En İyi Blender Seti

En İyi Blender Seti

En iyi blender seti tavsiye sayfamıza hoşgeldiniz. Yiyecek ve içeceklerin istediğiniz gibi olmasını sağlayan hiç şüphesiz en kullanışlı mutfak aletleri arasında bulunan blender setleri; hem yerli hem de yabancı markalar tarafından üretilmektedir. El blender setleri çeşitlerini istediğiniz takdirde ev eşyası satan mağazalardan istediğiniz takdirde ise internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu noktada, bir ürünü bir kez satın alıp uzun yıllar boyunca kullanmanız gerekli olacaktır. Takdir edersiniz ki artan döviz kurları yüzünden neredeyse her ev eşyasına zam geliyor.

Aşağıda isimlerini vereceğimiz popüler en iyi el blender markaları ürünlerini muhakkak listenize eklemelisiniz.

En İyi Blender Seti Hangileridir

Tefal MasterBlend Activflow Pro Blender Seti

Doğrama rendeleme dilimleme çırpma gibi özelliklerin aynı çatı altında buluştuğu bu ürün; bilhassa fiyat performans oranı bakımından size en iyisini sunuyor. 1.5 litrelik doğrayıcı hazne kapasitesi, çelik bıçak özelliği, turbo fonksiyonunun varlığı gibi özelliklerine hayran kalacaksınız. 4 bıçaklı Activflow pro teknolojisine sahip modelin uçları paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Cihazın ergonomik ve şık tasarımını da çok beğeneceksiniz.

Trendyol’dan Satın Al!

BL 4781 Rendeli Blender Seti Grundig

Hem blender hem parçalama, rendeleme ve karıştırma özellikleri taşımaktadır. 1000 watt gücü ve 1.5 litrelik doğrayıcı hazne kapasitesi ile de en iyi seçeneklerden birisi olarak dikkat çekmektedir. İnce doğrama bıçağı ve şık tasarımı da bu ürünü farklı kılan detaylar arasında bulunuyor. 120 ml ölçü kabı kapasitesi ile de mutfağınızda istediğiniz işleri yapabilirsiniz. Bu cihazın 24 aylık garantisinin olduğunu da söylemeliyiz.

Trendyol’dan Satın Al!

Braun MQ9045 Blender Seti

Ev eşyaları denilince akla ilk gelen markalardan birisi olan Braun; Power Bell Plus teknolojisini evinize kadar getiriyor. 600 ml ölçü kabı kapasitesi ile diğer markaların ürünlerine kıyasla daha avantajlı bir ürün! Bunun yanı sıra, bıçağın aşağı yukarı hareketlenmesini sağlayan Active Blade teknolojisi; aynı zamanda ürünü kullanırken minimum güç harcamanızı sağlamaktadır. Ayrıca, iki yıl garanti süresi bulunuyor.

Trendyol’dan Satın Al!

Arzum AR1004 Soprano Max Multi Blender Seti

1000 watt motor gücüne sahip olan bu ürün ile mutfaktaki tüm işlerinizi en kısa sürede bitireceksiniz. Doğrama, rendeleme, dilimleme, çırpma gibi tüm işlemlerinizi cihazın sahip olduğu aparatlarla halledebilirsiniz. Çift taraflı doğrama bıçağı ve emniyet kilidinin de bu cihazı farklı kılan detaylar arasında olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Trendyol’dan Satın Al!

Karaca Blendfit 4 in 1 Set

Karaca ile mutfaktaki işlerinizi en kısa sürede bitirebilirsiniz. Birçok farklı fonksiyonu bulunan bu ürün; mutfaklarınıza hız ve pratiklik getiriyor. Rose ve Gold olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle üretilen bu cihazın ergonomisine ve tasarımına yüzde yüz hayran kalacaksınız. Blender çırpma doğrama, çelik bıçak, plastik gövde malzemesi, turbo fonksiyonu derken bu ürün için vermiş olduğunuz paraya kesinlikle acımayacaksınız.

Trendyol’dan Satın Al!

 

Blender Seti Satın Alacaklara İpuçları

 • Satın almayı düşündüğünüz blender seti; farklı hız kademelerine sahip olmalıdır. Bu sayede, internette veya yemek programlarında gördüğünüz farklı tarifleri uygulama şansına erişebilirsiniz. Blender setinin farklı hız seçenekleri ile yemeğin türüne uygun hızda kullanmanız mümkün olacaktır. Doğrama, karıştırma, çırpma ve kırma gibi fonksiyonları hız seçenekleri ile beraber farklı şekillerde yapabilirsiniz.
 • En iyi blender seti için farklı kriterlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Setin hangi malzemelerden imal edildiği de son derece önemli! Blender’ın gıda ile ilişkili olan bölümlerinde paslanmaz malzeme kullanılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede, sağlığınızı etkileyecek herhangi bir risk ile karşılaşmamış olursunuz. Bilhassa blender’ın kesici ve parçalayıcı kısmının çelik olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede, cihazınızı çok daha uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.
 • Blender setinin kolay temizlenebilir olmasına önem vermelisiniz. Özellikle bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalara sahip blender setlerinin doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.
 • Blender setinin ergonomisi de son derece önemli! Bu noktada, ana gövde üzerinde konumlanan blender setleri ile hem depolama açısından hem de fonksiyonel açıdan avantaj sağlamış olursunuz. Bir başka deyişle, mutfağınızda yerden tasarruf edersiniz.

Blender Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tahmin edebileceğiniz üzere piyasada çok sayıda marka ve modele ait blender bulunmaktadır. En iyi blender seti için araştırma yaparken en kalitelisini ve kullanışlısını bulmak isteriz. Bu noktada, ihtiyacınıza uygun bir blender ile işinizi görmüş olursunuz. Peki, blender satın alırken hangi hususlar öne çıkmaktadır?

Güç

Blender’ın gücünün ne kadar olduğunu mutlaka bilmelisiniz. 600 ila 1000 watt arasında değişen bir güce sahip olan standart blender’lar haricinde bilhassa katı gıdalar için kullanmayı düşünüyorsanız daha da güçlü bir ürün satın almalısınız.

Bıçak Sayısı

Bıçak sayısının fazla olması sayesinde blender’lar daha iyi çalışacaktır. Genellikle iki olan bıçak sayısı bazı modellerde dört olarak bilinmektedir. Dört bıçağa sahip modeller ile daha yüksek performanslar alabilirsiniz.

Blender Parça Sayısı

Hazne blender ve çırpma aparatı tüm blender’larda bulunmaktadır. Fakat, çok daha fonksiyonel bir blender arıyorsanız ölçü kabı rendeleme dilimleme fonksiyonlarına sahip bir ürünü tercih etmelisiniz. Bu noktada, bütçenizi de bir o kadar arttırmanız gerekecektir.

Aparatlar

Kek hamuru veya krem şanti gibi sürekli olarak çırparak hazırlamanız gereken karışımlarda blender’ın daha hızlı dönen bir çırpma teline ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Blender Seti Fiyatları

Blender seti fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü, parça sayısına ve cihazın kalitesine göre değişiklik göstermesi söz konusudur. Ucuz bir cihaz her zaman en doğru tercih olmayabilir. Bu noktada, kalite ve verimliliği öne çıkarmalısınız.

Blender Seti İndirimleri Var Mı?

Blender setleri için dönemsel indirimler bulunmaktadır. Ayrıca, taksit seçeneği de mevcuttur. Bu yüzden, uzun süredir bu sektörde yer alan markaları takip etmelisiniz. Uygun fiyata en kaliteli ürünleri satın almak ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Bu noktada, istediğiniz takdirde Arzum başta olmak üzere yukarıda bahsettiğimiz markaların ürünlerini inceleyebilirsiniz. Birçok kişi tarafından tavsiye edilen blender’lar sayesinde mutfak dekorasyonunuzu istediğiniz hale getirebilirsiniz. Her bütçeye uygun seçenekler ile uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ev aletine kavuşacaksınız!

Mutfak araç gereçleri sayesinde hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu noktada, blender ismini daha önce defalarca kez duymuşsunuzdur. Hortum mantığı ile sıvıyı hızlandırma teknolojisini kullanarak çalışan blender sayesinde mutfaktaki işleriniz daha kolay hale gelecektir.

Blender Nedir?

Mutfak robotları listesinde yer alacak kadar akıllı teknolojiye sahip olan blender sayesinde siz de mutfaktaki işlerinizi rahatlıkla bitireceksiniz. Blender nasıl çalışıyor diye merak edebilirsiniz. Aslına bakıldığında kompakt sıvı dinamikleri laboratuvarı olduğunu söyleyebiliriz. Blender bıçaklarının kendi yüzeyinde meydana gelen sürtünme sıvıyı hızlandırmaya başlar. Merkez kaç kuvvetinin dışarı itilmesiyle beraber atmosfer basıncının merkezde hava ile dolu bir girdap oluşturması ve sonrasında türbülansı meydana getirmesi blender’ın nasıl çalıştığını özetlemektedir. Bu işlemler sonucunda blender; her şeyi çalkalamaya ve karıştırmaya başlar. Yalnızca saniyeler içerisinde süt, ayran veya meyve karışımı hazırlanmış olur.

Blender’ın Yapısı

 • Üstteki kapak içerisinde bir de mini kapak bulunmaktadır. Blender çalışırken merkezdeki boşluk sayesinde içerisine malzeme ekleyebilirsiniz.
 • Üstteki kapak; blender çalışırken dikkatli bir şekilde kapatılmalıdır.
 • Huni şeklindeki kavanoz ile sıvının aşağıdan yukarıya doğru herhangi bir engele takılmadan yükselmesi sağlanmaktadır.
 • Dönme bıçaklar blender’ın en önemli parçası olarak dikkat çekmektedir. Dönen bıçaklar; sıvıyı kendileriyle birlikte çevirmektedir.
 • Blender içerisinde bulunan bıçaklardan bazıları aşağıda bazıları ise yukarıda bulunmaktadır. Bu sayede, blender tabanında geniş bir kesme alanı yaratılmaktadır.
 • Doğrama sistemi ile her parçanın havaya savrulup daha da küçük parçalara ayrılması sağlanmaktadır.
 • Bıçak çubuğu ve kavanoz bir çark dişlisi ile birbirine kilitlenmektedir.
 • Blender yapısı içerisinde sızıntının önlenmesi adına güvenilir bir izolasyona ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Blender; son derece güçlü bir motor yapısına sahiptir. Bu sayede, en sert sebzelerin dahi sorunsuz olarak kesilmesini sağlar.

Blender Seti Ne İşe Yarar?

Küçük mutfak eşyası denildiği zaman akla blender seti gelmektedir. Herkesin evinde mutlaka bulunmasını istediği bu ürünün ne işe yaradığına yakından bakalım!

 • Blender setleri sayesinde mutfaktaki işlerinizi çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. İşten eve geldiğinizde kısa sürede yemek hazırlayabilirsiniz. Sebze doğrama, püre ve sos hazırlama, çorbaları tencereye koymadan evvel süzülmüş formuna kavuşturma ve daha birçok işlem blender sayesinde yapacağınız türdendir.
 • Blender setleri; öğütülmesi gereken her türlü ürünü çekmektedir. Fındık, fıstık, ceviz, kahve, arpa gibi ürünleri dilediğiniz büyüklükteki formlarına kavuşturabilirsiniz.

Blender Setlerinin Aparatları Faydalı Mı?

 • Blender setinin buz kırma özelliği çok fazla işinize yarayacak! Derin dondurucuda bulunan donmuş meyve ve sebzeleri sos ve içecek hazırlamak için hazır hale getirebilirsiniz. Son günlerin en popüler içeceği olan smoothie hazırlamak için blender setinden faydalanabilirsiniz.
 • Blender setleri oldukça fonksiyonel! Karıştırma başlıkları ile kek, krep, krema ve daha birçok sosu hazırlama şansına erişebilirsiniz.
 • İyi bir akşam yemeği hazırlamak adına blender setine ihtiyacınız var! Taneli ürünlerle hazırlamış olduğunuz yemeklerinizi pişirme esnasında pürüzsüz bir kıvama getirebilirsiniz. Çorba ve soslarda hiçbir vitamin kaybı yaşamadan yapacağınız bu işlem ile beraber hem kendiniz hem de aileniz için birbirinden sağlıklı öğünler hazırlayabilirsiniz.

En iyi blender seti sorusuna cevap ararken dikkat etmeniz gereken hususlardan yazyımızda bahsettik!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir