Seyrelen Saçlar Nasıl Gürleşir

Seyrelen Saçlar Nasıl Gürleşir?

Seyrelen saçlar nasıl gürleşir saçların seyrelmesini tetikleyen unsurlar, direkt olarak saçlara etki ettiğinden dolayı saç köklerini de olduğundan daha zayıf hale getirebiliyorlar. Sağlık sorunları, yaşam tarzı, çevresel faktörler ve genetik faktörler saçların seyrelmesinde rol oynayan göz ardı edilemeyecek etkenler olmalarıyla beraber saçlara olumsuz anlamda etki ediyorlar.

Sağlıklı bir insan için günlük 50-100 arasında saç dökülme oranı normal olarak kabul edilmekle beraber bu ortalamanın üzerine çıkıldığında saçların seyrelmesiyle beraber, dış görünüşte büyük problemler ortaya çıkabiliyor.

Saçların seyreklik seviyesinde dökülüp dökülmediğini anlayabilmek adına üst kısımdan hafifçe çekilmesiyle beraber ele gelen saçların yoğunluğu gözlenebilir. Seyrelen saçların gürleşmesini sağlamak için öncelikle saçların neden seyreldiğinin belirlenmesi gerekiyor.

Seyrelen Saçların Gürleşmesi için Hangi Doğal Yöntemleri Tercih  Etmeliyim?

Seyrelen saçların gürleşmesini sağlayabilmek adına evde yapılabilecek maskelerin uygulanması, saçların daha sağlıklı bir yapıya kavuşabilmelerini sağlar.

Badem Yağı Maskesi: Badem yağı, çemen tohumu ve Hindistan cevizi yağını hamur kıvamına gelene dek iyice karıştırın. Saç derinize masaj yaparak uygulayın ve 60 dakika beklettikten sonra şampuanla saçınızı durulayın.

Hint Yağı Maskesi: Saç diplerinize Hint yağı ile masaj yaparak, saç köklerinin güçlenmesini ve saçlarınızın seyreklikten kurtularak gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Tarçın Maskesi: Bal, 1 çay kaşığı tarçın ve zeytinyağını bir kap içerisinde hamur gibi kıvam alana kadar karıştırın. Kıvama geldikten sonra saç derinize masaj yaparak uygulayın ve 13-15 dakika süresince bekleterek hafifçe şampuanla yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir