Vajinal Mantar

Vajinal mantar  biz bayanların sıkça rastladığı bir problem tedavi olma konusunda da tedirgin oluyoruz peki bu tedirginlik nereden geliyor? Kişisel olarak vajina bölgesinde oluşan bu sıkıntı tedavi olma konusunda bizi zorda bırakıyor. Bunun nedeni ise vajinal mantar enfeksiyonu teşhisi için jinekoloğa giderek mahrem bölgeyi göstermektir. Mahrem bölgeden kesi ile alınan bir parça veya ultrasyon aletinin bölgeye sokulması gibi durumların olması tedirgin olunması gayet normaldir.

Bu konuda bir hayli sıkıntı yaşanılıyor. Bu tüp durumla gerekli ancak bir çok kişi bundan ziyade vajinal mantar belirtileri nelerdir bu konuda bilgi alarak kendi teşhisini kendisi koymaya çalışmaktadır.

Bu durumda vajinal mantar belirtileri tam olarak nedir? İrdeleyip konuya hakim olmak gerektiğini düşünerek bu konuda akıldaki sorulara açıklık getirmek istiyoruz.

Vajinal Mantar Belirtileri
vajinal mantar belirtileri

Vajinal Mantar Belirtileri

Bilinmelidir ki vajinada oluşan bir takım belirtiler psikolojik değil net ve açık olmalıdır.Vajinal mantar enfeksiyonu belirtileri nelerdir madde madde yazıp açıklığa kavuşturalım.

 • Kaşıntı
 • Yanma
 • Akıntı (kokulu)

Vajinal Kaşıntı

Vajinal kaşıntı vajinada normalin üzerinde olur oluşan bu kaşıntı sıradan kaşıntılardan kat be kat fazladır. Sizi rahat bırakmaz özellikle geceleri artar ve size huzur vermez. Buna bağlı olarak kaşınma sonrası vajinada yanma durumu meydana gelir.

Vajinal kaşıntı özellikle sıcakların bol olduğu mevsimler ve ortamlarda daha fazla kendini gösterir.  Sıcak kaşıntıyı tetikleyen en önemli unsurlardan birisidir.

Kaşıntı oldukça vajina derisinde soyulmalar meydana gelir. Soyulmalar yanmayı meydana getirirken, oluşan yanma sonrası küçük miktarlarda kanamalar meydana gelir.

Vajina kaşıntısının çok fazla seyretmesi vajina derisinde çatlaklar meydana getirir ki vajinal çatlaklar bakterilerin yerleşmesine yer açar.

Bu aşamada gelen her bakteri çatlaklar içerisinde enfeksiyonların oluşmasını sağlar.

Bazı durumlar istisna olabilirken bazen meydana gelen bu kaşıntı vajinal mantar olmayabilir.

Belkide bölgede deri üzerinde bir alerjide olabilir kızarıklık veya şişlikte olabilir. Vajinal kaşıntı ile ilgili konuların detaylandırıldığı yazılarımızda uzun uzadıya bu konuyu aktardık.

Bir diğer belirti ise yanmaların meydana gelmesidir.

Vajinal Yanma

Vajinal yanma ve kaşıntı bu sıkıntının en belirgin özelliklerindendir. İdrar yaparken bu sıkıntı kendini belli eder.

Her idrar yaptığımızda özellikle idrarın değdiği bölgelerde şiddetli bir şekilde hissedilir. İdrarın değdiği noktalar kızarır.

Hayatımızın en önemli ihtiyacı olan cinsel ilişki sırasında da çok nadir olmakla birlikte vajinal yanma olmaktadır. Bu yanma genellikle ağrıya yerini bırakmaktadır.

Bu ağrı şiddetli istek ve arzularımızla yapılan sert ilişkilerde ağrı meydana gelmektedir. Bu yüzden cinsel ilişkiden kaçınırız. Hatta yapmak istemeyiz bile.

Vajinada oluşan yanma ve kaşıntı vajinal yaralara sebep vermektedir. Bu durumlar çok sıkıntılı oluşumlardır ve mutlaka müdahale edilmelidir.

Bir diğer belirti ise akıntıdır.

Vajinal Akıntı

Vajinal akıntılar farklıdır. Enfeksiyonların olduğu bir vajinadan gelen akıntılar diğer gelen normal akıntı çeşitleri ile farklılık gösterir.

Vajinadan gelen normal akıntıda koku olmaz kokusuzdur. Normal doğal gelen akıntı kaşıntıya neden olmaz. Ancak vajinal enfeksiyon durumunda oluşan vajinal akıntı çok farklıdır.

Vajinal akıntı bazen normalden çok daha farklı olabilir. Bu akıntı kokusuz ama zaman zaman kalın ve kütleler halinde gelebilir. Bu akıntı bazende beyaz ya da gri renkte ayrıca suluda olabilir.

Ancak mantar enfeksiyonu oluşan bir vajinada bu tarz akıntıların olması vajinada vajinal mantar enfeksiyonu  olması anlamına gelmez.

Bu bir kural değil ve bu tarz akıntılar her zaman olmayabilir. Vajinal mantar enfeksiyonu olan vajinada  vajinal akıntı beyaz renklidir. Oluşan akıntıda süt kesiği veya peynir kesiği şeklinde akmaktadır.

Bilinmelidir ki.. Vajinal mantar enfeksiyonu olan bir vajinada bu akıntı, kişiden kişiye değişir.

Bazı bayanlarda bu akıntı sadece beyaz sulu olabilir ve bazende bu akıntı hafif olur. Bazı bayanlarda ise vajina bölgesinde olan kuruluk şeklinde görülür.

Mantar enfeksiyonu oluşan bayanlarda vajina girişinde sulu bir akıntı ile bu akıntıya karışmış şekilde peynirimsi ve beyaz şekilde parçalar oluşur. Akıntının fazla olması kaşıntı ve kızarıklığında beraberinde getirir.

Vajinal plakları

Vajinal mantar oluşan bir vajinada vajina duvarında mantar plakları görülür. Ancak bunu kişisel olarak normal şekilde göremezsiniz. Bunu muayene sırasında alınan bir parça ve bu parçanın mikroskopla incelenmesi ile görülebilir.

Vajinal mantar belirtileri bunlar ancak bu belirtiler dışında başka sıkıntılı bir durumlar varsa mutlaka bir şekilde görünmelisiniz.

Vajinal Mantar Tedavisi

Vajinal mantar biz bayanlarda başına gelmeyen yoktur. Mutlaka ve mutlaka bu tarz sıkıntılara maruz kalabiliyoruz. Bilinçsizce yapılan bazı durumlar bu tarz sıkıntılara yol açabiliyor.

Vajina organımız çok esnek elastik ve hassas bir yapıdadır. Sadece mantar enfeksiyonu ile meydana gelen yanma, kaşıntı ve akıntı gibi durumların anormal olması sıkıntılı süreçleri beraberinde getirmektedir.

Bu tarz sıkıntıların ilerlemesi ile önceden müdahale edilmesi gereklidir. Vajinal mantar enfeksiyonu gibi sıkıntılı bir durumların ilerlememesi adına yapılacak en doğru davranış budur. Mutlaka önceden tedbir alınmalıdır.

Ancak her ne olduysa bu teşhiste geç kalındıysa vajinal tedavi yöntemleri içerisinde bitkisel bir çözüm arıyorsanız.

Vajinal Mantar Tedavi Yöntemleri

Vajinal mantar tedavisi mümkün olan bir cilt rahatsızlığı ancak tekrar eden bir problem. Bu durum kişiden kişiye değişir.

Tekrar etmemesi için alınan tedbirler vardır. Bu tedbirleri alan bayanlar bu sıkıntıyı tekrar yaşamazlar.

Bu tedbirleri almayan bayanlar tedavi olsalar bile tekrar sıkıntı yaşayabilirler. Vajinal mantarın tedavisinde özellikle iyileştirici basit bir kaç önemli faktörü yerine getirirseniz vajinal mantarın tekrarlama olasılığı yok olur.

Vajinal Mantar Tedavisinde İki Yol İzlenir

Vajinal mantar tedavi yöntemleri alternatif olarak bize iki yol gösterir. Bu iki tedavi yöntemlerinden biri tıbbi tedavi yöntemi diğeri ise bitkisel tedavi yöntemidir.

Vajinal mantar tedavi yollarından tıbbi tedavi yöntemi ilaçla tedavi yolunu gösterir.

Vajinal Mantar İlaç Tedavisi

Tıbbi tedavi yönteminde standart olan yollardan biri bilirkişi olarak bir jinekoloğa görünmeniz.

Görünmüş olduğunuz jinekolog size bu konu hakkında gerekli bilgiler verecektir. Jinekolog tedavi hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda size ya vajinal mantar için ilaç tedavisi uygulayacak veya rahatlama sağlayacak krem yazıp gönderecektir.

Bu tedavi yöntemi, vajinal enfeksiyonların ilerlemesi durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Tıbbi tedavide kullanılan ilaçlar anında etki gösterir. Anında dediğim 2 gün gibi kısa süre.

Elbette bazen bu süre 3 veya 6 günde sürebilir. Bu süre zarfında şikayetler azalır.

Ancak burada yapılan bir yanlışı belirtmek istiyoruz. Kaşıntı, sıkıntı bitti diyerek ilaç veya krem kullanımını bırakanlar bu tedaviden sonuç alamazlar. İlaçların tam etkisi için en az 7 en fazla 14 gün kullanılması gerekmekte.

İlaç ve krem kullanımlarının vajinal mantarı tamamen yok etme garantisi yoktur tekrarlatabilir.

İlaçla tedavi yönteminde vajinal mantar ilacı olarak tablet şeklinde yutulan ilaçlar verilir. Ayrıca yine ilerlemeye bağlı olarak vajinal mantar kremi verilmektedir.

Şunu da belirtmemiz gerekir ki hapların etkisi kısa süreli olabiliyor, kullanılan ilaçların yan etkileri vardır.  İçerdiği kimyasal bileşenler geçici etki sağlıyor. İlaçlar sıkıntının boyutuna göre 4 ila 8 hafta arası bazen bu süre 2 ile 3 ayı bulabiliyor. Ancak tekrarlama olasılığı yüksek olup ayrıca kremlerle desteklenmesi gereklidir.

Doğal tedavi yöntemlerinden zarar gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Ancak doğru bir kaynaktan alınırsa.  

vajinal-mantar-tedavisi

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi

Vajinal mantar enfeksiyonu tedavisinde izlenen diğer yöntem ise bitkisel tedavi yöntemleridir.

Bu tedavi yöntemi tamamen doğal yollarla bitkiler ile yapılan bir tedavi şeklidir.

Bitkisel tedavi yöntemlerinde doğal su, doğal oluşan bitkiler, doğal ortamdan alınmış tohumlar kullanılır. Kremler ve karışımlar bitkiler ve özel sular ile tarife göre oluşturulur. Kişi evde kolaylıkla bu tarifi uygulayabilir kesinlikle yan etkisi yoktur ve doğaldır.

Bitkisel tedavi yöntemlerinde bölgeye sürülecek kremi kendiniz oluşturursunuz. Oluşturacağınız bu krem en azından kimyasal madde içermez. Bitki karışımlarından doğal bir krem elde edersiniz.

İçeceğiniz kimyasal haplar değil doğal zararsız içecekler olur.  Bahsedilen tarifler genelde bitki çayları ve karışımlardan oluşur.

Şimdi size iki soru..

 • Hiçbir yan etkisi olmayan doğal bir yolu mu tercih edersiniz?
 • Yoksa kimyasal bileşenlerin bir araya getirilerek sadece geçici çözüm sağlayan bir yöntemi mi tercih edersiniz?

Bitkisel tedavi yöntemlerinde kesinlikle herhangi bir şikayet olmaz. Siz hiç bitkilerin zararını gördüm diyeni duydunuz mu? Hiçbir yerde bitkilerin zararını anlatan bir şey bulamazsınız.

Kullanılacak bitkilerin veya tohumlarının kullanmasını ve neye yaradığını öğrendikten sonra hiçbir zararını göremezsiniz. Çünkü her bitkinin kendine özgü bir yararı var.

Yıllar öncesinden günümüze gelen ve günümüzde botanik uzmanlarının dahada güçlendirdiği bir formül uygulayarak vajinal mantar probleminize elveda edebilirsiniz.

Ancak uyarmam gerekir ki uygulayacağınız bitkisel tarifin güvenli bir yol olduğundan emin olmanız gereklidir.

İnternette var olan bir çok bilgi doğru olmayabiliyor. Yakından tanıştığım bir bayanın bu problemi için bir yerde okuduğu bitkisel bir kürü uyguladığında vajinası olması gerekenden çok aşırı şişmiş sıkıntılara maruz kalmış soluğu jinekologta almış.

Bitkisel tedavi yöntemini uygulamaya kararlıysanız bunun için muhatabınız olabilecek bu uzmandan yeri geldikçe sıkça bahsediyoruz. Kişinin bitkisel önerisine uymalısınız çünkü olası problem veya sorularınıza en azından cevap verecek bir muhatabınız olmalı diye düşünüyoruz.

Sağlığınıza önem veriyorsanız internette yazılan kür ve tariflere değil bir uzmanın bilgisine başvurmanız gereklidir.

Bu kritere mutlaka uymalısınız aksi taktirde, kimse sizin düştüğünüz bu durumdan sorumlu olmaz. Bu kriterlere uygun gördüğümüz alanında uzman bir kişi Ebru Erçetin‘dir.

Ebru Erçetin Kimdir

Gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki Ebru Erçetin bu konuda tecrübeli ve konuya hakim araştırma yapan bu sıkıntının çözümlenebileceğini ve tekrarlanmayacağını kanıtlayan bir yazar.

Vajinal mantar ile ilgili araştırmaları, denemeleri ve çözümün kanıtlanması üzerinde çok detaylı çalışma yapmıştır

Kendisi vajinal mantar bitkisel tedavi  konusunda başarılı bir yol izleyerek kendi problemini ortadan kaldırmış bir yazardır.

Bilindiği üzere vajinal mantar tekrar edebilen bir sıkıntı olabilmektedir. Tekrar edebilen vajinal mantar enfeksiyonunun önüne geçen yazar hemcinslerine kesin bir şekilde kurtulacağınızı garanti ediyor.

En doğal çözümün tarifini en anlaşılır bir şekilde kitabında detayları ile paylaşıyor.

Ebru Erçetin kitabını dünyanın her yanında vajinal mantar problemi olan kadınlara hızlı ve seri bir şekilde ulaştırmak için e kitap biçiminde oluşturmuştur.

Bugün internetin ulaşmadığı nokta yok ve dünyanın her yerinde erişim sağlamak için sizler gibi interneti kullanmaktadır.

Sormak istiyoruz bahsettiğimiz kriterlere uyuyor mu?

 • Alanında uzman mı? Evet!
 • Güvenilebilecek birimi? Evet
 • Doğal çözümler sunuyor mu? Evet!
 • Sormak istediğinizde bir muhatabınız varmı? Evet!

Şayet sizde  (Candida Albicans) vajinal mantar olduğu teşhis edildiyse kullandığınız ilaçlar ve kremler sonuç vermediyse ve iyileşme sağlanmadıysa bu problemi çözmeniz için fayda sağlayacağını düşündüğümüz bir yazarın kitabını okumalısınız.

Daha fazla yıpranmadan, daha farklı işe yaramayan kürler denemeden bence en iyi en etkili bu yöntemi anlatan kitabından faydalanarak vajinal mantardan kurtulabilirsiniz.

Vajinal mantar bitkisel çözümler ile evde doğal bir şekilde tedavisi mümkün olmaktadır. Vajinal mantar tedavisi kapsamında genel olarak tıbbi ilaç, krem ve fitil gibi çözümler olduğu gibi doğal ve bitkisel çözüm yöntemleride vardır.

82 yorumlar

 1. Ilişki esnasinda koku oluyor neden acaba olmaması için ne yapabilirim bundan dolayı çok üzülüyorum

 2. Benim iki haftadir kasintim var ve akintimda var bayat balik gibi koku oluyor kadin doktorundan randevu alindi sizce mantarmidir acaba

 3. Genital bölgemde acayip bir şekilde kaşıntı vardı ve kaşırken kan geldi kızlık zarıma zarar gelmiş olabilir mi

  • Merhaba Selin, Kızlık zarı vajina içerisine her hangi bir cismin girmesi ile bozulabilir. Kaşıntı sonrası oluşan kan kızlık zarının bozulması anlamına gelmez.

  • Meraba ben surekli olarak vajinal mantar sorunu yasiyorum 3 kez basima geldi ve 2.5aylik evliyim vajina bolgesinde bunun yani sira sanki jilet ole kesilmis gibi catlayan yerler var ilac ve fitil tedavisi gordum faydasi olmustu aradan 2 hafta gecti tekrsr yasamaya basladim nasil kurtulabilirim yardimci olurmusunuz bitkisel yonden olursa daha iyi olur

 4. Genital bölgemde acayip bir şekilde kaşıntı vardı ve kaşırken kan geldi kızlık zarıma zarar gelmiş olabilir mi

 5. Merhaba 3 gündür vajinamda mantar var doktora gitmeye utanıyorum . Travazol kullandım kantaron yağı kullandım ama hala geçmedi . Su deyince çok acıyo . Yürürken otururken çok acıyo . Sizce ne yapmalıyım??

 6. vajinal mantar

  Merhaba Sinem Hanım, belirttiğiniz kremin farklı renkleri ve seçenekleri mevcut daha çok cilt güzelliği nemlendirici olarak kullanılıyor sedef hastalığı içinde kullanılan var yanlış kullanımda sıkıntı oluşabilir bu konuda biraz daha aydınlatırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça daha sevimlidir sevgilerimle.

 7. merhabalar. beyaz süt kesiği şeklinde akıntım var ama kaşıntım yok fakat kilotumda beyaz akıntımı sarı gördüğüm durumlarda oluyor. doktora gittim ve bana mantar olduğunu söyledi zolax adında bir ilac verdi ve 10 gün oldu geçmedi. ilk hafta pazartesi persembe ve pazarları içmemi sonrada pazar günleri haftada 1 kez 3 kere içmememii söyledi. 10 günde etkisini göstermemesi normal midir?

  • vajinal mantar

   Merhabalar Ece hanım; Sorunuz hakkında tam detaylı bilgi vermek ne yazık ki mümkün değil. Deneyim gerektiren bir durum söz konusu. Bu konuda deneyimi olanlar var ise buradan cevap yazabilir ve bizleri aydınlatabilirler. Bakmak isterseniz zolax hakkında bu yazımızda önemli bilgiler yer alıyor

 8. 4 gündür vajinal da kaşintim var napabilirim

 9. Merhaba. Bu tedavi yontemi ile mantarin geçtiğini nasıl anliyoruz? Mantar icerde kuruyor mu? Yoksa disari mi çıkıyor? Vucut atiyor mu? Ben anlayamıyorum.

  • vajinal mantar

   Merhaba Elif Hanım,
   Öncelikle mantar tedavisi ile ilgili verilen bilgilerde yar almayan bir soruyu sorduğunuz için teşekkür ediyoruz. Site yöntemimi olarak vajinal mantar tedavisi ile ilgili verilen tüm yazılarda genel bilgilendirmeye yer verilmiştir. Bir çok bitkisel veya doğal çözümler yer almaktadır. Bunların her biri farklı iyileştirme yöntemleridir. Hangi yöntemin nasıl bir iyileşme sağladığı ile ilgili kesin ve net bir bilgiye yer verilememiştir. Bu tedavi yöntemi şeklinde sorduğunuz yöntem hangisidir biraz bu konudan bahsederseniz sanırım doğru bir araştırma ile size yanıt verebiliriz. Bu okuduğunuz sayfada yer alan bilgilere bakıldığında genel bilgilere yer verilmiştir. Diğer yazılarımızda her bir konu başlığı adı altında farklı bilgi ve çözümlere yer verilmiştir. Şayet sayfa içerisinde tavsiyesinde bulunduğumuz vajinal enfeksiyon kitabı ile ilgili bir soru ise lütfen kitabın yazarı Ebru hanım ile iletişime girmelisiniz.

 10. Lütfen bana da yardimci olur musunuz yazilan tüm yorumlari okudum evet hepsine katiliyorum ayni tüm sikayetlerim benimde ama ekstra ekstra beter durumdayim gecem gündüzum yok perisan haldeyim bu mantar yüzünden yillardir cekiyorum bıktım esimle sürekli problemler yasiyorum kendimden igrenir oldum artik ve daha birsürü sey iste. Yillardir ilac antibiyotik zerre kar etmez oldu iki haftada 3 kutu antibiyotik yine de olmuyor emziren anne oldugum icin her ilac verilemiyor size rastladim simdi banada ulasin lutfen iyilesmek istiyorum artik bendee :((

  • Vajinal Mantar

   Ayşe Hanım Merhabalar, Çok geçmiş olsun antibiyotik kullanımı sonrası şikayetlerin devam etmesi ile ilgili sıkça şikayet var. Özellikle hamile kadınların kullanmaması gibi bir durum söz konusu. Bitkisel çözümler kapsamında şurada belirttiğimiz bir takım uygulamalar var biri ile başlayarak problem en azından kaşıntı veya ağrıya çözüm olacak bitkisel çareler.

 11. Bendede vajina mantarı var 2 yıldır ugraşıyorum bende kaşıntı olmuyor yanma oluyor pek çok ilaç kullandım ama birkaç ay sonra tekrarlıyor kitabınıza nasıl ulaşırım anlamadim açıklarmısınız internet kullanmasını pek bilmiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

 12. mrblar 18 haftalık hamileyim yaklaşık 1,5 aydır süren iç çamaşırımdan eşortmanıma kadar gecen bi akıntım var,ilk önce bebeğinin suyu olmasından endışelendı doktorum vajınal muayene ile akıntımın şiddetli olduğunu ve mantar olduğunu söyledi.vagi- hek diye bi fitil kullanmamı önerdi 5 gün boyunda kullandım ama geçmedi, 15 gün sonra tekrar kontrole gittim ve gene vajınal muayene ile içine temizleyib batikonladı,zalaidin diye bir fitil verdi kullandım gene geçmedi akıntım hala devam ediyo yardımcı olur musunuz.

 13. Merhaba..yaklaşık 10 yıldır mantar sorunu çekiyorum.doktorlara gittim hep fitil antibiyotik vs verdiler.on beş gün önce artık son bir umutla tekrar gittim ama artık takatim kalmadı yine çözülmedi yini geçmedi ..psikolojim bozuldu bunu yazarken bile gözyaşlarıma hakim olamıyorum..normal bir vajina nasıldır onu bile hatırlamıyorum kaşınmaktan vajinam deforme oldu rengi karardı yıprandı..yani kısacası çok ama çok mutusuzum..insanoğlu işte bir umut bu kitabı da deneyeceğim..eğer iyileşirsem hepinize umut olmak adına burdan sizlerle paylaşacağım,bu illetten bi kurtulursam bir ihtiyaç sahibini sevindireceğim ne gerekiyorsa yapacağım.insan inanamıyo tabi yani ne anlatıyo olabilir bir kitap bu kadar mühim die düşünüyorsunuz ama dediğim gibi iyileşme umudu varsa son kez şansımı deneyeceğim..görüşmek üzere

  • merhaba bende 3 yıldır mantar ile savaşıyorum. fakat 2 aydır iyi gibiyim. Öncelikle candida diyeti uygulayın ( candida diyeti internette bulabilirsiniz) şeker ve unlu yiyecekler yaşamınızdan çıkmalı. 2 hafta sabah akşam sarımsaklı yoğurt tüketin. Daha sonra 2 hafta sabah akşam soğan suyu için. Oda bitince aktarlarda bulunan ekinezya ısırgan zerdeçal ve zencefil alın bunları karıştırıp çay olarak günde 2 -3 bardak için. Bunuda 1 hafta 10 gün gibi uygulayın. Bu sürede şeker ve un yasak tabi. İnşallah şifa bulursunuz

 14. merhaba bilgileriniz icin tewekkur edirim.Ben hamileyim doktorum hamilelikden sonra mantar tespit etdiyinj soyledi bilmiyorum ne yapmaliyim bu durumda bi tedavisi varmi bebeyime zarari olurmu Wimdi hamileliyimin 7ci ayindayim akintim gitdikce coaliyor

 15. Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum.Ürünü almakla ilgili tereddütlerim var.Hazırlanacak olan kürün malzemeleri kolayca bulunabiliyor mu?Uygulaması kolay mı? Bu kür bölgeye mi sürülüyor?

 16. Merhaba ben 1 aylık evliyim.yumurtalıklarımın bulunduğu yerde ağrı oluyor öde bulantısı ve durup dururken burnuma evde yemek pişiriliyormuş gibi koku hissediyorum bir kaç gündüzde akıntım kokmaya başladı yanlız bu akıntı öle renkli değil saydam geliyor çoğunlukla bir iki kes yoğurt kesiği gibi geldi. Ne olduğu hakkında bana yardımcı olur musunuz. Evlenmeden önce böle bir sıkıntı yaşadığı ağrı çektiğimi bilmiyorum. Bir vajınamda yanma ve ya kaşıntı yok sadece alınır var ve onun kokusuda çok rahatsız ediyor .

 17. Merhabalar. Yazı için çom teşekkürler. Bu sıkıntıyı iki yıldır yaşıyorum evlendiğimden beri. Vajinamın içinde minik minik şeyler çıktı çok kaşınıyor. Daha öncedende yaşadığım için aynı kremi aldım Travogen. Prezervatif alerjim olabilir mi? Vajinanın ağız tarafında çıkan o pütürler mantar belirtisi mi? Kaşıntı ve akıntım var

 18. Merhaba 22 haftalık gebeyim aslında hamileliğimn öncesinden beri vajinal akıntı ve kaşıntı problemim vardı son zamanlarda iyice arttı ve test sonucu candide albicans üremesi görüldü doktor Gynolomexin vaginal ovul verdi ama bu doğal yöntem benim derdime çare bulur mu merak etmekteyim

 19. Vajinal mantarda ilaç tedavisi ile bitkisel yöntemler aynı anda kullanılabilir mi acaba

 20. Merhaba hocam.6 ay önce normal dogum yaptım.Dogum sonrası cinsel iliskiye giremiyorum acidan dolayi.Ultrasonla da bakildi.Doktorum fitil ve nidazol diye bi ilac yazdi.Duzenli kullandim.3 ay geçti hala iyileşme yok.Daha oncesinde siddetli kaşıntı vardi ama bir sure sonra kendiliginden gecti.Mantar midir bu belirtiler

 21. Merhaba benim sorunum ilişki sırasında korkunç bir yanma, acı ve beyaz renkli kokusuz akıntı.Ancak kaşıntım olmuyor acaba benim sorunum mantar mı? cevap verirseniz sevinirim.

  • vajinal mantar

   Zeynep hanım öncelikle değerli sorunuz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz belirtiler mantarın habercisi kaşıntı henüz başlamamış. Kaşıntı ilerlemiş mantarın belirtilerinden. Her ne olursa olsun ufaktan bir jinekologa görünmeniz gerektiğini düşünüyorum. Zira bu belirtiler ile ilgili net cevap almanız yararınıza olacaktır.

 22. Merhaba benim farklı bi sorum olacaktı rektovajinal fistül için bi öneriniz var mı

 23. Bende de temmuz ayında bir kaşıntıyla başladı. doktora gittim ilaç tedavisi oldum ve kısa bir süre sonra geçti. geçenlerde hasta oldum demir eksikliği gibi bir çok şeyin yanında bu mantar olayı da nüksetti. Sanırım vücut savunmasız kaldığında oluyor. tekrar doktora gittim ilaç tedavime devam ediyorum. Bu siteyi ve yorumları görünce inanamadım. bu illetin hiç bir şekilde tamamen geçeceğine aslında inanmıyorum. doktorum çok olumlu konuştu ama yine de nasıl bir şeyse.. Denemek gerekir.

 24. Önerdiğiniz kitabı aldım okudum gerçekten faydası dokundu iyiki varsınız. Sayenizde mantardan eser kalmadı. Ebru hanıma saygılarımı iletiyorum çok teşekkürler

  • vajinal mantar

   Evet zaten Ebru hanımın bu konu hakkında yazdığı kitabı gerçekten okunmaya ve uygulanmaya değer. Bu yüzden sitemizde öneriyoruz. Bundan önceki zamanlarda böylesi bir önerimiz yoktu ancak bizzat kitabı okuyup uygulayan arkadaşlardan gelen mailler doğrultusunda kitap önerisinde bulunmaya başladık. Nitekim yine bir çok kadın istifade ediyor. Sizde faydasını görmüşsünüz bu çok güzel bir şey. Buda önerimizin boşa çıkmadığı anlamına geliyor.

  • Mrhblar ebru hanımın kitabına nasıl ulaşabilirim iletişim bilgileri aktif değil gibi?

 25. Merhaba Ebru hanim ben Rusiyada yasiyorum.Kitabinizi internetden alamiyorum.Bendeki mantar sut kesiyi gibi beyaz ve kokmuyor kasintida yok.Ama rahatsiz oluyorum.Rica ediyorum banada bir tavsiye onerin nolur bir omur duaciniz olurum….

  • vajinal mantar

   Ayla Hanım Merhabalar;
   Sitemiz üzerinden Ebru Hanım’ın kitabını önermekteyiz. Sormak istediğiniz soruları ona direkt sitesinden iletebilirsiniz. Ancak biz site içerisinde bazı konular altında bir çok şey paylaştık. “vajinal akıntı neden olur akıntı çesitleri nelerdir isimli konumuzu okuyabilirsiniz. Kaşıntı ve koku yok ancak süt kesiği gibi beyaz bir akıntı varsa candidial vaginit denilen vajinda candidal isimli bakterinin belirtilerinden. Daha ileri düzeyde sıkıntılara maruz kalmamak amaçlı önlem alınması gerekir. Doktorlar fitil ve krem veriyorlar bazı kadınlarda bu yeterli olmuyor. Nedenini bir türlü çözümleyemedik. Bol sarımsak tüketebilirsiniz. Elbette bununla alakalı farklı bir karşımın formülü Ebru Hanımın kitabında 18. sayfada çok detaylı bir bilgi mevcut uygularsanız geçer. Bunun dışında yine sitemizde bir çok konu başlığı altında bununla alakalı yapılması gereken önlemler yer almakta. Bu arada Ebru hanıma sizin adınıza sorduk kitabın Rusya’dan internet üzerinden siparişi verilebiliyor. Tüm kartlara hatta taksitle alma şansınız varmış. Dediğimiz gibi dilerseniz Ebru hanımla irtibata girin kitabını okuyun. Yine aklınıza takılanlar varsa sormak istedikleriniz buradan paylaşabilirsiniz.

 26. Ya merhaba ben 14 yasindayim ve vajinamda uzun zaman bir kaşınti oldu. Daha sonra acı ve yanma oldu. Bir kaç güne kadar da beyaz çatlaklar ve kabuklanmalar oldu. Ne yapmalıyım? Deli gibi kaşınıyor.

  • vajinal mantar

   Rabia hanım Merhabalar;
   Kaşıntının bir çok nedeni var ancak mantar enfeksiyonu ile ilgili olmasından yana şüphelenmek gerekirse akıntınız nasıl? Süt kesiği gibi kokusuz mu? yada normal mi? Dilerseniz bununla ilgili “vajinal kaşıntı” adlı sayfamızı okuyunuz. Eğer mantar belirtileri varsa.. Kesinlikle hemen harekete geçmelisiniz daha uzun sürerse kronik vajinal mantar enfeksiyonuna maruz kalabilirsiniz. Eğer dediğimiz gibi mantarın habercisi ise geçici çözüm olarak zeytinyağı ve vazelin sürün ara ara ancak yine tam geçmesi için uygulama olarak telif hakkı nedeni ile buradan paylaşamıyorum ancak az bir ayrıntı vereyim kesinlikle yapacağınız kürü ıslakken uygulamayın. Kup kuru olmalı ve ara ara değiştirerek etkisini canlı tutmalısınız. Fazla uzun sürmeden bu kaşıntılar yerini tatlı kaşıntılara bıraktığında artık vajinadaki bakterilerin söndüğü ve iyileştiği anlamına geliyor demektir. Ama hemen geçti diye bırakmayın biraz daha devam etmelisiniz. Ne zaman ki vajina bölgesinde kaşıntı çatlaklar ve kabuklanmalar geçer akıntı normale dönerse o zaman kürü uygulamayı bırakabilirsiniz. Etkili bir yöntemdir Ebru hanım bu konuda inanılmaz bir formül bulmuş tebrik ediyoruz kendisini.

 27. Merhaba ben bi konuda çok çelişkide kaldım benim 7 yaşında bi kızım var 2 yıldır ikinci çocuğum olmuyo gittiğim her doktor hiç bi sorun olmadığını söylüyor ilk çocuğum tedavi siz oldu benim merak ettiğim konu benim 3 yıldır mukus akıntim olmuyor bende olan akıntı su gibi başkada akıntim yok bu mukus akıntısı neden olmuyor bunun olmamasi hamilelige engelmi gittiğim doktorlara bunu sordum bana hep aynı cevap veriyorlar bi sorun yok diyip gönderiyorlar bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Yasemin Hanım;
   Akıntı 3 yıldır olmaması sıkıntılı bir durum. Normal sağlıklı bir kadın hayatı boyunca gördüğü akıntılar çeşitlidir. Sağlıklı bir insanda normal akıntılar sağlıklı olduğunu gösterir. Ancak akıntının su gibi olması hatta 3 yıldır olmamayışı çok enteresan bir durum. Bu duruma doktorlar neden bir şeyler söylememiş onuda bilmiş değilim. İnsan bazen düşünmüyor değil hani aslında bir hastalık değildir ancak bu konuda ilk defa böyle bir soru ile karşılaşıyorum. Size bir tavsiyem olacak bu konuda. Öncelikle korkmayın herhangi bir sıkıntı yok. Kısırlık ile ilgili bir durum olup olmaması için tekrar teşhis olun. Ancak sanmıyorum ama yinede baktırın. Önerim aloevera jel tüketin. Çemen tohumu günde bir su bardağı kaynatıp için. Normale dönmez ise dediğim gibi kısırlık ile ilgili şüphe olabilir teşhis için tekrar doktora gidin.

 28. Merhaba ben kitabınızı okumak istiyorum ama şu anda 30 haftalık hamileyim bebeğe zararı yok değil mi? vajina mantardan çok sıkıldım bir türlü geçmedi..

 29. Merhaba,
  Ben vajinal mantar tedavisi oldum fitil ve krem kullanarak fakat akintim hala sut kesintisi gibi. Bu vajinal mantarin tedavi olmadigi anlamina mi gelir? Ve sizin bitkisel tedavi kitabiniza sadece internetten mi sahip olabilirim? Ve gercekten kalici cozum mudur? Hakverirsiniz ki internette satilan seylere pek guven olmuyor.
  Tesekkur ederim.

  • vajinal mantar

   Merhabalar Kübra Hanım; Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
   Vajinal mantar tedavisi iki çeşittir. Biri doktor kontrolünde ilaç tedavisi bu tedavide krem ve fitil kullanımı mevcuttur. Bu tedavi yönteminde uzun antibiyotik veya krem kullanımları var ve direkt olarak tam anlamı ile geçiriyor diyemiyorum. İlaç sektörüne baktığımızda zaten devamlı insanlara ilaç verme geçici bir rahatlama sağlamayı ilke edinmişler. Bununla birlikte devamlı olarak “bu ilacı kullan” veya “bu kremi kullan” geçmezse bir daha gel olayları olabiliyor. Süt kesintisi gibi akıntıların devam etmesi normal kabul edilmiyor. Eğer gerçekten problem gitti der isek akıntı, kaşıntı, yanma ve ağrı gibi belirtilerin olmaması gereklidir. Şöyle düşünün vajinal mantar gibi bir sıkıntı olmadığında kendinizi nasıl rahat hissediyorsunuz? Bu şekilde ise sıkıntı kalmamıştır. Bu konuda bir kitap önerimiz var idi bu kitabın yazarı kişisel olarak denemiş ve çözüme kavuşmuş biri. Yazarın anlattığı doğal yöntemler işe yarıyor. Vajinal mantarda diğer bir tedavi yöntemi ise bildiğiniz üzere bitkisel tedavidir. Bu tedavide kendiniz evde kendi kreminizi bitkiler ve tohumlar yolu ile üreterek vajina bölgesine uygulama ve bazı bitki karışımların bir araya getirerek vajinaya tampon yapılması ile gerçekleşir . Önerdiğimiz kitap tamamen doğal yöntemleri anlatan bir kitap. Öneridğimiz bu kitabın anlattıkları gerçekten kalıcı bir çözüm müdür? Bugüne kadar mail kutumuza ve iletişim olarak herhangi olumsuz bir yoruma rastlamadık. Önerdiğimiz bu kitabın yazarı Ebru Erçetin vajinal mantar problemi olan kadınlar ile bire bir ilgileniyor. Bu kitap sizin kitabınız mı? Hayır biz sadece bu yazarın kitabını önermekteyiz. Bu kitaba internet üzerinden sahip olabilirsiniz çünkü yazılı bir kitap değildir. Eğer güncel bir mail adresiniz var ise mail adresinize ödeme sonrası anında kitabı indirme linki gönderilir ve kitabı ister yazdırabilir isterseniz direk pc, dizüstü veya android cihazlarda okuyabilirsiniz. Güvenli olup olmadığı ile ilgili olarak şunu kesin olarak söyleyebiliriz. Kitabın ödeme sayfası ssl güvenlik sertfikalı alıcı ve satıcının haklarını koruyan ve alıcı ile satıcı arasında bir köprü kuran ve mağdur olmayacağınız müşteri hizmetleri olan bir ödeme sistemi ödeme sayfasına girdiğinizde GelirBank sayfası açılır alt tarafta telefon numaraları ve tarayıcınızın adres çubuğunda yeşil kilit ikonu https:// şeklinde görebilirsiniz. Bu sayfa açılıyor olması gerekli bu sayfadan ister havale ödeme seçeneğini kullanabilir hızlılık açısından isterseniz kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme sonrası anında onaylıyorlar mail adresinizin doğru olmasına dikkat edin. Eğer kitabı alamadım indiremedim gibi sıkıntılar olursa müşteri hizmetlerini arayıp destek alabilirsiniz. Bu konuda rahat olun biz site olarak zaten güvensiz olan şeyleri önermeyiz ve kimsenin mağdur olmasını istemeyiz.
   Sorularınıza tam cevap verebildik mi? Sormak istediğiniz başka sorular var ise buradan sorabilirsiniz.
   Yorumunuz için şimdiden teşekkür ediyor sağlıklı günler diliyorum

 30. Bişi da demek istiyom kısırlığa yol acar mı ?
  Ve
  Çok çok sağolun teşekkürler güzel bilgileriniz için size başarılar inşallah

  • vajinal mantar

   Meral hanım; Vajinal mantar kısırlığa yol açar mı sorusu en çok sorulan sorular arasında. Bu konuda dolaylı kısırlıktan bahsetmek istiyorum. Dolaylı kısırlık şöyle vajinada oluşan mantarın ve mantara sebep olan bakterilerin ilişkiden meydana gelen erkek spermin engellemesi olayıdır. Burada aslında ortada bir kısırlık yoktur ancak gebe kalınmayı önleme durumu vardır. Çünkü kısırlık çok farklı bir problem. Vajinal mantar direkt olarak kısır olmaya yol açmaz ancak gebe kalmayı engeller. Gebeliği engelleyen bu mantar enfeksiyonlarından kurtulmak gereklidir. Mantar enfeksiyonu biten bir bayan herhangi bir riski olmadan hamile kalabilir.

 31. Çok teşekkürler doktorun baana mantar akıntın var dedi vajinamda bir şişlik oluştu ilk ben bunu sivilce sandım doktoruöa da öle söledim ve bana Behçet olabilir dedi vajinamda yaklaşık 1 buçuk aydır var bu sıkıntı şimdi görünmüyo ve kaşıntılarım geçti ama krem vermişti onu sürünve tatlı ama hafif bi kaşınma oldu ve bana oturma banyosu verdi ben bi çok yerde okudum bana denilen yanlış bi yöntem olduğuydu ve demir eksikliğiğim çok ve demir eksikliliğine bağlı kansızlık var bağışıklık sistemi etkiler mi Ve size dedim şişlik kaşınmalar azalınca gitti bu sebebden dolayı olabilir mi

  • vajinal mantar

   Bazı rahatsızlıklar vucut fonksiyonlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Elbette kansızlık kişisel olarak bağışıklık sistemini etkileyen bir faktör vajinal bölgesinde oluşan şişlik bu kansızlık ve enfeksiyon bir arada bulunmasından dolayı meydana gelmiş olabilir. Azalması iyileşme yolunda ilerliyor olmasındandır kremlerin geçici bir etkisi olduğunu belirtmek istiyorum. Kremler sadece geçici olarak rahatlama sağlarlar bir derinin üzerine sürülen bir kremin etkisi kalıcı değildir. Ancak geçici rahatlama sağladıkları için aslında işe yarıyor gözüküyorlar. Oturma banyosu yine rahatlatlatıcı etkisi olan yöntemlerden devam edilebilir. Kansızlık için alınan antibiyotiklerden uzak durmanız yararınıza olacaktır. Kansızlık için verilen bu ilaçların yan etkileri inanılmaz sıkıntılı. Bu ilaçların yan etkileri kişide anlık olarak görülmiüyor. Ancak aldığınız bir ilacın uzun yıllar sonra yan etkileri çıkıyor ki biz bu çıkan sıkıntıların ilaçlardan olduğunu bilmiyoruz. Doğal olan kan yapıcı doğal ürünler tüketmenizi öneriyorum. Vajinada şişliğin olmaması güzel bir gelişme kaşıntının azaldığı vajinal mantarın etkilerinin azalıyor olduğunu gösterir. Umarım kısa zaman sonra sağlığınıza kavuşursunuz.
   Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 32. Peki bunun tamamen geçtiğini nasıl anlarız yani vajinada gözle bakıldığında görülüyor hani eğer görülmezse geçti diyebilirmiyiz,?

  • vajinal mantar

   Tekrardan merhabalar Meral Hanım; Yorumunuz ve sorunuz için öncelikle teşekkür ediyorum.
   Vajinal mantar çok ilerlemiş ise gözle görülebilir ancak bu görülme daha çok belirtilerin bariz vajina bölgesinde daha çok kaşıntı ve buna bağlı kanama bölgede çatlaklar ve normal olmayan akıntı oluşması ile bilinebilir. Bu belirtiler olmadığında vajinal mantarın tamamen yok olduğu anlamına gelir. Yani her şey normal kaşıntı akıntı yanma gibi belirtiler yoksa sıkıntı yok demektir. Ancak gözle görülebilir dediğimiz olay bu belirtilerden biri veya bir kaçı var ise vajinal mantar geçti demek pekala mümkün değil.

 33. İyi günler bu mantar hamileliğe engel mi acaba veya engelse ne kadar vajinal mantar akıntısı ile enfeksiyonu ayrı bişey mi acaba ? Şimdiden teşekkür ederim

  • vajinal mantar

   İyi günler Meral Hanım; Vajinal mantar hamilelik için olumsuz bir rahatsızlık gebe kalmaya ve ilişki sonrasında erkeğin sperminde ters etki yapabilir. Vajinal enfeksiyonlar sperm akışından sonra spermin hareketliliğini azaltır ve spermin kalitesini düşürür. Ayrıca mantarın erkeğin testislerine ve penis çeperine bulaşma riski vardır. Bunun için vajinal mantar belirtilerini ortadan kaldırmak gerekli bunun için hijyenik ve bitkisel tedavi yoluna gidilmelidir. Vajinal mantar akıntısı ile enfeksiyonu ayrı şeyler değildir. Vajinal enfeksiyon belirtilerinden bir veya bir kaç tanesi görülünce vajinal mantar tanısı konulur. Vajinal enfeksiyon türleri içerisinde en sıkıntılı problem vajinal mantardır. Vajinal mantar belirtileri arasında değişik türden akıntılar vardır. Bu konu hakkında bu sayfada ve diğer konularımızda detaylıca bilgi var okuyabilirsiniz. Sormak istediğiniz başka sorular varsa bilgim dahilinde cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
   Yorumunuz için ben teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 34. Merhaba bi konu hakkında danışmak istiyorum yardımcı olur musunuz acaba

  • vajinal mantar

   Elbette Kader Hanım;
   Vajinal mantar hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bilgimiz dahilinde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

   • Kredi kartı kullanmıyorum farklı bir ödeme seçeneğiniz yok mu

    • vajinal mantar

     Kader hanım öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bu kitabın satışını biz yapmıyoruz. Sadece sitemizde tavsiye ediyoruz. Kitabın yazarı Ebru Çetin kitabını GelirBank sitesi üzerinden satmaktadır. Gelirbank ödeme seçeneklerinde kredi kartı ve havale eft gibi ödeme seçenekleri var. kitabı kredi kartı kullanmıyorsanız satın alabileceğiniz diğer bir yöntem havale Eft yoludur. İlgili hesaba havale ile ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Ebru hanımın satış sitesinde en altta satın al butonunu tıkladığınızda Gelirbank ödeme sayfası açılır burada devamlı kullandığınız bir mail adresi girerek gerekli bilgileri doldurun 2. aşamada havale seçeneğini seçin ve mail adresinize gelen havale hesabına kitabın ücretini ödeyin yaklaşık 10 veya 15 dakika içinde ödemeniz onaylanır ve kitabı mail adresinize anında gönderirler. Kitap dijital bir kitap olduğu için ister bilgisayarda ister mobilde ister tablet veya ios android cihazlarda okumanız mümkündür. Sanırım uzun bir açıklama oldu ama olsun yinede aklınıza takılan sorular varsa yardımcı olmaktan mutlu oluruz.

     • Her türlü soruya cevap verdiğiniz için ben çok teşekkür ederim mutlaka denemelirimden sonra tekrar bildiricem çok teşekkürler 🙂

 35. ebru hanım sağolsunlar çok yardımcı oldular zaten kitabında ne yapacağınız hakkında bilgi veriyor çok sıkıntılar çektim neredeyse bu dert beni mahvetti çok şükür yakın ben doğal yöntemler ile bu sıkıntıdan kurtuldum ve Ebru hanıma yaptığı bu iyiliği ömrüm boyunca unutmayacağım aklıma geldikçe kendisine dua edeceğim daha önce sters sıkıntı içerisinde geçiyordu günlerim hatta ağlamaktan sinir sahibi oldum gitmediğim dr. kalmadı ve artık antibotik kullanmaktan vücudum allerji yapmaya başlamıştı antiboytik allerjiside bir başka dert tek çarenin doğalda olduğuna inandım ve kurtuldum bu sıkıntıya düşenlere tavsiyemdir teşekkürler..

 36. aaa çom teşkkür ederim iletimi yeni gördüm ebru hanımın dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum

  • vajinal mantar

   Zeynep Hanım; Ebru hanımım resmi Vajinal Enfeksiyon Sitesi iletişim sayfasından ileti göndermeniz halinde size geri dönüş sağlayacaktır.

 37. Çoook teşekkür ediyorum kurtuldum herkese tavsiye ediyorum..

 38. Merhaba;
  Çok iyi bir site. İyi ki denk geldim gerçekten bu kadar açıklayıcı bilgileri bir arada bulmak zor. Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mantar enfeksiyonum vardı tavsiyeniz üzere Ebru Hanımın kitabını satın aldım evde kendim başıma tedaviye başladım inşallah yavaş yavaş iyileşme belirtileri görüyorum. Çok sağolun..

  • vajinal mantar

   Bade hanım;
   Geçmiş olsun gerçekten güzel bir haber bu. Vajinal enfeksiyon ve mantar konusunda Ebru Erçetin gerçekten işi bilen kadınlardan biri. Kitabı çıkarmasının amaçlarından biride bu sorunları olan biz kadınlara yardımcı olmak. Adınıza sevindim inşallah kısa zamanda tamamen iyileşirsiniz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Yorumunuz için teşekkür ediyor sağlıklı günler diliyoruz.

 39. benim mailim yok lütfen size ulaşacağım bir telefon numarası verin ben bu sıkıntıdan kurtulamıyorum intihar edicem nerdeysi benim numaram XXXX lütfen bana yardım edin ben bu kitaba nasıl sahip olabilirim lütfennn yaaa
  melilerimin gelen kutusunu acamıyorum bu yüzden kitaba ulaşamam

  • vajinal mantar

   Zeynep Hanım,
   Çok geçmiş olsun çok sıkıntılı bir durum telefon numaranızı güvenlik sebebi ile gizledik. İlettiğiniz bu mesajı Ebru Hanıma iletişim sayfasından ulaştırdık en kısa zamanda size yardımcı olacaktır. Bu kitabı indirmek için yeni bir tane mail açarsınız daha iyi olur en azından sadece sipariş için sonrasında açtığınız maili kullanmayabilirsiniz. Keşke basılı bir kitap olsa ancak ne var ki dijital çağda yaşadığımız için artık kitaplar bu şekilde yakında tümden dijital e-kitap formatına giriş yapılır. Ağaçlar kesilmesin insanlar hızlı bir şekilde ellerindeki cihazlardan okusunlar diye.. Hayırlısı bakalım.. Tekrar geçmiş olsun Zeynep hanım umarım kısa zamanda bu problemden kurtulursunuz.

   • çok çok teşekkür ediyorum mantar problemim kalmadı önerdiğiniz kitabı satın alıp okudum 2 haftada geçti kitapta anlatılanlar hiçbir yerde yok iyi ki böyle bir kitaba rast geldim acıdan kıvranıyordum

    • vajinal mantar

     Başak hanım adınıza gerçekten sevindim böylesi bir sıkıntıdan kurtulduğunuz için daha fazla sevindim yorumunuz için teşekkür ederim

 40. Merhabalar verdiginiz bilgilerden dolayi oncelikle teşekkür ederim. Önerdiğiniz kitabi satin alarak okudum ebru hanım ile söyleştik vajinal mantar tedavisi konusunda uzman biri kendisi yardımcı oluyor kitabinda herşeyi yazmış kesin çözüm icin mutlaka okuyun derim

 41. Gerçekten sizi tebrik ediyorum bu konuda çok kararsız kaldım ancak çaresizdim de yönlendirmeniz sayesinde önermiş olduğunuz kitabı satın aldım iyi ki almışım hem size hemde kitabın yazarı Ebru Hanıma teşekkür ediyorum çok soru soran ve çok inceleyen biri olarak yazdığım tüm maillere hiç bıkmadan cevap verdi Allah Razı olsun.. Yazmışken eğer vajinal mantar veya ona benzer enfeksiyon gibi sıkıntınız varsa antibiyotik kullanarak kendinizi zehirlemeyin her şeyin tabii çaresi herşey doktor ve ilaç değil sevgilerimle

 42. mantar enfeksiyonu olanlar daha iyi bilir ne demek olduğunu yönlendirme için teşekkür ederim iyi ki tavsiye etmişsiniz çok şükür kurtuldum hemen hemen hergün dua ediyorum iyiki varsınız ebru erçetin iyiki varsın sayende vajinamdaki mantardan kurtuldum sana ne kadar teşekkür etsem azdır buraya herkes duysun bilsin diye yazdım hiç tereddüt etmeyin bizi en iyi anlayan bir kadın sorularıma bıkmadan cevap verdi çok yardımcı oluyor inşallah herkes bu illeten kurtulur.

  • vajinal mantar

   söylediklerinize katılıyorum merve hanım vajinal mantar enfeksiyonu ancak çekenler bilir ama çözümü var şunu anlamakta zorlanıyorum çözümü olan bir problemi neden işi yokuşa sürerek ilaçlar ile daha sıkıntılı hale getiriyorlar? bunu anlamakta zorlanmamak elde değil doğal tedavi yöntemlerine neden bu kadar yabancıyız halbuki yıllarca bitkiler hep şifa dağıtmıştır ve ilginçtir ki ilaşların ham maddesi yine bitkiler ancak kimyasallar ile farklı hastalıklara davetiye çıkartıyorlar yani bitkinin asıl özünü alıp kimyasallarla karışıtırıp hastalara veriliyor ardından bir taraf kısmen iyileşirken başka bir sorunla karşılaşılıyor ve buda yetmezmiş gibi aylarca kullandırıyor ilecı ve birde kesin bir çözüm olsa tıp sektörü hastayı tam tedavi etmiyor tam tedavi edilse hasta kalmaz ilaç sektörü çalışmaz ve bu yüzden hep hastaneye bağımlı kalıyoruz herşeyin tedavisi mümkündür ancak ölüme çare yoktur ve bu yüzden hep haklı olarak doğal tedavi yöntemini öneriyorum. bilen ve çeken biri elbette çözümünü deneye yanıla bulmuştur ve problemi yakından tanıyan bir kişi neyi nerde kullanacağını çok iyi bilir ve bu yüzden hep doğrudan yanayız bugün sağda solda sözde vajinal mantar problemine çözüm sağlayacak bir sürü öneri var ve söylermisiniz hangisi işe yarıyor hepsi parça parça ve ne neye gerekli bilen yok işi uzmanından öğrenmişsiniz Ebru Erçetin bu konuda uzman kurtulduğunuza sevindim yorumunuz içinde teşekkür ederim

  • hatice dincer

   s.a arkadaslarm kardeslerim bende rahatsizim hemde cok Allah rizasi icin nasil kurtuldunuz bu kardesinizede yardim edin lutfen dua edicem inslh sizlere ben yurt disinda yasiyom dr gittim fitil krem antibiyotik hic faydasini gormedim hic birsey bilmiyolar deneme tahtasi gibi surekli degisik antibiyotk yedim hic bifaydasi yok sizden rica ediyom ebru cetin hanimn ceb tlfonunu yazin bana Inanin cok zor bidurum

   • Hatice hanım geçmiş olsun. Evet sıkıntılı bir durum çok şükür ben atlattım sizdeki durum bende de vardı fitil krem antibiyotik bunalmıştım Allah yardımcınız olsun. Yardımcı olmak isterdim ama bence siz Ebru Çetin hanıma durumunuzu anlatan bir mail atın yurt dışındasınız bu önemli değil telefon etmenize gerek yok Ebru hanım her türlü yardımcı oluyor içiniz rahat olsun. Çok şükür kitabında anlattıklarını uygulayarak ben kurtuldum. tekrar geçmiş olsun

 43. merhaba; vajinal mantar hakkında sitenizde verdiğiniz bilgilerden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum size bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. 4 aydır antibiyotik kullanıyorum ancak geçmedi inanılmaz sıkıntılar içerisindeyim internette birçok video izledim forumlarda vajinal mantar hakkında bir çok yazı okudum sarımsak yoğurt ve daha bir çok şey denedim ancak bir türlü geçmedi ebru erçetinin vajinal enfeksiyon kitabı hakkında bir çok yerde olumlu yazılar okudum ayrıca vajinasında mantar olan biri ile irtibata girdim onun mantar enfeksiyonu sona ermiş ne yaptığını söylemiyor o da ebru erçetinin kitabını önerdi kitap çok detaylıymış adım adım anlatıyormuş ve çok uzun süreceğinden kitabı almamı önerdi bu kitabı nasıl temin edebilirim? ücretini kime ödeyeceğim? uygulmak için nasıl bir yol izlemem gerekir?

  • vajinal mantar

   Hatice hanım öncelikle sitemize yorum yaptığınız için teşekkür ederim soru sorduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Bizde sitemizde Ebru Erçetin’in vajinal mantar hakkında kaleme aldığı kitabını önermekteyiz vajinal mantar ve enfeksiyon türevlerinde işe yarıyor olması doğal olarak yorumlara da olumlu yansımaktadır. Elbette telifli ve onaylı dijital bir kitap olduğu için içeriği internette genele açık olarak verilmemektedir emek edilmiş ve dolayısıyla problemi çözücü nitelikte bilgilerin yer aldığı bu kitaptaki bilgileri sitemizde açıktan aktaramıyoruz. Kitabı satın almalı ve okumalısınız kitabı indirimli satın almak için ardından sitenin en altında (satın al) butonu resmi var en satın butonuna tıklayın ödemenizi yapın mail adresinizi ödeme yapma aşamasında doğru girin size kitap anında mail adresinize indirme linki gönderilecek ve ayrıca anında erişim için size indirme sayfası açılacak ve bu şekilde kitabı indirebilirsiniz ücret ödemesi ve kitap edinilmesi bu şekildedir. Vajinal mantar ve enfeksiyon türleri için her biri farklı konu olarak verilmiştir belirtileri ile birlikte konu konu kaşıntı varsa, yanma ve yara varsa akıntı problemleri ve daha bir çok konu her bir konu için uygulama yöntemi var. Uygulamak için kitabı önce irdeleyerek okuyun probleminize göre gerekli malzemeleri temin edin gerekli karışımları yapın size verilen tarifte olduğu gibi uygulayın ve problem çözülene kadar uygulamaya devam edin göreceksiniz probleminiz kısa süre içerisinde çözülmeye başlayacaktır herhangi bir sorunuz aklınıza takılan bir şey olursa kitapta belirtilen destek maili ile vajinal mantar kitabı yazarı ebru erçetine mail atabilirsiniz size yardımcı olacaktır. Soru sormaktan çekinmeyin problemler soru sormakla çözülmaya başlar umarım size yardımcı olmuşumdur ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

   • merhabalar Ebru Hanim Ben 7yildir Mantar enfeksiyonu ile ugrasiyorum Psikolojim Bozuldu ilaclar Merhemler Kar etmiyor agrilarim Bile fazlalasti kroniklesmis dedi doktorum her ay ilac kullanmaktan biktim Oturup agliyorum artik Kuruluk Yanma sikayetim daha fazla ne yapacami sasirdim kesin tedavimi ne kadar kesin kitaptaki tedaviniz, ben bu 7yildan sonra umudumu kokten kestim iylesmicem diye yardimci olurmusunuz ne kadar kesindir sizin tedavi ?

 44. Bu sıkıntılı durum bendede var siyaha yakın akıntı oluştu son zamanlarda inanılmaz kaşıntı vajinamın içinde kenar kısımlarda yanma oluyordu karışımı 12 gün kullandım işe yaradı kitapta tarif edildiği gibi evde kendim hazırladığım kremi sürmeye devam ediyorum inanılmaz faydası oluyor bu vajinal mantar enfeksiyonu ve türevleri olan herkese tavsiye ediyorum ebru çetine teşekkür ediyorum

  • vajinal mantar

   Selda hanım değerli yorumunuz için teşekkür ederim elbette bu konuda haklısınız Ebru Erçetin bu işte gerçekten işi bilen bir kadın ki zaten düşen bilir derler ya bizzat vajinal mantar problemini yaşamış bir kadın ve yıllarca var olan ne kadar mantar türevi enfeksiyonel sıkıntılar varsa araştırmış ve çözümünü bir kitapta toplamış işe yaramayan hiçbir şeye denk gelemezsiniz zaten işe yaramıyor olsaydı satışı kaldırılmıştı şimdiye selda hanım umarım problem kalmamıştır sizde. değerli yorumunuz için tekrar teşekkür ederim

 45. merhaba öncelikle beni doğru yönlendirdiğiniz için teşekkür ediyorum ne zamandır vajinamda bu sıkıntıyı yaşıyordum antibiyotik tedavisi gördüm yaklaşık 4 aydır doktor kronikleşmiş dedi aslında hiç gerek yokmuş bile tüm ilaçları bıraktım yönlendirme yaptığınız kitabı satın aldım ve uygulamaya başladım şimdi çok daha rahatım ne kaşıntı ne ağrı nede bir yanma hepsi kayboldu arada bir kısa sürelide olsa hafif tatlı bir kaşıntı olsa ne yapacağımı biliyorum oda iyilşme belirtisiymiş vajinal mantar sıkıntısı olanlar bence evde uygulayabileceği en iyi kür bu yöntemi uygulasınlar faydasını görürler enfeksiyon sıkıntısı kalmıyor tavsiyemdir

  • vajinal mantar

   Aylin hanım yorumunuz için teşekkür ederim yardımcı olmak bizim görevimiz. Elbette vajinal mantar gibi bir sıkıntıyı çözümlemek bu problemi olan hemcinslerimize yardım etmek bizi mutlu ediyor. Vajinal mantar probleminizden kurtulduğunuza sevindim. Evet ara ara gelen tatlı kaşıntılar iyileşme belirtisi fazla uzun sürmeden o kaşıntıda geçer aman dikkat edin tekrarlama riskine karşı bazı önemli kriterler var zaten çok zor olmayan şeyler biraz dikkat ederseniz tekrar bu problemle karşılamazsınız sağlıklı bir vajina hapimizin hakkı bundan ötesi yok.. var olan sağlığımızı kimsenin bozmasına müsaade etmiyeceğiz ve buna izin vermeyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir