Aldatan Erkek Neden İnkar Eder

Aldatan Erkek Neden İnkâr Eder

Aldatmak kelime anlamı olarak bir kimseyi kandırmak şeklinde kullanılmaktadır. Yani: “Aldatan erkek neden inkâr eder?” diye merak edenler için şöyle diyebiliriz: Erkek zaten aldatma eylemi ile birlikte bir inkâr içindedir. Yaşadığı ilişkiyi ciddiye almıyor ve gerekli sadakati göstermekten kaçıyordur.

Aldatarak özgür olacağına inanan erkekler vardır. Bu erkekler için yakalanmadıkları sürece problem yoktur. İlişkide farklı heyecanlar arayanlar, eşiyle istediği cinsel deneyimi yaşamadığı için sırf cinsellik üzerine kurulu ilişkiler yaşayanlar da bulunmaktadır. Yani burada erkeğin amacı eksik kaldığını düşündüğü kısmı bir başkasıyla tamamlamaktır.

Aldatan Erkeğin İnkâr Etme Nedenleri

Aldatan erkek zaten eşine ve kendisine karşı dürüst olmadığı için aldatma eyleminin ortaya çıkmasını istemez. Aldatan erkeğin inkâr etme nedenleri arasında ilk başta suçlu olmanın sorumluluğunu almama isteği yatmaktadır. Aldatmak bir nevi gerçek dünyadan uzaklaşarak erkeğin kendisine hayal ettiği başka bir dünya kurması şeklinde ifade edilebilir. Hayal ettiği dünyayı eşi ile yaşayamadığını düşünmesinin nedeni ise toplumsal baskı, eşlerin birbirlerine isteklerini açıkça söylediklerinde reddedilmekten korkmalarıdır. Özellikle cinsel anlamdaki birçok şeyin toplumumuzda tabu olması ve kişilerin evlilik öncesinde böyle bir psikolojiye hazırlanmamış olması aldatma durumunu da beraberinde getirmektedir.

Kadınların toplum baskısı nedeniyle isteklerini ve arzularını dile getirmelerinin ayıp karşılanması nedeniyle yüzeysel ilişkiler yaşanmaktadır. Karşısında kendini ifade etmede açık olan bir kadın gören erkek de kimi zaman zaafına karşı gelemeyerek bu cazibeli kadına yönelmektedir. İşte belki de “aldatan erkek neden inkâr eder?” sorusunun cevabı erkeğin eşine: “Sen benim istediğim temiz kadınsın ancak arzularıma karşılık veremiyorsun.” diyememesidir. Neticede aldatmak her haliyle yanlış ve sapkın bir davranıştır.

Günümüzde eşlerin aralarındaki sorunları çözebilmek ve birbirlerinden uzaklaşmamak adına yardım alabilecekleri aile rehberliği merkezleri bulunmaktadır. Gerektiğinde eşlerin birbirlerine ifade etmekten çekindikleri ve kendi aralarında çözemedikleri şeyleri bir uzman yardımıyla aşmaya çalışmaları aldatma sorunlarına büyük ölçüde çözüm sağlayacaktır.

Aldatan erkek neden inkar eder?” sorusunu yanıtlamaya çalıştığımız bu yazımızda üzülerek beliriyoruz ki: Bu sorunun genel geçer bir cevabı bulunmamaktadır. Aldatan erkek aslında bir taraftan karısından kopamazken bir taraftan da yaşadığı yasak ilişkiden vazgeçmek istememektedir. Yaşanan bu ikilemler insanların geçmişte yaşadıkları acılar ve travmalar zamanla kişilerin karakterlerinde de sapmalara yol açmaktadır.

Aldatan erkeğin neden inkar ettiğinden çok bu yola neden gittiği daha önemli bir konudur. Her şeye bu kadar kolay ulaşırken insan belki de ilişki konusunda da doyumsuzluk yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir