Beyaz Saç Nasıl Kapatılır

Beyaz Saç Nasıl Kapatılır?

Beyaz saç nasıl kapatılır her ne kadar doğal bir süreç olan yaşlanma ile birlikte ortaya çıksa da günümüzdeki yaşam koşulları çoğu kişinin saçlarının yaşlanmaya fırsat kalmadan çok daha erken yaşlarda beyazlamasına neden oluyor.

Tavsiyelere geçmeden önce

Beyaz saç nasıl kapatılır ne yapmalı?

Öneri ve tavsiyeleriniz varsa bununla ilgili deneyimleriniz nedir? düşüncelerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Saçların beyazlamasına neden olan etkenlerin başındaysa sigara içmek ve tabi ki stres geliyor, ayrıca genetik faktörlerin de erken saç beyazlamasında rol oynadığını belirtmeliyiz. Boyamak beyazları kapatmak için en sık başvurulan yöntem olsa da saç boyalarının içerisinde yoğun şekilde kimyasal bulunması bu yöntemin sağlıklı olmasını engelliyor ve bu nedenle birçok kişi saç boyamadan beyaz kapama yollarını araştırmaya yöneliyor.

Eğer siz de bunlardan biriyseniz yazımız tam size göre.

  • Kına

Kına ağacından elde edilen kına yüzlerce yıldır geleneksel olarak beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler arasında yer alıyor. Kına denilince herkesin aklına kızıl renk gelse de günümüzde siyah kına yakma şansı da bulunuyor.

Bunun için yapmanız gereken tek şey hazır kına paketlerinden almak ve üzerinde yazan tarife uyarak saçınıza uygulamak. Özellikle kınanın orijinal rengi olan kızılın çok hoşunuza gideceğini söylemeliyiz.

  • Biberiye

Biberiye için doğanın mucizelerinden biri demek pek de abartı sayılmaz zira bu muhteşem bitki birçok sorunun yanı sıra saçta beyaz kapatma teknikleri arasında da yer alıyor. Biberiye ile beyaz kapatma için ihtiyacınız olan tek şey yarım litre su ve 4 yemek kaşığı biberiye.

Biberiyeyi yarım litre suya atmanız ve bu suyu kaçlarınıza, kafa derinize düzenli olarak uygulamanız beyazlarınızda gözle görülür azalma sağlayacak. Bu arada imkanınız biberiyeli suyu spreyli bir şişeye koyup saçlarınıza sprey şeklinde uygulamanız çok daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

  • Papatya

Elbette sarışınların da saçları beyazlıyor ve onlar da saçtaki beyazlar için bitkisel çözüm arıyor, işte papatya da tam burada devreye girerek sarışınların saçlarındaki beyazları kapatmalarını sağlıyor.

Bunun için yapmanız gereken 1 litre suya 4 yemek kaşığı papatya atıp kaynatmak ve süzüp saçlarınıza uygulamak. Papatya suyunu saçlarınıza düzenli uygulamanız hem beyazlarınızı kapatacak hem de daha sağlıklı saçlarınız olmasına yardım edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir