Banggood Kargo Takip

Banggood Kargo Takip

Banggod kargo takip nasıl yapılıyor, ürün satın alan müşteriler ürünlerinin nerede olduğunu nasıl öğreniyor? Bu yazıda tüm detayları Banggood’dan alışveriş yapan ve kargo takibi yapmak isteyen müşteriler için açıklıyoruz.

Bangood Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Banggood kargo takipleri kargo türlerine göre değişmektedir, kargo türlerinden birini seçen müşteri seçtiği kargo türüne göre farklı yöntemlerle kargo takibini yapabilir.

Uluslararası Takip Kargo seçeneğinde Türkiye üzerinden sipariş yapan müşteriler PTT ve 17Track üzerinden kargolarının nerede olduğunu görebilir. Bu seçenekte kargodaki ürünleri takip edebilmek 3-7 gün içerisinde mümkün olabilir, takip kodunu ilgili sitelerin sayfalarından kolaylıkla girip kargonuzun yerini öğrenebilirsiniz.

Bangood Kargo Takip Kodu Alma

Ürününü sipariş eden Banggood müşterileri ürünleri kargoya verildikten sonra kargo takip kodlarına ulaşabilir. Hesabınızdan siparişlerim sayfasına girdikten sonra Shopping Info (Sipariş Bilgisi) kısmından Tracking Code (Kargo Takip Kodu) bilgisine ulaşılabilir.

Türkiye Hızlı Kargo seçeneğinde iki aşamalı takip yöntemi vardır, ürün Türkiye’ye gelene kadar Alljoy lojistik firmasının sitesinden, ürün Türkiye’ye geldikten sonra Aras Kargo firmasının sitesinden kargo takibi yapılabilir.

Ekspres Kargo seçeneğinde takip numarasına sahip müşteriler, ilgili firmaların sitelerinden bu takip kodlarını girerek kargo takibi yapabilir. Bu firmaların sitesinden takip yapabilmek için 17track.net’e takip kodunu girmeniz gerekir, firmanın kodu otomatik olarak belirecektir, kargo takibi 17Track sitesinin üzerinden veya dağıtım firmasının sitesinden rahatlıkla yapılabilir.

17Track banggood kargo takip sitesinin mobil uygulaması da mevcuttur, böylelikle sürekli internet sayfasını ziyaret etmek ve zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız. Kargonuzun her hareketi size bildirim olarak verilecektir, Bu uygulama hem Android hem de iOS işletim sistemi kullanan cep telefonlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Banggood Kargo Türleri

Banggood Alışveriş sitesinde farklı kargo seçenekleri mevcuttur, Banggood kargo takibi yapmadan önce kargo seçenekleri hakkında bilgi edinmek yararlı olacaktır.

Banggood Kargo türleri şöyledir:

  • Air Parcel Register / Uluslararası Takipli Kargo
  • Turkey Direct Mail / Türkiye Hızlı Kargo (Vergiler Dahil)
  • Expedited Shipping Service / Ekspres Kargo (UPS, DHL, TNT)

Bu kargo türlerinden birini tercih eden müşteri, kargosunu site üzerinden takip edebilir, ürün siparişinin hangi aşamalardan geçtiğini görebilir.

  • Uluslararası Takipli Kargo

En uygun fiyatlı kargo seçeneği olan Uluslararası Takipli Kargo, takipli bir kargo seçeneğidir, Banggood ortalama olarak 7-28 gün teslimat süresi bildirmektedir. Teslimat süreleri genelde 15-20 gün içerisinde gerçekleşir, bu seçenekte gümrük vergisi iadesi mümkündür, dağıtımlar PTT aracılığı ile gerçekleşir.

  • Türkiye Hızlı Kargo

Banggood alışveriş sitesini ön plana çıkaran bir kargo türüdür, bu şekilde verilen siparişlerde gümrük vergisini alışveriş sitesi öder. Müşteriler kargo ve gümrük için hiçbir ekstra ücret ödemezler, teslimatlar bir hafta ile iki hafta arasında gerçekleşir. Bu süre genelde 15 gün olarak gerçekleşmektedir, Türkiye’de dağıtımı Aras Kargo firması yapmaktadır, her üründe bu seçenek bulunmaz.

  • Ekspres Kargo

Acil ihtiyaç duyulan ürünlerde, teslimat sürelerini kısaltmak için kullanılan, oldukça pahalı bir kargo teslim türüdür. Teslimat süreleri, mesafeye göre 5-8 gün arasında değişmektedir. Ortalama teslimat süresi bir haftayı aşmaz, genellikle DHL firması ürünün dağıtımını yapar, UPS ve TNT dağıtım firmaları da diğer seçeneklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir