Vajinal Mantar Hastalığı Evde Bitkisel Tedavi Yöntemi
vajinal mantar hastalığı bitkisel tedavisi

Vajinal Mantar Hastalığı Evde Bitkisel Tedavi Yöntemi

Vajinal mantar hastalığı evde bitkisel tedavi yöntemi arayan bayanların merak ettiği vajinal mantar hastalığı nasıl geçer vajinal mantar hastalığına iyi gelen bitkiler nelerdir bu yazımızda aktaracağız.

Sık sık karşılaştığımız genital bölgede meydana gelen bir hastalık olan mantar hastalığı kendisini akıntı gelmesi, idrar yanması, ağrı, kaşıntı gibi belirtilerle gösterir.

Oldukça ciddi olan vajinal mantar hastalığı, tedavi edilmesi gereken ve insan vücudunda birçok başka olumsuzluklara neden olan bir hastalıktır.

Vajinal Mantar Hastalığı Nasıl Geçer

Bildiğimiz gibi mantar üreme özelliğine sahip olduğu için daha geniş alanlara yayılabildiği gibi eşlerden birbirine geçme özelliği de vardır.

Yani genelde bayanlarda meydana gelen vajinal mantar hastalığı erkeklerde de gözlemlenebilmektedir.

Kısa sürede ciddi iyileşmeler gözlemleyebileceğiniz bu bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde bütün sıkıntılarınızdan kurtulabileceksiniz.

Herşeyden önce genital bölgenin temizliği ve oradaki mikropların yok edilmesi oldukça önemlidir.

Bunun için ayrıca detaylandırılmış bilgiler mevcut, ancak yinede burada kısaca belirtmek isteriz ki;

vajinal mantar hastalığı nasıl geçer
vajinal mantar hastalığına iyi gelen bitkiler

Vajinal mantar hastalığı için evde yapılacak şeylerden bir tanesi:

Sirkeli Su Yöntemi: 2 su bardağı ısıtılmış suya 1 su bardağı olacak şekilde tercihinize göre üzüm veya elma sirkesi dökün.

İyice karıştırdığınız sirke su karışımını günde 2 kere vajinal bölgenizi yıkayın. Özellikle mantarın olduğu bölümleri yıkayınız.

Sirkenin bakterileri öldürme özelliğinden yararlanacağınız bu yöntem sayesinde iyileşme sürecini başlatmış olacaksınız.

Bunun yanında sirkeli suya batırdığınız pamuğu vajinanıza yerleştirerek içeride meydana gelen mantarlarında yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Vajinal bölgede meydana gelen zararlı bakterilerin yok olmasını sağlayan diğer bir yöntem ise yoğurttur.

Vajinal Mantar Hastalığı Evde Uygulanacak Yoğur Uygulaması:

Bol bol yoğurt tüketin.

Günde iki defa yoğurdu mantar bölgesine bez yardımı ile sürmek iyi gelecektir.

Vajinal mantar hastalığına iyi gelen bitkiler arasında özellikle mantarın yok olması için yapabileceğiniz diğer bir yöntem hazırlanmış ılık papatya çayıdır.

Pamuğu ılık papatya çayına batırdıktan sonra günde 2 kere mantarlı bölgeye temas ettirin ancak sürerek diğer bölgelere değdirmeyin.

Vajinal Mantar Hastalığı İçin Maydanoz Uygulaması 

Oldukça etkili olan diğer bir yöntem ise maydanozdur. Şöyleki kaynattığınız bir demet maydanozun suyunu bir kenara posasını bir kenara ayırın.

Kaynayan maydanozu iyice ufalayın ve bir tülbent veya sargı bezi içerisine koyduktan sonra genital bölgesine yerleştirin. Sıkı bir çamaşır giyerek iyice mantara temas etmesini sağlayın.

5 dakika sonra bezi alıp kaynatmış olduğunuz maydanozun suyu ile vajinanızı yıkayın. Bu yıkamayı günde birkaç kez tekrarlayın.

Bu süreç içerisinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle ceviz, fındık, sebze ve meyveyi bolca tüketin.

Gün içerisinde bol bol su içmeye özen gösterin.

Vajinal mantar hastalığı evde bitkisel tedavi yöntemi kapsamında yapılacaklar hakkında önerimizi bunlardı bu yazıya yorumlayın.

3 yorumlar

 1. Sirke çok iyi geldi gerçekten ilk denemede kasıntı bitti gibi

  • vajinal mantar

   Merhabalar Hümeyra,
   Öncelikle vajinal mantar hastalığı ile ilgili ele aldığımız bu yazıda elleriniz dert görmesin yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Konu sirke ile açılmışken sirkenin aslında vajinal mantar enfeksiyonlarını kurutma yönünden en etkili bitkisel çözümler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

   Sirkeyi peygamberler övmüştür ve yine hem temizlik yönü ile hemde katık olarak kullanılabileceği hakkında hadisler mevcut.

   Elbette sirkenin doğal katkısız yapımını kullanmakta fayda vardır. Mesala asit olarak sirke ruhu kullanımının faydadan çok zarar vereceğini belirtmek isterim.

   Bu konu ile ilgili söylemek istedikleriniz varsa yoruma açık bilgilerinizi hiç çekinmeden paylaşabilirsiniz.

   • Sirkeli su ve pamuk la bölgeye koyma tedavisi hemen sonuç verdi kaşıntı yok oldu.Dua ediyorum size…evde bulunan en kolay yöntem Allah razı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir