Kasık Mantarı Neden Olur Geçmiyor Ne Yapmalı?
Kasık Mantarı Neden Olur Geçmiyor Ne Yapmalı?

Kasık Mantarı Neden Olur Geçmiyor Ne Yapmalı?

Kasık mantarı geçmiyor ne yapmalı, kasık mantarı belirtileri nelerdir, kasık mantarında kullanılan ilaçlar bulaşıcı mıdır cinsel yolla bulaşırmı yanıt vereceğiz

Kasık mantarı, kasığın bacağa bakan iç kısımlarında görülen mantar çeşidi olarak bilinmektedir.

Kasıkların nemli kalması, diyabet hastalığının bulunması ya da AIDS hastalığının boy göstermesi nedeni ile oluşabilmektedir.

Bu hastalığa yakalanmış olan kişiler mantar ile başa çıkamayabilmektedir. Bu konu ile alakalı tüm detaylar ise aşağıda yer almaktadır.

Kasık Mantarı Belirtileri Nelerdir?

Kasık mantarı, erkeklerin ve kadınların ortak sorunlarından biri olarak bilinmektedir. İyi kurulanmayan ve nemli kalan kasık bölgesinde ya da kalçalarda görülebilmektedir. Diyabet ya da AIDS hastası olan kişilerde de bu hastalık sıklıkla görülebilmektedir.

Aynı zamanda hastalık çok kilolu olan kişilerde de gözlenmektedir. Kasık mantarı belirtileri her insanda hemen hemen aynıdır. Deride pullanma, yanma ve acı hissi ile birlikte kaşınma boy göstermektedir.

Bu hastalığın tedavi edilebilmesi için de pek çok yöntem bulunmaktadır. Herhangi bir uzmana giden ve detaylı bir muayene gerçekleştiren kişiler için genellikle krem tedavisi uygulanmaktadır.

Bu sayede kısa bir süre içinde hastalığın geçirilmesi mümkün olmaktadır. Ağız yolu ile alınan ilaçlar ile de hastalığı yok edebilmek mümkün olmaktadır.

Kasık arası mantar tedavisi bitkisel ve ilaç tedavisi olarak iki şekilde tedavi yolu vardır. Hastalığın tedavisinde ilaç kullanımı gerçekleştirilebileceği gibi farklı bitkilerden de yararlanmak mümkün olmaktadır.

Her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da alternatif tıp yöntemlerinden yararlanmak mümkün olabilmektedir.

Hastalığın tedavisinde kullanılabilecek ilaçlar ve isimleri ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Kasık Mantarı İlaç İsimleri Nelerdir?

Kasık mantarı ilaç isimleri pek çok hasta tarafından merak edilmektedir. Bu hastalığa çare olabilecek ilaçlar doktor gözetiminde kullanılmalı ve mutlaka doktorlar tarafından reçete edilmelidir.

Hamilelik şüphesi olan ya da hamile olan kadınların ise kesinlikle doktorlarına danışmadan kullanmaları önerilmemektedir.

Trosyd Krem

Kasık mantarı için kullanılan ilaçlar arasında en yaygın kullanılan ilaç Trosyd’dir. Trosyd bir kremdir ve mantarlı olan bölgeye sürülmek sureti ile kullanılmaktadır. Hekimlerin uygun gördüğü şekilde kullanılmalı ve tedavi sonlandırıldığında ilaç kesinlikle bırakılmalıdır. İlaç, mantarlı olan yüzeyde çok kısa süre içinde iyileşmeye olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda ciltteki dökülmeleri de toparlamakla birlikte yanmaları azaltmaktadır.

Anti Fungal Krem

Kasık mantarı tedavisi için kullanılan Anti Fungal Krem, hekimler tarafından en çok reçete edilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Bu ilaç kısa vadede iyileşme sağlamakta ve cildin toparlanmasına da olanak sağlamaktadır.

Hamilelik şüphesi olan ya da hamile olan kadınların bu ilacı kullanmadan önce mutlaka bir hekimden destek almaları önemle tavsiye edilmektedir. Bebeğe ve anneye zarar verici özellikleri bulunabilmektedir.

Ketoral

Kasık mantarının tedavi edilmesi için kullanılan bu krem, yine çok kısa vadede sonuç vermekte ve kullanıcıları da memnun etmektedir.

Aynı zamanda bu ilaç sayesinde pek çok kişi mantar hastalığından da kurtulmayı başarmıştır.

Deride döküntü ile birlikte ağrı ve yanmaları sonlandıran bu ilaç, farklı deri hastalıklarında da kullanılmaktadır.

Kasık mantarında en etkili ilaç Ketoral olarak bilinmektedir. Ketoral kasık mantarı konusunda son derece etkili bir ilaç olduğundan dolayı yaygın olarak reçete edilmektedir.

Kasık Mantarı Bulaşıcı Mı, Cinsel Yolla Bulaşır Mı?

Kasık mantarı bulaşıcı mı cinsel yolla bulaşır mı? Sorusu da yaygın olarak sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kasık mantarı cinsel yollarla bulaşabilecek bir hastalıktır.

Kadından erkeğe, erkekten de kadına geçebilmektedir; ancak bu hastalığın üreyebilmesi kolay değildir.

Kadınlar antibiyotik kullanımı gerçekleştiriyor ise ya da hamileyse daha kolay üreyebilmektedir.

Mantar organizması vücut tarafından kolaylıkla uzaklaştırılabildiği için erkeklerde de üremesi kolay değildir.

Kasık Mantarı Geçmiyorsa Ne Yapılmalı Tedavisi Kasık Mantarı İçin Kesin Çözüm Nedir?

Kasık mantarı geçmiyorsa ne yapılmalı tedavisi kasık mantarı için kesin çözüm nedir?

Sorusu da yaygın olarak sorulmaktadır. Kasık mantarı için elbette pek çok çözüm yolu bulunmaktadır.

Bu konuda mutlaka bir uzmandan destek alınmalı ve ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Hastaların çoğunda üreme devam etmekte ve genellikle uzun vadeli bir tedavi uygulanmalıdır.

Tedavi esnasında ise kişilerin mutlaka bu bölgeyi temiz ve kuru tutmaları, cinsel ilişkiden de kaçınmaları gerekmektedir. Aksi halde hastalığın tedavi süreci çok daha fazla uzamaktadır.

Kasık Mantarı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kasık mantarının pek çok farklı tedavi şekli bulunmaktadır. Bitkiler ile de tedavi edilebilecek bu hastalık için genellikle ilaç tedavisi önerilmektedir.

Peki..

Kasık mantarı tedavisi ne kadar sürer?

 Kasık mantarı tedavisi yaklaşık olarak 10 gün sürmektedir. Daha inatçı olan mantarlarda ise bu süre daha da uzayabilmektedir. Aslında biraz hastanın tutumuna ve ilaç kullanımına da bağlıdır. Bu sebeple hastaların sabırlı olması ve stresten de kaçınmaları gerekmektedir.

Cinsel ilişki, hijyen sağlayamama ve stres gibi faktörler de hastalığın daha çok yayılmasına neden olabilmektedir.

Kasık mantarı için hastaların öncelikli olarak ilaç tedavisini seçmeleri ve bu konuda kararlı olmaları da yine tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir