Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?

Cilt güzelliği, dış görünüşü doğrudan etkileyen bir unsur olmasıyla beraber her zaman özen gösterilmesinde önem vardır. Yeni biriyle ilk tanışıldığında ilk bakılan yer yüz olduğundan dolayı, sosyal hayata etkisi oldukça fazladır.

Cilt güzelliğinin önüne geçen, en büyük problem günümüzde sivilcelerdir. Kadın-erkek fark etmeden her yaş grubundaki insanın sahip olabileceği sivilce sorunu, cilt güzelliğini korumak isteyenler için üzerinde durulması gereken bir nokta oluyor.

Sivilce lekeleri için kesin çözüm nedir?

Sivilceler, cilt yüzeyinde hızlı bir şekilde oluşmalarıyla beraber leke sorununu da getirirler. Sivilce oluşum anında olduğu gibi sivilcelerin sonlanmasının ardından cildin üzerinde leke kalabilir. Sivilce lekeleri için kesin çözüm olarak kullanılabilecek farklı yöntemler mevcut.

Sivilce izlerinin ne kadar sürede geçeceği kişiden kişiye, cilt tipine değişkenlik göstermekle beraber tedavi yöntemine göre de değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak genellikle 5-6 aylık bir süreç gerekmektedir.

Sivilce izleri için hangi krem sürülmeli?

 

Sivilce İzlerine Karşı Krem Kullanımı

Sivilce izleriyle mücadele etme konusunda kremler ön plana çıkan ürünlerin başında geliyor. Sivilce izleri için krem kullanımı etkili bir çözüm yöntemi olsa da krem seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detay noktalar bulunuyor.

Sivilce izleri yüzeysel olabileceği gibi derin de olabilmektedir. Bu sebeple, krem tercihi yapılırken öncelikle kremin hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Körü körüne sivilce izine karşı bir krem alınması bu sebeple yanlıştır. Sivilce izlerine karşı beklenilen etkiyi alabilmek için bu önemli bir detaydır.

Sivilce izlerine karşı krem kullanımı için tercih edilecek kremlerde paraben olmamasına özen gösterilmelidir.

Sivilce izleri nasıl yok edilir?

Gözenek sıkılaştırıcı kremler her zaman için cilde pozitif anlamda etki edeceklerdir. Cilt, izler dolayısıyla parıldayan görünümünden uzaklaşır. Sivilce tedavisi kremleri sayesinde cilt yüzeyindeki elastiklik seviyesi azalır. İzlere karşı krem kullanırken gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip ürünlerin tercih edilmesi avantaj olacaktır.

Tedavi sürecinde krem kullanacak olanlar için yan etkisi az kremlerin tercih edilmesinde büyük bir önem var. Uzun süreli kullanımda yan etkisi yüksek kremler ciltte tahrip oluşturabilir.

Sivilce izleri için hangi maske kullanılmalı?

Sivilceye Karşı Maskeler

Sivilce başlı başına bir sorun olduğu gibi bir de sivilce izlerinden kaynaklı olarak karşılaşılabilecek sorunlar mevcuttur. Sivilce izleri nasıl yok edilir diye merak edenler için, maskeler doğru alternatifler olarak ön planda yer alıyor. Sivilce izleri için maske tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

Gül Suyu-Sandal Ağacı Maskesi: Gül suyu ve sandal ağacı kullanılarak hazırlanabilen bir maskedir. Malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra izin olduğu bölgeye yavaşça sürün. 10 dakika süreyle cildinizde tutmanız yeterli olacaktır, ardından soğuk suyla iyice durulayın.

Tarçın Maskesi: 1 çay kaşığı kadar bal, 1 çay kaşığı tarçın (toz halinde) ve 1.5 çay kaşığı limon suyu maske için gerekli olan malzemeler. Tüm malzemeleri bir kap içeresin alarak karıştırın. Yoğun bir kıvam elde edene dek karıştırmaya devam edin. Kıvama geldiğini gördüğünüzde cildinize uygulayın. Maskeden beklenilen etkiyi görebilmek için 15 dakika süreyle bekletmenizde yarar olacaktır.

Limon-Kil Maskesi: 1 çay kaşığı limon suyu, 1 adet yumurtanın beyazı, 1 tatlı kaşığı kadar yeşil veya beyaz kil, 5-6 damla çay ağacı yağı gerekli malzemeler. Yumurta beyazını bir kap içerisine alarak limon suyuyla beraber karıştırın. Ardından bu karışım içerisine kil ekleyin ve son olarak da çay ağacı yağını yavaşça ekleyin. Karışım hazır olduktan sonra cildinize uygulayarak 20 dakika süreyle bekletin. Ardından bol soğuk suyla yıkayın. Tercihinize göre maskenin ardından nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Sivilce lekeleri için ilaç var mı?

Sivilce Lekesi Tedavisinde İlaç

Sivilce lekelerinin hayatı zorlaştırdığı su götürmez bir gerçek olmakla beraber sivilce lekeleri bazı durumlarda ne yapılırsa yapılsın kaybolmayabiliyor. Bu tip durumlarda sivilce lekeleri için ilaç tedavisi gerçekleştirilmesi gerekiyor. Lekelere karşı etkili olan ilaçlar sayesinde arınmış bir cilt sahibi olunabiliyor.

Sivilce izleri için kullanılan krem ve jellerin yetersiz kaldığı durumlarda ağızdan alınan ilaçlar kullanılabilir. Yoğun etkiye sahip olan bu ilaçların kullanımına bir doktora başvurulmasının ardından başlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir