basur ağrısı evde nasıl geçer
Basur ağrısı nasıl geçer?

Basur Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Basur oldukça sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biri, kısaca anüsteki toplardamarların şişmesi ve iltihaplanması olarak tanımlanabilir.

Özellikle beslenme hataları sebebiyle şekillenen basur kimi zaman çok ağrı ve acı verebilir, hatta bu ağrı ve acı hissi kişinin tüm hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek kadar şiddetli bile olabilir. Basur memesi olarak bilinen ve anüsün dışına çıkan damarlar ağrı ve acının en önemli sebebidir.

Basur nasıl geçer evde ne yapabilirim?

Gibi bir düşünce içerisinde olanlar için birkaç öneriyi bu yazımızda derledik.

Basur Belirtileri Nelerdir?

Basur bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermeden önce basur belirtilerini yazmamızda fayda var, böylece eğer basurdan şüpheleniyorsanız bu şüphenizi doğrulama şansına sahip olabilirsiniz.

Basurun en sık karşılaşılan belirtileri şunlar;

  • Makat bölgesinde kaşıntı
  • Tuvalete gittikten hemen sonra tekrar tuvalete gitme isteği
  • Rahatsızlık hissi
  • Kanama
  • Ağrı

Eğer yukarıda saydığımız belirtilerin bir ya da bir kaçını yaşıyorsanız basur olma ihtimaliniz yüksektir. Ancak size tavsiyemiz yine de emin olmak için uzman bir hekime başvurmanız tabi ki.

Peki..

Basur Ağrısına Doğal Çözümler Nelerdir?

Basur evde tedavi yöntemi için birçok farklı bitkiden faydalanılabiliyor. Basur bitkisel tedavi için kullanılan ve hepsi de etkili birkaç yöntem arasında şunlar sayılabilir.

Zeytinyağı: Doğanın en önemli mucizelerinden biri olan zeytinyağı basur için de kullanılabiliyor.

Tarif: Bunun için yapmanız gereken tek şey bir pamuğa saf zeytinyağı sürmek ve bu pamuğu yatmadan önce basur bölgesine yerleştirmek. Bu yöntemi düzenli olarak uygularsanız basurunuzun durumuna bağlı olarak 3 günden 3 haftaya uzanan bir sürede sonuç aldığınızı göreceksiniz.Basur Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Kivi: Ülkemizde görece olarak yeni bir meyve olan kivi de hem C vitamini deposu oluşuyla tanınıyor hem de basur memesi şişliği nasıl iner sorusuna da verilen yanıtlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tarif: Bunun için 1 adet kiviyi elma sirkesiyle iyice yıkayıp akşamları kabuğunu soymadan tüketmeniz gerekiyor. Bu yöntem ile de basur ağrısı sorununuzun kısa sürede azalmasını sağlayabilirsiniz.

Yazımızı bitirirken, basur için evde tedavi yöntemlerini uygularken beslenmenize de dikkat etmeniz ve basuru azdıran yiyeceklerden uzak durmanız gerektiğini anımsatmadan geçmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir