vajinada mantar nasıl geçer
vajinada mantar nasıl geçer

Vajinada Mantar Nasıl Geçer?

Vajinada mantar nasıl geçer? sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazıda vajina enfeksiyonlarına doğal yöntemler ile hangi bitkiler ve ürünler kullanıldığını aktaracağız.

Öncelikle bazı nedenlerden dolayı vajinal bölgede çıkan kaşıntılı ağrılı olan mantarın temizlenmesi ile başlayabiliriz. Kişisel temizlik dışında bilenen bir çok yöntem var ama kesin ve net olarak bu veya şu geçirir diyemem.

Genel itibari ile vajinada oluşan mantarın hakkından gelen bazı bitkisel yöntemler var. Düzenli yapıldığında sonuç alabileceğiniz yöntemler ve bir kombinasyon yaparak tamamen kurtulabileceğiniz yöntemler.

Burada dağınık olarak yazılmış ancak dilerseniz bu konuda tam kombine yapılmış bir program dahilinde tedaviyi evde uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatan bir yazar var.

Yazar Ebru hanımın vajinal enfeksiyon ile ilgili yayımladığı kitabı hakkında artıları ve eksileri ile detaylı bir inceleme yaptık.

Vajinada mantarın geçmesini sağlayan gün içerisinde kolayca uygulanabilecek bazı bitkisel ve doğal ürünler var.

Vajinada Mantar Nasıl Geçer?
vajinada mantar nasıl geçer bitkisel çözümler

Vajinada Mantarın Geçmesi İçin Bitkisel Çözümler?

Herkesin bildiği sıradan marketten alınan değil hakiki doğal bal eğer bulabilirseniz günde bir defa vajina bölgesine sürün. Hem rahatlatır hemde bakterilerin ölmesini sağlar.

Bilinen bir başka gıda yoğurt ancak bu yoğurt bakterileri alınmış markette satılan hazır yoğurtlardan değil.

Doğal süt alın ve evde mayalayın ikinci günü yoğurdun suyunu sürün. Genelde yoğurt sürülmesi tavsiye edilir.

Ancak araştırmalar yoğurdun suyu böyle yeşilimsi bir su işte bu su inanılmaz faydası var. Ve bir de yoğurdu ekşitin öyle sürün.

Neden Ekşi Yoğurt?

Ekşi yoğurdun ekşi olmayan yoğurttan daha fazla bakteri öldürme özelliği var. İşte bu nedenle ekşi yoğurt sürmenizi önermekteyim. Kimse size ekşi yoğurt diye söylemez. Yoğurt suyu ve ekşi yoğurdu devamlı tüketin inanılmaz faydası var.

Su sirke temizlik için mükemmel bileşenler olup her tuvalet ihtiyacından sonra temizliği bunlarla yapın. Burada önemli bir püf nokta tuvalet suyunuzun içine bir miktar himalaya tuzu atın eritin ve o suyu kullanın.

Karbonat güzel bir temizleyicidir. Bir gün var bir gün yok burası önemli yemek karbonatı değil eczaneden alacağınız İngiliz karbonatı temizlik suyuna ilave edin ve temizliğinizi bununla yapın.

Defneyi küçümsemeyin hep derler defne yaprağını yemişi ile kaynatıp suyu ile temizlik yapın ancak bu suya bir miktar propolis ve kekik yağı damlatın ve bakın neler oluyor..

Vajinada mantar nasıl geçer hakkında az ve öz bilgi aktarmaya çalıştık eğer bu makaleyi faydalı bulduysanız puanlayın.

6 yorumlar

 1. Merhaba ben evlendim evleneli bu sorunla uğraşıyorum artık dayanılmaz hale geldi doktara gittim psklojik diyip beni beni gri gönderdiler artık huzurlu günüm kalmadı ilişki sırasında karın ağrısından duramaz oluyorum ve iki üç gün karnım agrıyo nolur bana bir çözüm bulun

 2. Öncelikle mantar için olan haplar var başladığını hissettiğiniz anda doktorun vaginal mantar için yazdığı bu haplardan almalısınız beraberinde travogen veya trovokort krem sürünuz hemenkasintiyi kesmiş oluyor uzun bir zaman tekrarlamiyor. Ama mantar ıslaklık biraz fazla olduğunda bunu biz çok da umursamıyoruz ama bir zaman sonra tekrarliyor

 3. Merhabalar ben 2-3 ayda bır bu sıkıntı ile sık sık karsılasıyorum artık kesın sonuş istiyorum sıkıldım ilaclarla gecirmekten ve bu acılı surecten bazen kokulu akıntı ama cogunlukla akıntı kasıntı ve ınanılmaz acı ve sızı beni hayattan bezdırdı şuandada aynı sıkıntı içerisindeyim yarın doktora gideceğim yine ama bunu bu sitede yazan malzemeler ile geçirmek mümkünse hiç ilaç tadavisine başlamayayım nolur bana yardım edın ben bu dertten çok çekiyorum yalvarıyorum bana nasıl ne şekilde kullanmam gerektiğini yazın nolur Allah rızası için evde oturamamaktan aglamaktan çok bunaldım pisikolojim bozuldu

  • vajinal mantar

   Merhabalar Güler Hanım:
   Öncelikle çok geçmiş olsun. Vajinal mantar probleminde oluşan bu belirtiler (kokulu akıntı, kaşıntı, bunlarla birlikt eacı ve sızı var ise gerçekten sıkıntılı bir durum. Bu yazıda aktadığımız bilgiler vajinal enfeksiyonalarında etkisi olan ve bilinen yöntemler. Bu problem sizde ilerlemiş görünüyor. Ancak size önerim kesinlikle sonuç alacağınız yönteme ev sahipliği yapan Ebru ERÇETİN’nin kitabı dileseniz inceleyin. Kesin çözüm sağlayan formülü ile sizdeki olan bu sıkıntıyı yaşayan tüm bayanlara bu kitabı öneriyoruz. Ayrıca konu hakkında sorularınız veya sıkıntılarınız varsa Ebru hanımla birebir iletişime geçebilirsiniz.

 4. Merhabalar, sitenize baktığımda sadece vajinal mantar hakkında paylaşımlar yapıyorsunuz. Sitenizde paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ediyorum. Her biri ayrı bir değerde olan yazılarınız hakkında ufak bir yorum bırakmak istedim. Yazılarınızda mantar enfeksiyonu konusu ile ilgili bayanlara yönelik yol gösteren ve enteresan bilgiler veriyorsunuz. Şöyle baktığımda bu konular başka yerlerde bu kadar açık ve detaylı anlatılmamış bunun için size teşekkür ediyor ve bilgi verici yazılarınızın devamını bekliyorum. Sadece tebrik etmek istedim iyi çalışmalar.

  • vajinal mantar

   Tuba hanım değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Evet bu konu gerçekten ele alınması gereken geniş bir konu zira biz bayanların hayatımızın bir döneminde mutlaka karşılaştığı ve ne yapmamız gerektiği hakkında bir fikrimizin olmadığı özellikle vajina olayı zaten ayrı bir dert hani kadınlar sitesi, kadınlara özgü forumlarda çokça bahsediliyor ancak gerçek anlamda uzun uzadıya detaylı bilgi veren çok nadir. Elbette vajinal mantar hakkında sadece bir sitede ve sadece bayanların bilgi alabileceği bir platform daha rahat ve daha iyi olur diye düşündük. Rabbim herkesi bu dertten kurtarsın çok zor ve sıkıntılı bir durum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir