neden hamile kalınmaz
neden hamile kalınmaz?

Neden Hamile Kalınmaz?

Neden Hamile Kalınmaz? Sizinde arzu ettiğiniz gibi her çiftin en büyük isteği bebek sahibi olmaktır. Ancak bazı çiftler bu isteklerine bir türlü ulaşamazlar. Kadınların hamile kalmamasının ya da daha doğru bir ifade ile kalamamasının altında çok sayıda farklı neden yatabilir, yani neden hamile kalınmaz sorusunun birden fazla yanıtı vardır, yazımızda bu yanıtları sizlerle paylaşacağız.

Neden Hamile Kalınmaz Düzensiz Ve Yetersiz Cinsel Hayat Hamile Kalama Nedenlerinden Mi?

Bir kadının hamile kalabilmesinin öncelikli koşulu düzenli ve yeterli cinsellik yaşamasıdır. Doğurgan bir kadın düzenli ve yeterli cinsel ilişkiye girdiğinde hamile kalma olasılığı %25 kadardır ve bu düzenli ilişkiye giren bir kadının 4 ay içinde mutlaka hamile kalacağı anlamına gelir. Yani korunmadığım halde neden hamile kalamıyorum diyorsanız bunun sebebi yeterli cinsel ilişkiye girmemeniz olabilir.

Hamile Kalamamanın Sorun Olarak Kabul Edilmesi İçin 1 Yıl Geçmesi Gerekir

Hamile kalamamanın tıbbi bir sorundan kaynaklandığının düşünülebilmesi için çiftlerin 1 yıl yani 12 aydır düzenli cinsel ilişkiye girdikleri halde hamileliğin gerçekleşmemiş olması gerekir.

1 yıldan önce doktorlar hamile kalamamayı bir sorun olarak kabul etmezler ve ancak bu süre geçtikten sonra bir sorun olarak kabul edilip altında yatan nedenlerin tespiti için tahlil ve testler yapılması uygundur.

Âdetin 14. Günü Hamile Kalma Şansının En Yüksek Olduğu Zamandır

Nasıl çabuk hamile kalınır? diye merak ediyorsanız bunun için en uygun zamanın adetin 14. Günü olduğunu söylemeliyiz. Zira kadınlar adetin 14. Günü yumurtlarlar ve bu da hamilelik şansını yükseltir.

2. çocuğa hamile kalamama nedenleri de genellikle yanlış dönemde cinsel ilişkiye girmektir. Adetinizden itibaren gün sayarak cinsel ilişkiye girdiğinizde hamile kalma şansınız büyük ölçüde artacaktır.

Hamile Kalınması İçin Doğru Beslenmeye Dikkat Etmek Gerekir

Çoğu kadın doğum uzmanı hamile kalamayanlara tavsiyeler verirken düzenli cinsel hayat kadar doğru beslenmenin de önemine dikkat çeker. Doğru beslenmenin yanı sıra sigara ve alkol gibi maddelerden uzak durmak da hamilelik şansını yükseltir.

Hamile Kalamama Nedeni İle Üzülmek Doğru Değildir

Birçok kadın hızlı şekilde hamile kalmak ister ve bu gerçekleşmeyince ciddi şekilde ruhsal sorunlar yaşayabilir.

Hamile kalamama psikolojisi kimi zaman oldukça zorlayıcıdır, ancak hamile kalamam nedeni ile üzülmek, strese girmek yumurtlamayı olumsuz etkileyeceği için hamile kalmayı zorlaştırır, dolayısı ile bu sebeple üzülmek kesinlikle doğru değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir