Banggood Nedir

Banggood Nedir?

Banggood Nedir son zamanlarda yükselen bir trend olan yabancı alışveriş siteleri, insanlara büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. İnsanların çok uygun fiyatlara alışveriş yapabileceği Çin alışveriş siteleri arasında Aliexpress gibi popüler olanlardan bir diğeri de Banggood alışveriş sitesidir. Türkiye’de de gönderimi olan Banggood için insanlar son zamanda araştırmalar yapmaktadır.

  • Banggood ürünleri kaliteli mi?,
  • Banggood nasıl bir site?
  • Banggood ne kadar güvenilir?
  • Banggoodtan alışveriş yaptıktan sonra ürünler kaç günde elimize geçer?
  • Banggoodtaki ürün fiyatları nasıl?

Gibi sorular alışveriş meraklılarının aklına gelen ilk sorular olarak karşımıza çıkıyor. Bizde bu alışveriş meraklıları için bu soruların hepsini araştırdık. Daha rahat ve deneyimli bir alışveriş yaşayabilmeniz için Banggood’u detaylı bir incelemeden geçirdik.

Banggood Nedir ve Nasıl Bir Sitedir?

Banggodd dünya üzerinde uzun zamandır var olan ve aslında temeli Çine dayanan bir alışveriş sitesidir. Sitede zaman zaman birçok indirim mevcut olup kategorisi oldukça geniştir. Bu sebepten dolayı olsa gerek ki Türkiye’de de oldukça sevilen bir site olarak karşımıza çıkar. Banggood Aliexspress’den farklı olarak kendi ürünlerini kendisi tedarik eden ve aynı zamanda ürünlerini sadece kendisi satan bir alışveriş sitesidir.

Kısacası Aliexpress’de olduğu gibi bir ürünün birden çok satıcısı yoktur. Bundan dolayı site içerisinde ürünün hem kalitelisi hem de en uygununu bulmak için çeşitli arama yapmanıza gerek kalmadan uygun fiyata ürünler karşınıza hemen çıkar. Her ürünün satıcısı direk Banggodd olduğu içinde dolandırılma gibi bir ihtimaliniz de bulunmuyor. Müşteri hizmetlerinin de ilgi ve alakası diğer sitelerden daha hızlı bir şekilde sağlanmış oluyor.

Banggood’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Kişilerin ilk olarak yapmaları gereken şey Banggood sitesine kayıt olmaktır. Siteye girildiği zaman sağ üst köşede bulunan katıl butonuna tıklayarak üye olmak mümkün. Üyelik tamamlandıktan sonra mail adresine gönderilen doğrulama kodu ile de hesap hemen aktif hale getirilebilir.

Banggodd Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Banggood’a kayıt tamamlandıktan sonra artık alışveriş yapmak çok kolay. Kişiler diledikleri kategorilerden diledikleri ürünleri seçebilirler. Özellikle aranılan bir ürün var ise bu arama butonuna yazılarak ürüne ulaşılabilir. Kişiler satın alacakları ürüne karar verdikten sonra yapmaları gereken tek şey ürünün yorumlarına ve yıldızına bakmaktır.

Banggood kullanıcı yorumlarına açık bir site olduğundan ötürü o ürünü satın alan herkes ürün hakkındaki düşüncelerini rahat bir şekilde olumlu veya olumsuz olarak düşüncelerini yorum olarak yazabilir. Site içerisinde alacağınız ürünü karar verme aşamasında yorumları inceleyerek diğer insanların fikir ve düşüncelerine bakmak önemli olacaktır.

Böylece alınmak istenen ürün de herhangi bir boy sıkıntısı veya beden sıkıntısı gibi benzer sıkıntılar var ise sizde siparişinizi ona göre oluşturabilir ve böylece alışverişinizi daha doğru bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Banggood Satın Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir Güvenli midir?

Seçilen ürün sepete at butonuna basılarak sepete koyulur ve bundan sonra dileyenler başka ürünlere bakmak için alışverişlerine devam edebilirler. Alışveriş tamamen bittikten sonra sıra ödeme aşamasına gelir. Ödeme aşamasında sepetin özeti ve toplam tutar karşınıza çıkar indirim kuponu olan kişiler bu aşamada ellerindeki indirim kuponunu kullanabilirler. Sepete atılan her şeyin eksiksiz olduğunu düşünenler alışverişlerini rahatlıkla tamamlayabilirler.

Banggood Ödeme ve Kargo

Ödemeye devam et butonundan bir sonraki aşamaya geçilir ve bu noktada sayfanın üst kısmında görülen yere bir teslimat adresi girilmelidir. Daha sonrasında da Türkiye Hızlı Kargo seçeneği tıklanır. Bu seçenek ile Banggodd ürünlerin vergilerini kendisi ödemiş olur dileyen kişiler için ürünlere sigorta seçeneği de mevcuttur.

Ürün Satın Alırken Gümrük Vergisi

Gümrük sınırlandırmasından sonra Banggood, Türkiye müşterileri için büyük bir kolaylık sağlamıştır ve kargo seçenekleri arasında Türkiye hızlı kargo şeklinde görülen bir seçenek sunmuştur. Bu sayede de kişiler vergi ödemeden istedikleri ürünü rahatça alabilirler. Daha doğrusu şöyle demek daha faydalı olur.

Banggood kişilerin yerine vergileri kendisi ödemektedir. Bir diğer önemli konuda uluslararası takipli kargo seçeneğidir. Buda vergilerin dahil olmadığı bir kargo seçeneğidir. Yani bu seçeneğin seçildiği taktirde Banggood kişilerin yerine vergileri ödemeyecektir. Bu durumda bütün vergiler alıcıya ait olur.

Banggood Sipariş Ver İşlemi

Sipariş ver butonuna basıldıktan sonra açılan sayfada kart bilgileri girilerek sipariş tamamlanmış olur. Sipariş durumu da aynı sayfada sipariş takip linkine basılarak takip edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir