en iyi kolajen markası hangisi

En İyi Kolajen Markası Hangisi?

En İyi Kolajen Markası Hangisi? merak ediyor ve bu konuda merak edilen sorular Kaç Çeşit Kolajen Takviyesi Vardır? En Doğru Kolajen Takviyesi Nasıl Seçilir? yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bilindiği üzere kolajen takviyeleri son zamanlarda çok popüler… Cilt, saç, tırnak sağlığından eklem-kemik sağlığına kadar birçok faydası bulunduğu yapılan bilimsel çalışmalarla da ispatlanan kolajen, bütün bu özellikleri sayesinde yaşlanma karşıtı (anti-aging) bir etki göstermiş oluyor.

En İyi Kolajen Markası Tavsiye Edilen Bir Marka Olmalı

Bütün bu kriterler göz önüne alındığında toz formundaki Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Hapı  (İncelemek için tıklayın) ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ürün hakkında internetteki çok sayıda tüketici yorumunu incelediğimizde güvenle kullanabileceğimizi anlıyoruz.

Kolajen Takviyelerini İnceleyin!

Kolajen takviyelerinden en iyi sonucu almak için bir sağlık uzmanının önerisi dahilinde düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Zamanı durdurmak şimdilik pek mümkün gözükmüyor. Fakat kolajen sayesinde zamanın yıpratıcı etkilerine karşı kendimizi koruyabiliriz…

Yazımızda yer alan bilgiler, doktora veya eczacıya danışmanın yerine geçmemekle birlikte sağlık sorunları olan kişilerin öncelikle bir sağlık profesyoneline danışması önermekteyiz.

Fakat tüketici olarak aklımızda birçok soru oluşuyor. Kendimiz için en doğru kolajen takviyesini nasıl seçeriz? En etkili kolajen takviyesi hangisi? Hangi tip kolajen, hangi amaç için kullanılır? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık…

Kolajenin Nedir?

Öncelikle, kolajenin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Kolajen, vücudumuzda doğal olarak üretilen bir proteindir. 20’li yaşların ortasından itibaren vücudumuzdaki kolajen miktarı, her yıl %1,5 oranında azalır. Bu nedenle cildimizin, saçlarımızın, tırnaklarımızın, iç organlarımızın, eklem ve kemiklerimizin ihtiyaç duyduğu kolajeni dışarıdan almamız gerekir.

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Yapılan bilimsel çalışmalara göre düzenli olarak kolajen tüketmek;

  • Cilt dokularının yenilenmesine,
  • Cildin esnekliğin korunmasına,
  • Cildin nemli kalmasına,
  • Saç ve tırnakların güçlenmesine,
  • Eklem sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Bütün bu sağlık faydalarına bakılarak kolajenin, yaşlanma karşıtı bir protein olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

En İyi Kolajen Markası Hangisi? Hangi Kolajen Takviyesini Seçmeliyiz?

Kendimiz için en doğru kolajen takviyesini seçmeden önce bir sağlık uzmanına danışmalı ve onun önerisi dahilinde hareket etmeliyiz. Yaşımızın ve sağlık koşullarımızın, kolajen tüketmeye elverişli olduğundan emin olmalıyız.

Kolajenin farklı tipleri bulunmaktadır. Kolajen takviyelerinde yaygın olarak sunulan, Tip I, Tip II ve Tip III kolajendir. Tip I ve Tip III kolajen, cilt ve saç sağlığı üzerine fayda sağlarken, Tip II kolajen, eklem-kemik sağlığına yöneliktir. Vücut belli bir yaştan sonra üç tipe de ihtiyaç duyar. Bu nedenle üç tipin de bir arada olduğu takviyeleri tüketmek, bizim için maksimum faydayı sağlayacaktır.

Kolajen takviyeleri, toz, sıvı, tablet gibi farklı formlarda bulunabilir. Önerilen miligramlarda kolajeni daha kısa sürede almak ve tüketim kolaylığı sağlaması açısından toz ve sıvı formdaki kolajen takviyeleri tercih edilebilir. Günlük 5-10 gram arası kolajen tüketilebilir.

Önemli başka bir bilinmesi gereken bir bilgi ise “hidrolize kolajen peptit” olmasıdır. Vücuttaki emilim açısından molekül ağırlığı 2000 dalton ve altında olan hidrolize kolajen peptitler önerilmektedir.

C Vitamini ile desteklenen kolajen takviyeleri tercih edilebilir. Çünkü cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumunu C Vitamini destekler.

Koruyucu, renklendirici, aroma gibi zararlı kimyasallar içermediğinden emin olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir