Evliliğim Kötüye Gidiyor Diyenler Ne Yapmalı
Evliliğim Kötüye Gidiyor Diyenler Ne Yapmalı? 5 Taktik

Evliliğim Kötüye Gidiyor Diyenler Ne Yapmalı?

Aşk temeline dayanan evlilikler günümüzde, geçmiş yıllara göre daha az sayıda bulunuyor olmalarıyla daha büyük bir değere sahip oluyorlar. Evlilikte aşk çok önemli bir unsur olduğu gibi aşkın haricinde olan önemli değerler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Evliliğin uzun soluklu olmasıyla beraber, bu uzun soluklu oluşunda eşler arasında kusursuz bir uyumun olması ve huzurlu olunabilmesi çok önemlidir. Evlilikte ilk başta duyulan heyecanlar yerini zaman geçtikçe alışkanlığa bırakabilir.

Eşlerin bunun farkında olarak hareket etmeleri çok büyük bir öneme sahiptir. Aksi takdirde evliliğin yerini kötü bir gidişata bırakabilmesi mümkün hale gelecektir. Kötüye giden evlilik her iki taraf için de huzur vericilikte çok uzak olmakla beraber farklı sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

Evliliğim Kötüye Gidiyor Diyenler Ne Yapmalı?Kötüye Giden Evlilikte Sorunları Aşmanın Yolları

Evliliğim kötüye gidiyor ne yapmalıyım düşüncesi içerisinde olanlar, evliliklerindeki gidişatı düzenleyebilmeleri adına farklı çözüm yollarına sahip oluyorlar.

  • İletişim Kurun

Evliliklerin kötüye gidişindeki en sık rastlanan sorun iletişimsizliktir. İyi iletişim olan çiftlerin evlilikleri ömür boyu devam eder. İletişimin başlangıcını oluşturan unsur ise karşınızdaki kişiyi dinlemektir.

Kötüye giden evliliklerde eşlerin birbirlerini dinlemedikleri gözlenmektedir. Eşinizin söylediği her şeye odaklanarak dinlemeniz, onun sizinle bir şeyler paylaşabildiğini hissetmesini sağlayacağı gibi size olan sevgisini de pekiştirir.

  • Eşinizi Anlayın

İletişim evliliğim kötüye gidiyor ne yapmalıyım diyenler için tek başına yeterli değildir. Eşinizi anlamayı denemeniz gerekiyor. Karşınızdaki insanın konuşmasına bağlı olarak, anlatmaya çalıştıklarını anlamaya çaba göstermeniz onu mutlu edecektir.

Eşinizin yerine kendinizi koyarak onu anlamaya çalışmanız evlilikteki kötü gidişi sona erdirecek ve evliliğinizi daha iyi bir yere getirecektir.

  • Fikirlerinizi Eşinize Söylemekten Çekinmeyin

Karşınızdaki kişi eşiniz. Onunla konuşmaktan çekinmemeniz gerekiyor. Onunla konuşmanız tek taraflı iletişimin önüne geçecek ve bu da etkileşimi artıracaktır. Sahip olduğunuz düşünceleri ve fikirleri eşinizle paylaşmaktan hiçbir zaman çekinmeyin.

  • Sabırlı Olun

Evliliklerin zedelenmesindeki kırılma noktalarının pek çoğu sabırsızlıktan geçiyor. Her duruma karşı sabırlı olmaya çaba gösterin. Karşınızdaki kişiye karşı durumunuz ne olursa olsun sabır göstermeye devam edin.

  • Cinselliğe Önem Verin

Cinsellik, evliliğin en önemli parçalarından biridir. Birbirlerine karşı cinsel açıdan yakın olan eşler arasında soğukluk oluşabilmesi mümkün değildir. Evliliğinizin kötüye gidişatında cinsel hayatınızı sorgulamayı ihmal etmeyin.

Evlilikte Kötü Gidişatı Değiştirmek Sizin Elinizde

Evliliğim kötüye gidiyor ne yapmalıyım diye bu konu üzerine sadece pasif olarak düşünmek yeterli gelmeyecektir. Bir an önce harekete geçerek bir şeyleri değiştirmeye başlamanızla beraber, evliliğinizin gidişatını değiştirebilir ve daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Uzun soluklu ve mutluluk dolu bir evliliğin kapısını açmada sorumluluğu üzerinize alarak hareket etmeniz durumunda pozitif gelişmeleri göreceksiniz. Her şeyi zamana bırakmak bazen çözüm olmayabiliyor. Evlilik de bu durumlardan bir tanesi olmasıyla beraber çanların çaldığını hissettiğiniz anda gerekli adımları atmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir