pişman ettirip özür dilettiren dua, birinin af dilemesi için dua
Sizi Üzen Kişiyi Pişman Ettiren Dua

Sizi Üzen Kişiyi Pişman Ettiren Dua

İş hayatınızda, aşk hayatınızda veya hayatınızın herhangi bir anında sizi üzen kişinin pişman olmasını istiyorsanız ona karşı kötü planlar yapmak yerine Allah katında dua ile sabırlı olabilirsiniz. Şüphesiz ki, kalbe giren bir kötülük bile size olan etkisini hemen göstereceği gibi dua ise içinizi rahatlatacaktır. Kadınlar için kocayı pişman ettiren dua yapılan kötülüklerin uzaklaştırılmasına etki eder.

Sizi üzen kişi veya kişiler için pişman olsun duası her duada olduğu gibi Allah katında tecelli etmektedir. Yapılanlar her ne kadar kötü olursa olsun iyi bir kimsenin öç alması dua ile olur.

Sizi Üzen Kişiyi Pişman Ettiren Dua Okunması Günah mı?

Sevdiğinin pişman olup geri gelmesi için dua niyetiyle okunabilecek ve gerçekten sevgiyi hissetme noktasında katkı sağlayacak bir dua olması itibariyle okunması caizdir ve günah değildir. Zira duanın kötü bir emeli yoktur ve karşıdaki kişinin pişman olarak yaptıklarını anlamasıyla niyetiyle okunur.

Size fiziksel veya psikolojik olarak zarar veren her kim ki vicdan azabı çekmesi için dua olarak da okunabilir. Kişinin kendi vicdanıyla baş başa kalmasının etkisi yapacağınız kötülükten çok daha büyük bir içsel yüzleşme sağlayacaktır. Beddua etmek yerine sana kötülük yapana okunacak dua sayesinde ferahlığa kavuşacaksınız.

Üzen Kişiye Karşı Okunacak Dua

yaptığına pişman ettiren dua, pişmanlık veren dua,
pişman ettiren dua

Elbette birinin af dilemesi için dua yapılmalıdır. Aşağıdaki duanın okuması ile kişinin yaptıklarından pişman olması için dua ve deva bulmak isteyenler gönül rahatlıklarını sağlayabilirler. Etkisi yüksek bir dua olmasıyla beraber beddua ile karıştırılmamalıdır. Çünkü beddu ile duanın yerleri oldukça farklıdır.

Bismillahirrahmanirrahim

“Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal , vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin.

Ve hassın zannüke vallahül muvaffak” duasını okumanız karşınızdaki kişinin pişman olması için yararlı olacak duadır. Pişmanlık veren dua olsa da kalbin temiz kalması çok önemlidir. Bir nevi vicdan azabı çektiren esma isimleri dua içinde yer almaktadır.

Tavsiyemiz Ezgi Gezer‘in Evliliğimi Kurtar Kitabı‘nı okumanız size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır aşağıdaki butonu tıklayarak e kitabı inceleyebilirsiniz.

Tavsiye E-Kitap Hemen İncele!

22 yorumlar

 1. Özel günlerde okunur mu ?

 2. Ben esnafımız çevremde belalı kişiler var ne yaptım ise hangi süreyi okudum ise def olup gitmediler bu duayı devamlı okuyorum onlara ne gibi etkisi olur

 3. Fadime Tuğçe

  Sevgilim başka kıza gitti kız bizi tanıyordu hep hikayemizi bakardı sonra 1 hafta sonra sevgili olduğunu öğrendim ne yapmalıyım Bu duayimi okudunuz

 4. Bu duayı okurken okuduğumuz kişinin ismini önceden niyet ederek mi okuycaz bittikten sonra mı soyluyecez

 5. Bu dua nın arapcası yokmu peki

 6. abdesiz okunurmu??

 7. kardeş vallaha benide böyle heryerden engellemişti sonra bütün engellemeyi kaldırdı vallaha yinede mesaj atmadım çünkü allaha dua etim sürekli sürekli dua etim nerde dua varsa etim allaha yalvardım ve sabretim

 8. Duanın belli bir saati varmı ve kaç sefer okunmalı

 9. Bu duayi kactir okuyorum ama olmadi beni her yerden engeledi allahim ne olur pisman olsun..

 10. Ahmet Taşçı

  Maalesef Arapça gramerde çok yanlışlar yapılmış.
  Okadarki manaları değişecek şekilde!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir