ömer coşkun vajinal mantar tedavisi
vajinal mantar tedavisi ömer coşkun

Vajinal Mantar Tedavisi Ömer Coşkun

Ömer Coşkun vajinal mantar tedavisi ile ilgili önerileri bitkisel kürler ve hangi bitkilerin iyi geldiği ile ilgili tavsiyelerini aktaracağız.

Bayanlar hayatlarının belirli dönemlerinde vajinal mantar enfeksiyonlar ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Bayanların en sık karşılaştığı vajinal mantar enfeksiyonu, trikomonaz ve bakteriyel vajinosistir. Bu rahatsızlık her dört kadından üçünden az bir kere görülmektedir.

Vajinal mantar enfeksiyonunun en belirgin özellikleri arasında kaşınma, vajinadan gelen beyaz bir akıntı, ilişki esansında ağrı, vajinada kızarıklık, şişme ve iritasyonlardan oluşmaktadır.

Vajinal mantar tedavisi uygulamaların da, genel olarak antibiyotik, ilaç tedavileri verilmektedir.

Vajinal mantar enfeksiyonu bazı bayanlarda hiçbir belirti göstermezken, bazı bayanlarda sarı vajinal akıntı, vajinal koku, ilişki esnasında ağrı, idrara çıkarken ağrı, vajinada kaşıntı gibi belirtiler gösterebilmektedir.

Vajinal mantar enfeksiyonu, genellikle vajina bölgesindeki bakterilerin dengesinin bozulması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Vajinal enfeksiyonlar, vajinal ortamı da değiştirdiğinden dolayı spermin canlı kalma süresini kısaltmakta ve kısırlık gibi büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Genital enfeksiyonlar her zaman belirti göstermediğinden dolayı hekim tarafından düzenli muayene yapılması gerektiğini önerilmektedir. İlerleyen enfeksiyonların üreme organlarında kalıcı hasarlara yol açabileceği belirtilmektedir.

Cinsel temas yoluyla geçen hastalıklar içerisinde en sık Klamidya Enfeksiyonları adı verilen enfeksiyon türü görülmektedir.

Bu tarz enfeksiyonda aynı şekilde, belirli bulgular gösterdiği gibi hiçbir bulguya yol açmayabilmektedir.

Hastalığın ilerlemesi ve kronikleşmesi durumunda tüplerde tıkanıklık ve infertiliteye neden olabilmektedir. Çocuğu olmayan çiftlerin mutlaka Klamidya Enfeksiyonu yönünden uzman hekimler tarafından bakılması önerilmektedir.

Hastalığın erken teşhisi durumunda, antibiyotik tedavisi ile rahatsızlık giderile bilinmektedir.

Bayanlarda vajinal mantar tedavisinin geç kalınması ve ilerlemesi durumunda ise HSG yani rahim ve tüp filmi veya laparoskopi ile tüplerde tıkanıklık tespit edilebilmekte, bu durumda ise tüp bebek tedavisi önerilmektedir.

Vajina bölgesinin mikrop kapmaması çok önemlidir, sık sık temizlenmesi ve çamaşırların değiştirilmesi gerekmektedir. Ped kullanımına dikkat edilmeli, ortak kullanılan tuvaletleri iyice temizlenmelidir.

Normal koşullarda vajinanın savunma mekanizması kuvvetli bir yapıya sahiptir. Uretradan mesaneye geçişi zorlaştıran kapak sayesinde bakterilerin genital bölgede ve idrar yollarında enfeksiyon yapması vücut yapısı tarafından önlenmektedir.

Bayanlardaki adet dönemleri proteinler nedeniyle bakterilerin çoğalması için çok uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Bu nedenle kadınlarda enfeksiyonlar en sık adet döneminde ortaya çıkmaktadır. Pamuklu ve iyi kaynatılıp, ütülenmiş iç çamaşırı kullanmak doğrudur.

Ömer Coşkun bu konuda bir hayli işe yarayan bir kür keşfetmiştir. Biz buna geçmeden önce sizi vajinal enfeksiyon konusunda uzmanlaşmış bir yazardan tanıştırmak istiyoruz.

Ömer Coşkun’un Vajinal Mantar Tedavisi Bitkisel Kürü

Ömer Coşkun gibi bitkisel kürler ile tedavi yöntemi öneren uzmanlar sarımsak kürü ile vajinal mantar tedavisine destek vermektedir.

2 diş sarımsağın, bölünmeden, bütün olarak, gece yatmadan öne yutulması bu tarz hastalıklarda ve vücut direncinin artmasında önerilen bir yöntemdir.

Enfeksiyonun ilk dönemlerinde, aroma yağlarıyla uygulanacak oturma banyosu da etkili olmaktadır. 1 yemek kaşığı ölüdeniz tuzu ile gül ve lavanta karışımından meydana gelen 5 damla yağ, kaynar suya eklenir.

Suyun içine 1 diş sarımsak ilave edilir, ardından suyun üzerine doğru çömelerek buharın vajina bölgenize ulaşmasını sağlanmaktadır.

Böylelikle Ömer Coşkun’un vajinal enfeksiyon tedavisi ile ilgili önerdiği bitkiler ve kürlerin nasıl etki gösterdiğini aktarmış olduk.

2 yorumlar

  1. Vajinamda kasınti ve ödem olustu tedavisi nedir

    • merhabalar buket hanım öncelikle geçmiş olsun sadece kaşıntı ise veya mantar problemi var ise tedavisi için önerdiğimiz kitabı mutlaka okumalı ve uygulamalısınız ancak ödem oluştuysa doktorunuza danışmanız gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir