En İyi Derin Dondurucu

En İyi Derin Dondurucu

En iyi derin dondurucu buzdolabı ile yiyecekleriniz çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Piyasada bulunan çok sayıdaki derin dondurucu arasında en iyi seçim yapmanız son derece zor! Ancak, bu seçimden evvel bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

En İyi Derin Dondurucu ile En İyi No Frost Arasındaki Farklar Nelerdir?

En iyi Derin dondurucu ile no frost arasındaki farkları bilmeyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Üzerinde no frost yazmadığı takdirde ayrım yapmak son derece zordur. Ancak üst bölmeye baktığınız takdirde bahsettiğimiz ayrımı yapabilirsiniz. No frost buzdolabının üst bölmesinde hava kanalları yer almaktadır. Hava kanalları sayesinde dolabın içerisinden gelen soğukluk üflenmektedir. No frost; üfleyerek soğutması ile buzluk içerisinde bulunan yiyeceklerin buz tutmasının önüne geçmektedir.

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

Derin dondurucu modelleri arasında seçim yaparken istediğiniz takdirde kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Birçok alışveriş sitesinde, forumda ve sosyal medyada derin dondurucu ürünleriyle ilgili kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz. En iyi derin dondurucu veya derin dondurucu tavsiye şeklinde Google üzerinde aramalar yaptığınız takdirde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını ve müşteri memnuniyet seviyelerini inceleyerek en iyi derin dondurucunun hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Bu noktada, ürünün fiyat performans oranı ve servis ağının yaygınlığı da ön planda olmalı!

Uğur UED 7265 DTK Derin Dondurucu

Çekmeceli derin dondurucu arıyorsanız bu ürün tam size göre! Yedi çekmeceli oluşunun yanı sıra statik dondurucu özelliği de bulunmaktadır. A+ enerji sınıfında oluşuyla enerji tasarrufu konusunda size istediğinizi sunmaktadır. Hızlı dondurma özelliği olmasa da dikey kullanımıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır. -18 ila -25C sıcaklık değerleri arasında çalıştığını söyleyebiliriz. Elektrik kesintisi halinde içerisinde bulunan ürünleri yaklaşık on saat boyunca korumaktadır.

Trendyol’dan Satın Al!

Uğur UED 480 Derin Dondurucu

Yatay sandık tipi modellerinden birisi olan bu ürün ile son derece avantajlı olduğunuzu keşfedeceksiniz. 480 günlük 27 kg dondurma kapasitesine sahiptir. -15 ila -25C sıcaklık değerlerinde çalışmaktadır. Elektrik kesintisi halinde 41 saat boyunca içerisindeki ısıyı korumaya devam etmektedir.

Trendyol’dan Satın Al!

Profilo – DF1124W3VV Derin Dondurucu

A++ sınıfında olmasıyla dikkat çekmektedir. Bir adet derin dondurucu bölmesinin bulunmasının yanı sıra beş adet dondurucu çekmecesi de yer almaktadır. Dikey derin dondurucu arıyorsanız sizin için çok doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Herhangi bir elektrik kesintisi halinde 24 saat boyunca ısısını muhafaza eden bir üründür.

Trendyol’dan Satın Al!

Altus AL-709 E Derin Dondurucu

Yedi çekmeceli derin dondurucu ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. No frost dondurucu özelliği bulunmaktadır. Günlük 16 kg dondurma kapasitesi vardır. Hızlı dondurma özelliğinin olduğunu da söylemeliyiz. Herhangi bir elektrik kesintisi halinde sahip olduğu ısıyı 18 saat boyunca korumaktadır.

Sonuç olarak, yukarıdaki modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünün fiyatı, ergonomisi, ihtiyaca uygun olup olmadığı ve daha birçok özelliğe bakarak iyi bir derin dondurucu alma şansını yakalayabilirsiniz.

Trendyol’dan Satın Al!

Derin dondurucu ise yiyecekleri no frostun tam aksine buz yaparak soğutmaktadır. Üst bölmesinde hava kanalları bulunmaz. Bu kısım tamamen kapalı olmakla beraber soğutma işini üst kısımda yapacağı karlanma ile halleder. Derin dondurucunun alt bölmesi de aynı prensip doğrultusunda çalışmaktadır. Derin dondurucu statik bir buzdolabıdır. Buzdolabının alt kapağını açtığınız takdirde ince bir buz tabakası ile karşılaşırsınız. Buz tabakası; buzdolabının içinin soğumasını sağlamaktadır. Zaman geçmesinin ardından buz; buzdolabı tarafından otomatik olarak eritilmektedir.

Derin Dondurucu ile No Frost Buzdolabının Temel Farkları

  • No frost buzdolabı hava kanalları ile soğutma yaparken derin dondurucu ise karlanma sayesinde soğutmaktadır.
  • No frost; derin dondurucuya kıyasla daha çok enerji tasarrufu yapmaktadır.
  • Derin dondurucular tel raflı iken no frostlar cam raflı olarak tasarlanmaktadır.
  • No frost ürünlerin derin dondurucuya kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Hangisini Satın Almalıyım?

İkinci el veya sıfır buzdolabı almayı düşünüyorsanız yukarıda anlattığımız gibi no frost ile derin dondurucu arasındaki farkları bilmelisiniz. Bu noktada, bütçeniz uygun olduğu takdirde no frost almayı tercih etmelisiniz. Hem enerji tasarrufu yapması hem de kullanımının rahat olması ciddi bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra, hangi buzdolabını alırsanız alın, kaliteli bir markanın ürünü olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, servis ağı ve marka tecrübesinden faydalanmamış olursunuz.

Derin Dondurucu Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Derin dondurucu almak istiyorsanız bilmeniz gereken son derece ciddi bir detay bulunuyor. Bu noktada, birçok müşterinin yaptığı hatayı siz yapmamalısınız. Derin dondurucunun buzluk kısmında oluşan karı temizlemek adına bıçak başta olmak üzere delici ve kesici aletlerden yardım almamalısınız. Bu tarz bir hamle yaptığınız takdirde zemini delme riskiniz olacaktır. Çok fazla para ödediğiniz buzdolabınızda böyle bir hata yaparsanız meydana gelecek zararları karşılayamayabilirsiniz. Ancak, karlama büyük boyuta ulaştığı takdirde dolabın fişini çekmeli ve buzun erimesini beklemelisiniz. Son olarak, erimeyi hızlandırmak adına saç kurutma makinesinin kullanılması da ciddi bir hatadır. Saç kurutma makinesinden gelecek sıcak hava; buzdolabının plastiğine ciddi bir zarar verecektir. Plastiğin eğilmesi söz konusu olabilir. Ciddi miktarda para ödediğiniz derin dondurucu için böyle bir hata yapmamalısınız.

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

En iyi derin dondurucu hangisi sorusuna cevap bulmak istediğinizi biliyoruz. Gıda malzemelerinin uzun süre saklanması noktasında derin dondurucu satın almanız bir gereklilik değil zorunluluk! Derin dondurucular sayesinde sebze, meyve ve balık gibi ürünleri her mevsim normal lezzetinde tüketme şansını yakalayabilirsiniz.

Derin Dondurucu Çeşitleri

Derin dondurucular; evlerimizde uzun süreli olarak bulunmaktadır. Bir başka deyişle, her yıl farklı bir ürün almadığımızı söylemeliyiz. Kullanım sürelerinin uzun olmasından dolayı en avantajlı ev eşyaları arasında ilk sırada yer alırlar. Ancak, yine de derin dondurucu satın alma sürecinde hangi ürünü satın alacağınız noktasında kararsızlık yaşayabilirsiniz.

Dikey Derin Dondurucu

Buzdolabı formunda tasarlanmalarından dolayı evlerde en sık rastlanılan ürünlerin başında gelmektedir. Dolap tipi veya çekmeceli olarak adlandırıldıklarını da söyleyebiliriz. Gıda malzemelerinin istiflenmesi ve rahatlıkla ulaşılması noktasında çok faydalı olduklarını ifade etmeliyiz. Çekmeceler ve kapaklı raflar ile ürünlerinizi kategorilerine göre ayrıştırarak kullanmanız mümkün olmaktadır. Dikey derin dondurucu; bilhassa dar bir alanda kullanıma imkan verdiği için çok fazla yer kaplamaz.

Sandık Tipi Derin Dondurucu

Bu derin dondurucular; evlerden ziyade farklı yaşam alanlarında ortaya çıkmaktadır. Hatta, birçok yerde sanayi tipi olarak bilinirler. Ancak, istediğiniz takdirde evinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gıda malzemelerinin üst üste istiflenebilir olması ile de kullanım avantajı yaratmaktadır. Üstten kapaklı olarak da birçok yerde adlarının geçtiğini söylemek gerekir. Birçok markanın ürününün 400 litreye kadar kapasitesinin olması da ciddi bir avantajdır. Yer sorunu olmayan bir eviniz varsa bu tip bir derin dondurucu satın alabilirsiniz.

En İyi Derin Dondurucu Markaları

Derin dondurucu satın almak istiyorsanız önünüzde birden çok seçenek bulunuyor. Hem yerli hem de yabancı markalar arasından seçim yapmanız mümkün! Bilhassa soğutma sektörünün dev markalarının ürünlerini satın alabilirsiniz.

Yerli markalar arasında Uğur, Altus, Simfer, Vestel, Profilo, Arçelik, Beko ve Şenocak ürünleri arasında seçim yapabilirsiniz. Yabancı markalar arasında ise Siemens, Bosch, Miele, Grundig, Electrolux, Indesit ve LG gibi derin dondurucu ürünlerini satın alabilirsiniz.

Derin Dondurucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilhassa Kurban Bayramı öncesinde evinizde derin dondurucu olması son derece önemli! Bu sayede, kilo kilo etlerinizi, meyve ve sebzelerinizi istediğiniz şekilde saklayabilirsiniz. Kış boyunca sanki mevsimindeymiş gibi lezzetli yiyecekler tüketmenizi sağlayacak derin dondurucuyu satın alırken bazı hususlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

İhtiyaçlar

Çok fazla et ürünleri tüketmiyorsanız, sebze ve meyvelerinizi yalnızca mevsiminde yemeyi tercih ediyorsanız derin dondurucuya ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, geniş bir aileniz varsa kış boyunca meyve, sebze ve et tüketmek adına derin dondurucu sizin için gerekli olacaktır.

Derin Dondurucu Tipi

Yatay ve dikey olmak üzere iki farklı derin dondurucunun olduğunu söylemiştik. Yatay derin dondurucuların kapasitesi daha fazladır. Aynı zamanda, daha az enerji tükettiğini ve elektrik kesintilerine karşı daha dayanıklı olduğunu da eklemeliyiz. Dikey derin dondurucular ise tıpkı bir buzdolabı gibi birtakım çekmece ve bölmelerden meydana gelmektedir. Gıdalarınızı daha iyi düzenlemek adına iyi bir seçenektir. Sonuç olarak, her iki derin dondurucu da farklı özelliklere sahiptir. Bu yüzden, ihtiyaçlarınıza uygun olarak bir seçim yapmalısınız.

Enerji Tasarrufu

Derin dondurucunun elektrik tüketimi açısından tasarruf imkanı sunması gerekir. Et ürünlerini, meyve ve sebzeleri satın alırken stok yapmayı amaçlarsınız. Ancak, aldığınız derin dondurucu yüksek elektrik kullanımına sahip ise stokların bir anlamı kalmayacaktır.

Elektrik Kesintisi Riski

Elektrikle çalışan derin dondurucunun herhangi bir elektrik kesintisine karşı dayanıklı olması şarttır. İçerisinde bulunan gıdaların zarar görmemesi adına elektrik kesintisine karşı etkin bir koruma sağlayan dondurucuyu tercih etmek gerekir.

Kapladığı Alan

Derin dondurucunun evinizde nerede konumlanacağı da son derece önemlidir. Çünkü, cihazın konumu ile verimi arasında ciddi bir orantı bulunmaktadır. Güneş görmeyen, kuru ve rutubetsiz alanlarda muhafaza ettiğiniz takdirde derin dondurucunuzdan tam verim alırsınız.

Servis İmkanları

Derin dondurucular arasında seçim yaparken markanın servis ağı da dikkat etmeniz gereken hususlar arasında bulunmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda ürününüzün arızasının kısa sürede giderilmesi için teknik servis imkanları geniş bir markanın ürününü seçmelisiniz. Servis ağı olmayan, garanti süresi az olan bir derin dondurucu yüzünden ciddi anlamda zarar edebilirsiniz.

Derin Dondurucular Neden Vazgeçilmezdir?

Derin dondurucu modelleri; mutfak için vazgeçilmez nitelik taşımaktadır. Uzun yıllar kullanılmaları ve etkili performans göstermeleri söz konusudur. Soğuk kalması gereken yiyecekleri soğuk tutarak mutfağınız için harika bir depolama alanı olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra, ürünlerinizi kategorilere ayırarak saklayabilirsiniz. Bu sayede, aradığınız her gıdaya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sandık tipi derin dondurucu, çekmeceli derin dondurucu modelleri, üç çekmeceli, 7 çekmeceli derin dondurucu ve daha birçok seçenek bulunmaktadır.

Sandık tipi derin dondurucuların hem kolay temizlendiğini hem de geniş bir saklama alanı sunduğunu söyleyebiliriz. Çekmeceli derin dondurucu ise çeşitli çekmecelere sahip oluşu ile size mutfakta etkili bir saklama sağlamaktadır. Çekmeceli modelleri; hem küçük hem de geniş alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şık ve işlevsel çekmeceli modeller ile yaşam alanlarınızda yerden tasarruf edebilirsiniz. Sandık tipi derin dondurucu modellerini ise özellikle et başta olmak üzere birtakım gıdaların saklanması için kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, ister çekmeceli isterseniz de sandık tipi modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Derin dondurucunun enerji sınıfının da önemli olduğunu söylemeliyiz. A derin dondurucu tercihlerinizden birisi olmalıdır.

Derin Dondurucu Nasıl Temizlenir?

Derin dondurucunun bakım ve temizliğinin kolay olup olmadığı derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında bulunmaktadır. Temizlik yapmadan evvel derin dondurucuda bulunan tüm yiyecekleri dışarıya çıkartmalısınız. Cihazın raflarını ve köşelerini düzenli olarak temizlemelisiniz. Sıcak su ve bulaşık deterjanı ile istediğiniz temizlik işlemlerini yapabilirsiniz. Ürününüzü sürekli olarak sildiğiniz takdirde derin bir temizlik yapmış olursunuz.

Uzun süreli depolama alanı sunan derin dondurucuların içerisinde bir süre sonra dökülen veya bozulan yiyeceklerle karşılaşabilirsiniz. Bu noktada, tüm istenmeyen yiyecekleri kısa sürede dondurucudan çıkarıp çöpe atmalısınız.

Yukarıdaki hususların her birisi derin dondurucu satın alırken işinize yarayacaktır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir