Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur

Panik Atak Tedavisi Nasıl Olur?

Panik atak tedavisi nasıl olur, hastalar nasıl tedavi edilmelidir, tedavi sürecinde kullanılacak olan yöntemler nelerdir bu konular hakkında bilgi almak için uzman bir hekim ile görüşülmesi en doğru yoldur.

Çağımızın hastalığı olan panik atak, insanların günlük yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Birçok insanda görülen panik atak krizleri kişilerin büyük bir korku ve panik yaşamasına neden oluyor.

Kalp çarpıntısı, titreme, nefes darlığı, göğüs ağrısı, bulantı, baş dönmesi, uyuşma vb. gibi birçok farklı belirti panik atak krizlerinin belirtisidir. Ama kişiler bu belirtiler ile kalp krizi geçirdiklerini veya felç olabileceklerini düşündükleri için hemen hastaneye giderler.

Yapılan tetkiklerde hiçbir şey çıkmasa da kişi bu durumu kabullenmeyip kendisine bir şey olacağını düşünmeye başlar. Panik atak hastalarının yaşadığı en büyük korkulardan birisi ise ölüm korkusudur.

Ölüm korkusu yaşayan kişi kendine her an bir şey olacağını hissettiği için günlük yaşamı ve iş ortamı olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu nedenle panik atak tedavisi üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.

Panik Atak Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?

Panik atak ne kadar sürede tedavi edilir bunun anlaşılması için öncelikle iyi bir uzmana gidilip hastalığın genel durumu hakkında bilgi alınmalıdır. Panik atak hastalığının hangi düzeyde olduğu kişinin bu hastalığının bir fobiye dönüşüp dönüşmediği uzman tarafından tespit edilmelidir.

Panik atak tedavisi sırasında ilaçla tedavinin yanı sıra psikiyatristten de destek alınması gerekir. Hastalığın durumuna göre kişinin günlük yaşamında kendini rahatlatmasını sağlayan onun krizlerini azaltıcı ilaçlar kullanılabilir. Bu ilaçların etki etmesi belirli bir süreyi aldığı için hastalar ilaçları düzenli kullanmaya devam etmeli ve tedavi sürecinde sabırlı olmalıdır.

Panik atak tedavisi sürecinde kişinin korkularını azaltmak ve stres ile baş edebilmesini sağlamak adına uzman desteği alması önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak psikoterapi seanslarına gidilmelidir.

Panik Atak Tedavisi Bitkisel Öneriler?

Panik atak tedavisi sürecinde kişiler uzman desteği almanın ve ilaç kullanmanın yanı sıra çeşitli bitkilerin sakinleştirici ve rahatlatıcı etkilerinden de faydalanabilirler. Panik atak tedavisi bitkisel öneriler arasında uzmanların en çok önerdiği çaylar melisa, papatya ve yeşil çaydır. Bu bitkisel çaylar vücuda sakinlik verdiği için günde bir bardak tüketilebilir. Tabi bu bitkiler ilaçlar ile birlikte kullanıldığında çeşitli yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle ilaçlar ile kullandığınız bu bitkisel çayları mutlaka doktorunuza söylemeli ve onun önerisi ile kullanmalısınız. Panik atak tedavisi bitkisel önerileri arasında yer alan bu çayları günde bir bardaktan fazla tüketmemelisiniz.

Panik Bozukluk Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Panik bozukluk tedavisi ne kadar sürer aslında bu kişinin tedavi sürecine katılımı ve tedaviye verdiği olumlu yanıtlar ile ilgilidir. Kişi tedavi olmaya istekli olduğu, ilaçlarını düzenli kullandığı ve doktorun önerilerini dinlediği sürece kısa sürede panik bozukluk tedavisi yanıt verecek kişi normal bir hayat yaşamaya başlayacaktır.

Panik bozukluk tedavisi sonrasında hastaların iyi olduklarını düşünerek ilaçları bırakması yanlıştır. Bu nedenle tedavi sonrasında doktorun belirttiği ilaçlar kullanılmaya devam edilmeli ve doktor kontrolü olmadan ilaçlar bırakılmamalıdır.

panik atak ne kadar sürede tedavi edilir, panik atak tedavisi bitkisel, panik bozukluk tedavisi ne kadar sürer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir