ahmet maranki vajinal mantar tedavisi
vajinal mantar tedavisi ahmet maranki

Vajinal Mantar Tedavisi Ahmet Maranki

Ahmet Maranki vajinal mantar tedavisi hakkında önerdiği birtakım bitkisel çözümler nelerdir kür olarak nasıl bir yol izlemiştir bu konuyu detaylıca inceliyoruz.

Vücut yüzeyinde yer alan ve dermatofitler adı verilen, cildin üst tabakasında yani tırnak ve saç gibi yerlerde üreyebilen, küf benzeri mantarlar enfeksiyon olması durumuna mantar enfeksiyonu adı verilmektedir.

Mantar denilince genel olarak halk arasında pek önemsenmeyen ve üstünde durulmayan bir durum sezilmektedir. Özellikle vajinal mantar enfeksiyonları önemsenmeli ve vajinal mantar tedavileri bir uzman hekim gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Vajinal mantar enfeksiyonu bazı durumlarda akıntı ve koku olarak kendini göstermekte ve tedavi edilmediği takdirde hayat boyu devam eden, kronikleşen ve insanı bezdiren, pisikolojik sorunlara neden olabilecek durumlara kadar getirebilen bir rahatsızlık çeşididir.

Ayrıca başka insanlara bulaştırma potansiyeli de oluşabilmektedir. Mantarlar, vajina bölgesinde, deride ve tırnakların altında çoğalan küçük organizmalar olup, ancak mikroskop ile görülebilmektedir.

Aynı zamanda bitkiler aleminin en küçük canlılarıdır. Ağırlıklı olarak oksijenli ortamlarda ve bakterilerden farklı olarak asidik ortamlarda üreyebilen canlılardır.

Mantar hücresine spor adı verilmektedir. Üreme şekillerine göre mantarlar ikiye bölüme ayrılmaktadır.

  • Mayalar; Tek hücre şeklinde spor oluşturarak üreyen organizmalar.
  • Küfler; Çok hücre şeklinde, iplikçiler yaparak ve en iyi oda ısısında ürerler.

Bulaşma yöntemi ile oluşan vajinal mantar tedavilerinde genel olarak, açık alanlarda yer alan tuvaletlerden, yüzme havuzlarından, genel kullanıma açık alanlardan, açık duşlardan uzak durulmalıdır.

Sağlık açısından çok ciddi sorunlar oluşturabilecek mantar enfeksiyonları mutlaka uzman bir hekim tarafından kontrol edilerek, tedavi uygulanmalıdır.

Doğru bir tedavi yöntemi uygulanmadığı takdirde cinsel partnerinize ve vücudunuzun farklı bölgelerine bulaşma riski de taşıyabilmektedir.

Vajinal mantar tedavisinde uygulanan tablet şeklinde ve vajinaya uygulanan, dış genital bölgeye sürülen ilaçlar kullanılmaktadır.

Itrakonazol ve Flukanozol türü ilaçlar en sık kullanılan mantar ilaçlarıdır. Bu hastalığın kronikleşmesi halinde tedavi süreci biraz daha zorlaşmaktadır.

Tedavi süresince ağızdan alınan ilaçların yanında vajinal bölgeye sürülebilen ilaç ve kremlerle de desteklenmesi önerilen bir tedavi yöntemi olarak da kabul edilmektedir.

Vajinal ilaçlar arasında krem, fitil ve ovül bulunmaktadır. Dış bölgede tahriş varsa bu ilaçlara antimikotik cilt kremleri de dahil edilmektedir. Ayrıca bu rahatsızlık bitkisel çözümlerle de tedavi edile bilinmektedir.

Bitkisel tedavi yöntemleri konusunda uzman olan Ahmet Maranki gibi konusuna hakim kişilerin önerdiği yöntemlerde doktorlara danışılarak uygulanabilmektedir.

Ahmet Marankinin vajinal mantar tedavisi ile ilgili çok kapsamlı bir çalışması vardır.

Ahmet Marankinin çözümü dışında tavsiye ettiğimiz bir kadın yazar var. Kendisi bizzat kadınların vajinal mantar enfeksiyonlarından neler yaşadığını biliyor. Bu yazarın bir kitabı yayınlandı.

E kitabı Burdan İnceleyin!

Vajinal mantara karşı bağışıklık sistemini güçlendiren Aloe vera, Ekinezya, Mirra, Kadife çiçeği, Mazı ve Sarımsak gibi şifalı bitkileri tedavi süresince uygulana bilinmekte ve destek alınmaktadır.

Mantar üremesini engel olmak için şekerden, alkol tüketiminde, çok işlemden geçmiş yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Her gün üç fincana kadar kadife çiçeği çayı içilmesi ve yemeklerde bir miktar sarımsak kullanılması önerilmektedir.

Mirra ve mazının, suya 10 damla karıştırılarak tentürler halinde alınmaları da önerilen yöntemler arasındadır. Mantar için en doğal antiseptik sarımsaktır. Bu özelliğinden dolayı, 5000 yıldır bakteri ve mantara karşı etkili olan tıbbi ilaçların içinde de kullanılmaktadır.

Ahmet marankinin vajinal mantar kürü ile ilgili aktaracaklarımız bunlar bu konu eklemek istediklerini veya sormak istedikleriniz varsa aklınıza takılanları yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir yorum

  1. 16 haftalık hamileyim dış genital bölgemde mantar var dermatolog doktoru ilaç yazmak istemedi kadın doğum doktoru travazol krem kullanabilirsin dedi fakat takibinde bulunduğum doktor kullanmasan daha iyi dedi ne yapacağımı şaşırdım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir