Vajinal Mantar Hastalığını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Vajinal mantar hastalığını önlemek için ne yapmalı?

Bu yazımızda bayanların tüm hayatını etkileyen vajinal mantar hastalığını önlemek adına önemli ve etkili metodlar açıkladık.

Peki nedir? biz ne yapmalıyız ki  vajinal mantar denilen bu hastalığa yakalanmayız vajinal mantara yakalanmamak için nelere dikkat etmeli ve neler yapmalıyız?

vajinal-mantari-onlemek

İşte Vajinal Mantar Hastalığını Önlemek İçin İşte 5 Önemli Kriter

Temizliğin Olmazsa olmazları Banyo Yapmak elbette banyo yapıyoruz ama burada önemli olan banyo sonrası vajinal bölgenin havlu ile iyice kurutulması Vajinal gölgenin kurulanması ve devamlı banyo yapılması vajina sağlığı için çok olumlu etkisi vardır.

Bu etkiyi zamanla anlayabilirsiniz bilindiği üzere vajinal bölgeler veya hapsolmuş bölgeler mantara daha hızlı yakalanıyor çünkü mantar nemli ortamları sevdiği gibi her zaman özellikle nemli yerlerde çıkarlar bundan dolayı banyo sonrası iyice kurulanmak mantar oluşumunu engellemektedir.

İkinci önemli bir önerimiz Temiz Hava Vajinanızın biraz temiz hava almasını sağlamalısınız.

Elbette ki çıplak gezin demiyoruz Ama hava geçiren iç çamasir giyinilmesi ve gece uyurken iç çamaşir olmaksızın yatma imkanı varsa eğer..

Temiz hava, temiz havanın enfeksiyonları köküne kadar engellediği araştırmalar göstermiştir bulunduğunuz ortamın havalandırılması ortamdaki sürekli hava akımı oluşturulması temizlikte yardımcı unsurlardan.

Temiz havadan söylemek istediğimiz vajina bölgesinin temiz hava alması dar elbise ve dar iç çamaşırların giyilmemesi tercihiniz olması bu durum vajinal mantar oluşmaması ve önlemesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Beslenme alışkanlıklarınıza ek olarak bazı önemli yiyecekleri eklemeniz özellikle bilimsel çalışmların da gösterdiği gibi, her gün bir tabak yoğurt tüketmenin vajinal mantar hastalığını ve mantar enfeksiyonunun ilerlemesini önlemektedir ve bu bağlamda vucuda faydası olduğu gibi etkili bir beslenmedir. Yoğurt, tadı hoş olan bir yiyecek ve doğal olması cabası.

Şu hususa dikkat etmeli yoğurt, vajinal mantar hastalığını önlemede etkilidir, sadece oluşmasını önler elbette oluşan mantarı yoğurtla tedavi edemezsiniz.

Kokulardan Uzak Durmak yine vajinal mantarı önlemede bir etkendir özellikle kokulu tuvalet kağıtları kullanmak kokulu çamaşır ve deterjanlarından uzak durmalı ve olabildiğince kokusuz çamaşır ve tualet kağıtları Hani derler üç beyazdan uzak durulmalı işte o beyazlardan bir tanesi Şeker Şekerden olabildiğince uzak durulmalıdır, Fazla tüketilen şekerin mantar oluşuma yol açtığı konusunda bir çok sabit deneyimler mevcut olup fakat tabi ki bu kişiden kişiye değişiyor.

Sürekli kuruluk temiz hava ve hijyenik vajinal mantar gibi oluşumlarını önlemektedir.

Vajinal mantar için bilinen bu önleme bilgileri sadece vajinal mantar için değil elbette bunun yanında ayak gibi diğer mantar oluşumlarınıda engellemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir