Saç Beyazlamasını Durduran Formül

Saç Beyazlamasını Durduran Formül

Kozmetik ürünlerin hayatımızı sarması ile birlikte saç beyazlamasına çare arayan kişilerin kimyasal ürünlere yönelmesini durdurmak amacı ile mükemmel bir formül geliştirildi. Bunun ile ilgili araştırma yapan botanik bilimcisi bir ekip kesin bir yöntem ile saçın beyazlaşmasına son vermeyi başardı.

Araştırmalar kapsamında yapılan denemelerde erken yaşta saç beyazlaması yaşayan bir guruba yapılan testlerde bir kaç bitkinin karışımından elde edilen kürü saçlarına uygulatarak saçın eski rengine döndüğü gözlemlenmiş.

Saç beyazlamasına son veren kürün kalıcılık yönününde bulunması cabası..

Saçın eski rengine dönmesi ile birlikte saçın tekrar beyazlaşmasını önlemek için yapılan ikinci testte yıllar boyu süren canlı bir kalıcılık elde edilmiş.

Uzmanlara göre bir insanın saçının beyazlaması için saça renk veren pigmentlerinin artık eskisi gibi çalışmaması gerektiği yönünde. Bu hücreler canlandırıldığında geriye kalan sürdürülebilirlik yönünün açığa çıkarılması.

Saça rengini veren pigmentlerin canlandırılmasını sağlayan birinci uygulama aslında sanki yeni doğan saçı gibi canlılık verdiği görüldükten sonraki ikinci uygulama ise ilgili bitkilerin canlanan pigmentlerin tekrar ölmemesini sağlamakla görev yaptıkları.

Hatta bu denemeler yaşlı bir insanın saçına uygulandığında bu canlılık geçici bir süre olduğu görülmüş.  Genç yaştaki guruplarda uygulandığında aktif ve sürekli bir canlılık meydana getirdiği ispat edilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir