Yuva Yıkılmasın Diye Okunacak Dualar

Yuva Yıkılmasın Diye Okunacak Dualar

Yuva yıkılmasın diye okunacak dualar evliliğinizde bir şeylerin kötüye gittiğini fark ettiğiniz anda duanın vakti gelmiştir. Hayatımızda her şey çok iyi olamıyor ne yazık ki, tartışmalar da hayatımızın bir parçasıdır. Eşler, karşılıklı anlaşamadığı noktada paniğe kapılmamalıdır ve önce ilişkilerini sağlam bir şekilde gözden geçirmelidir.

Tedbirinizi aldınız ise tevekkülü Allah’a bırakma vakti gelmiştir. Yuvanızın yıkılmaması için önereceğimiz bazı dualar sizlere manevi olarak iyi gelecek güçlü tutacaktır. Yuva kurtarmak için dua mutlaka yapılmalıdır yapılan bu dualar sizleri manevi olarak güçlü tutacak ve sizler güçlü oldukça eşiniz ile aranızdaki muhabbet her geçen gün iyiye doğru yol alacaktır.

Yuva Yıkılmasın Diye Okunacak Dualar

 

Peki, Nedir Yuva Yıkılmasın Diye Okunacak Dualar?

Yuvamın kurtulması için, evliliğim bitmemesi için, evliliğimi kurtarmak için, eşim ile yaşadığımız sorunlarda okuyup manevi destek toplayabileceğimiz dualar nelerdir?

Zikir ve dua hayatımızın her anında ihtiyacımızdır, manevi olarak bizleri beslemektedir. Bizler üzerimize düşen görevlerimizi yaptıktan sonra dua ederek Rabbimizden yardım bekleriz.

Evliliğimizi kurtarmak, evlilikte mutluluk, sabır ve huzur için de okuyabileceğimiz manevi olarak bizleri rahatlatacak dualar bulunmaktadır.

Yuva kurtarmak için dua çeşitleri nelerdir hemen bahsedelim. Boş zamanlarımızda ve namaz sonrası yaptığımız dualarımızda; ‘’Ya Vedud, ya Vedud, ya Vedud’’ diyerek, İsm-i şerifi sık sık tekrarlayabiliriz. ‘Ya Vedud’ esması Yüce Allah’ın 99 isimlerinin biridir. “Vedud” ismi, “Çok seven ve çok sevilen. İyi kullarını seven, onları rahmet ve rızasına erdiren, sevilmeye ve dostluğu kazanılmaya biricik layık olan” demektir. Bu zikir ile birlikte “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm” duası sürekli okunması tavsiye edilmektedir. Bu dua içinizin ferahlaması ve sıkıntılarınızı daha az dert etmeyi sağlayan çok faziletli bir duadır.

Bunlar ile birlikte aşağıda vermiş olduğumuz duaları da yapabilmeniz yuvanızı kurtarmak adına faydalı dualar olarak tavsiye edilmektedir. Karı koca arasındaki soğukluğu gidermek, aralarındaki sevgiyi artırmak için; Taha suresinin 39.ayeti olan;” Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” 41 defa bir suya okunur ve içilir.

Bir kimse eşinden yakınlık ve sevgi göremiyorsa bir bardak suya ya da bir sürahi suya 786 defa “Bismillahirrrahmanirrahim” okuyup içirir ise, eşi ona karşı sevgi ve ilgi duyar. Bu işlem 7 gün devam edilirse çok daha faydalı olur.

Yuva Yıkılmasın Diye Tevekkülü Yapalım Ama Tedbiri Bırakmayalım

Belirtmemiz gerekiyor her şeyden önce davranışlarımızı gözden geçirmeli ve eşimiz ile birbirimizi dinleyerek ve anlayarak açık sözlülükle bir konuşma yapmamız, sorunlarımızı çözmek adına ortak bir paydada buluşmamız gereklidir. Aile, çok kutsal bir kavramdır.

Eşlerin birbirine olan bağlılığı ve sevgisi fırtınalara karşı ne kadar dayanaklı olur ise her geçen gün aralarındaki muhabbet sevgi ile artmaya devam edecektir. Yuvamızın kurtulması için bizlere düşen görevler ne ise sonuna kadar buna uymalı ve eşimize her daim anlayışımızı, saygımızı ve güvenimizi sonuna kadar korumalıyız.

Bu konuda bir tavsiyemiz var yuva yıkılmasının önüne geçilmesi adına çok etkili bilgilerin yer aldığı Ezgi Gezer‘in Evliliğimi Kurtar E Kitabı‘nı okumanız. Kitabı sizin için inceledik aşağıdan inceleme sayfamıza gidebilirsiniz.

Tavsiye E-Kitap Hemen İncele!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir