Fırsat sitelerinde birden çok çalışma mantığı bulunmaktadır. Ürün stoklayıp satış yapılabilen sistemler, ürün stoklamadan satış yapılabilen sistemler ve hizmet satışı yapılabilen sistemler; çalışma mantıkları arasında yer almaktadır. Fırsat denildiği zaman, insanların aklına kaliteden ödün vermeden uygun fiyata hizmet sunabilen sistemler gelmektedir. Ancak, günümüzde sistemlerde kalite sorunu yaşanmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için müşteri odaklı bir anlayış benimsenmelidir. Bu sayede, kalitesiz malların elenmesi söz konusu olur. Fırsat mantığına göre işletmeler, kendi ürünlerini fırsat sitesinde yayınlayabilirler. Bu durumda, fırsat siteleri, hizmetini sunmak istediği işletmelerle anlaşırlar.

Fırsat ürünü olarak bunları kendi sitelerinde yayınlarlar. Bu durumun arkasında birtakım mekanizmalar yer almaktadır. Örneğin, bu kadar ucuz olan bir mal veya hizmetin fırsat sitesine ne gibi bir katkısı olacak sorusu herkesin aklında bulunmaktadır. Bu konuda, fırsat siteleri, işletmeden, kendisinin sunduğu ürünün fiyatını %50’ye kadar varan indirimlerle aşağıya çekmesini istemektedir. Ayrıca, fırsat siteleri, işletmeden, ürünün %50’ye kadar indirim yapılmış halinden %15’e kadar varan komisyonlar talep etmektedir. Bu durumda, işletmenin ekonomik olarak mağdur olması asla söz konusu değildir. Çünkü, işletme, bu tip durumlarda, satılmayan ürününü satarak kar dahi elde etmektedir. Alışveriş fırsat siteleri üyelerine günlük olarak, çok uygun fiyatlara mal ve hizmetler sunmaktadır. Bu sayede, müşteriler fırsat yakalamış olurken işletmeler ise tabiri caizse sürümden kazanmaktadır.

Fırsat siteleri, çok eski olmamasına rağmen çok sık rastlanılan bir öğe haline gelmiştir. Fırsat sitelerinin ismindeki gibi gerçekten de üyelerine fırsatlar sunup sunmadığı tartışılan bir konudur. Fırsat sitelerine üye olanlar, ucuz etin yahnisi kavramından dolayı zarar görüp görmediklerini her zaman düşünürler. Ayrıca, fırsat sitelerinin sayısının artması da fırsat sitelerinin güvenilirliğini çok daha tartışmalı bir hale getirmiştir. Fırsat sitelerinin üyelerine yolladığı e-postalardan rahatsız olanların sayısı da hiç az değildir. Tüm bu tartışmalı özelliklerine rağmen fırsat siteleri çalışma mantığı oldukça başarılı bir şekilde işlemektedir.

Fırsat maliyeti, bir malın üretiminin arttırılması için başka bir malın üretiminden vazgeçilmesi şart olan birim mal veya kazanç miktarını temsil etmektedir. Kısacası, iktisadi bir seçim yapılırken vazgeçilmesi gereken en iyi ikinci alternatif olarak bilinmektedir. Fırsat maliyetlerinde sadece üretimle alakalı bir tercih söz konusu değildir. Üretici, üretim kararlarında fırsat maliyetini; tüketici, tüketim kararlarında fırsat maliyetini; devlet ise kamu harcamalarında fırsat maliyetini değerlendirir.

Fırsat Siteleri Güvenilir Midir?

Mağaza alışverişlerinde bulunamayacak indirimleri, sanal alışverişlerde bulmak mümkündür. Ancak, fırsat sitelerinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Örneğin, siteye güvenme konusunda çekince yaşayanların sanal kart kullanması gerekir. Bunun yanı sıra, müşteri hizmetleri aktif olarak çalışan sitelerden alışveriş yapılmalıdır. Alışveriş öncesi ve sonrası hakkında cevaplanması gereken tüm sorular, müşteri hizmetlerine sorulmalıdır. Tercih edilecek fırsat sitelerinde firmaya dair açık adres ve telefon bulunmalıdır. Ayrıca, fırsat sitesi hakkında şikayet olup olmadığına dair araştırmalar yapılmalıdır. Tüm bu süreçlerden sonra fırsat sitelerinden alışveriş yapma konusunda herhangi bir sakınca yoktur.

Fırsat Siteleri Nasıl Kullanılır?

Fırsat siteleri sayesinde insanlar tüm ihtiyaçlarını ucuza getirme şansına erişirler. Fırsat siteleri arasında en çok bilinenler; Grupanya, Fırsat Me, Fırsata Bak, Yakala.co, Fırsat Bu Fırsat, İzmirburaya, Fırsat35 ve Başkent Fırsatı olarak yer alır. Fırsat siteleri, birçok farklı konuda kullanılabilirler. Örneğin, aktivite ve eğlence konusunda poligon atışları, go-kart, painball, korku evleri, sanal gerçeklik oyunları gibi fırsatlar bulunmaktadır. Bunun dışında, fırsat sitelerinin yemek fırsatları yer almaktadır. Fırsat sitelerini kullanan kişiler, dilerlerse denize sıfır bir yerde kahvaltı edebilirler veya yemek yiyebilirler, dilerlerse de şehirden uzaklaşmak için doğada bir yerde yemek yeme şansına kavuşabilirler. Buna ek olarak, fırsat siteleri sayesinde Jolly Joker, Beyrut Performance ve IF Performance gibi yerlerde ucuz bilet bulmak mümkün hale gelir. Ayrıca, Türkiye’nin birçok şehrinde tiyatro veya sinema bileti bulmak da mümkündür.

Fırsat siteleri, üyelerine masaj imkanı da sunar. Ayda bir veya iki kez, masaj yaptırmak mümkün olabilir. Fırsat sitelerinin kadınlara sunduğu en önemli avantaj ise hiç şüphesiz bakım ve güzellik ürünleri konusundadır. Cilt bakım paketlerine oldukça uygun fiyatlarla sahip olmak, birçok kadını fırsat sitelerinin müdavimi yapar. Fırsat siteleri sayesinde dans, dil veya meslek kurslarına gitmek de mümkün olabilmektedir. Fırsat sitelerinin kullanılmasında bu alanların dışında otellerde konaklama, yurt içi veya yurt dışı turlar, sevgililere özel sürprizler, e-sertifikalar, kayak turları gibi birçok fırsata sahip olmak söz konusudur. Fırsat sitelerinde ödemeler, kredi kartıyla veya internet alışverişlerine açık olan banka kartlarıyla yapılmaktadır. Fırsat siteleri sayesinde sayısız insan farklı etkinliklerden ve avantajlardan faydalanmaktadır.

Özellikle, Grupanya ve Fırsat Bu Fırsat siteleri oldukça popülerdir. Çünkü, bu siteler, üyelerini hiçbir konuda mağdur etmemektedirler. Kampanya kodunun sms ile gelmediği durumlarda, fırsat sitelerinde ücret geri ödemesi mümkün olmaktadır. Sms kodu gelmeyen müşterinin yapması gereken şey, vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini aramak ve durumunu anlatmaktır. Fırsat sitelerinin Türkiye’deki sayısının 200’ü bulduğu söylenmektedir. Bazı insanlar, fırsat sitelerinin spam mail gönderdiğinden şikayet etse de kullanmasını bilenler için bu siteler, bulunmaz birer nimettir. Uçak bileti bulmak gibi birçok kişi için sorun teşkil eden konuda fırsat sitelerinden yardım almak çok büyük bir avantajdır. Bu bağlamda, ne dünyada ne de Türkiye’de fırsat sitelerinin modasının geçmeyeceği ve varlıklarını uzun süre devam ettirecekleri rahatlıkla söylenebilir.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak, günümüz dünyasının gerçekleri arasında yer almaktadır. Ancak, internet üzerinden alışveriş yapmanın belirli kriterleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, alışveriş yapılacak sitelerin seçiminde özenli davranmak gerekir. En kaliteli ürünü en iyi fiyat ve şartlarla sunan alışveriş sitesi tercih edilmelidir. Buna ek olarak, tercih edilen alışveriş sitesinin kargo, fatura ve benzeri alışveriş öncesi ve sonrası detaylar konusunda da sorun yaşatmaması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir