Vajinal Mantar Kremi
Vajinal Mantar Kremi

Vajinal Mantar Kremi

Vajinal mantar kremi mantar enfeksiyonu oluşan bölgeye sürülerek rahatlama sağlar tüp şeklinde eczanelerden temin edilir.

Bilindiği üzere vajinal mantar tedavileri tıbbi tedavide oral olarak alınan hap veya vajinadan fitil olarak yapılır.

Bununla birlikte ek olarak vajinaya sürülen kremler ile rahatlama sağlanılır.

Mantar kremi çeşitlidir. İlk akla gelen ayak mantarı veya diğer vücutta bulunan mantar türleri için kremler.  Tıbbi tedavi yöntemi vajinal mantarı hap, fitil ve hazır kremler ile tedavi eder.

Bu yazımızda vajinal mantar enfeksiyonlarından kullanılan kremleri ele alacağız.
Vulva denilen kısım yani vajinanın dış kısmının kaşınması ile sürülen kremleri kullandığınızda tekrar aynı şikayete maruz kalabilirsiniz. Bu durumda tekrar doktora giderek izah ettiğinizde yeni bir marka krem reçetenizde görebilirsiniz.

Bu kremler daha çok kaşıntıyı önleyici etkisi olan kremlerdir. Aslında geçici rahatlama sağlar bazı kremler tam etki sağlar kaşıntı yok olur. Bu kremler vajinal tedavide ek olarak kullanılır.

Vajinal Mantar Kremi İsimleri

Vajinal mantar kremi isimleri hakında bilgi veren yazımızın ayrıntılarına geçmeden önce ön bilgi aktarmakta fayda vardır. Her şeyden önce bilinmesi gereken biz bayanların utanılan bölge olarak gördüğü vajina mantarı enfeksiyonu gibi bir sıkıntının üstesinden doktor yardımı almaksızın evde kendimiz tedavi edebiliriz.

Elbette eczanelerden reçetesiz olarak satılan kremleri temin etmek mümkündür.

Vajinal mantar kremi nereye nasıl sürülür?

Vajinal mantar kremi kullanımı kolaydır. Bu kremler gün içerisinde bir veya iki defa aplikatör kullanarak vajina içerisine ve vajinanın dudak kısımlarına sürebiliriz.

Vajinal mantar tedavisi kapsamında kullanılan tıbbi tedavi noktasında ek olarak genel vajinal mantar kremi isimleri

  • Travazol Krem

Vajinal Mantar Kremi

Vjinal enfeksiyonların oluşturduğu etkiler içerinde iltihaplanma söz konusu ise travazol krem en çok bilinen kremler arasındadır.

  • Ketoral % 2 40 Gr Krem

Vajinal Mantar Kremi

Vajinal mantar sorunu için kullanılan kremlerden bir tanesidir. Vajinanın yüzey cilt taraında oluşan mantar enfeksiyonlarını tekrar canlanmaısını engellemek için kullanılır.

  • Travocort Krem

Vajinal Mantar Kremi

Bu krem vajinada derinin yüzeyinde mantar enfeksiyonları henüz yeni başlamışsa kullanılır.

  • Pruzon Krem

Vajinal Mantar Kremi

Kaşıntı önleyici bir krem olarak biliniyor.

  • Gyno-trosyd Vajinal Krem

Vajinal Mantar Kremi

Vajinal mantarın gelişmesini önlemesine ve vajinanın eski sağlığına dönmesine yardımcı olur

  • Zalain %2 20 Gr Krem

Vajinal Mantar Kremi

Mantarın derinlemesine etki gösteren ve mantarın ilerlemesini durduran bir kremdir. Vajinanın hücre zarı üzerinde etkilidir.

Bu kremler vajinal enfeksiyonlarda kullanılan kremlerdir. Her ne olursa olsun kullanacaksanız doktor kontrolü ve doktor önerisi ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

3 yorumlar

  1. Vajinal bölgemde aşırı kaşıntı yanma var peynir kesiği şeklinde akıntı geliyor ve aşırı rahatsız ediyor elimde travocort krem ve travazol krem var bu şikayetim hemen bir haftayı geçiyor hastane ve sağlık ocagına uzak olduğum için bide randevu sorunlarından gidemedim bu kremlerin hangisi iyi gelir söylermisiniz

  2. Travocort vaginanın içine sürülürmü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir