Nasıl Hamile Kalırım Ne Yapmalıyım

Nasıl Hamile Kalırım Ne Yapmalıyım?

Nasıl hamile kalırım ne yapmalıyım? Biz bayanlar gebe kalama yönünde hemen panik yapar ve ne yapmamız hakkında sağda solda bir şeyler okuyarak çözüm aramaya kalkarız. Bir çok bilgiyi bulabileceğiniz ve ayrıca aşağıdaki soruların cevabını bulabileceğiniz birde tavsiyemiz olacak.

  • Nasıl hamile kalabilirim resimli anlatım var mı?
  • Hangi pozisyonlar ile hamile kalabilirim?
  • Hamile kalmanın kolay yolu nedir?
  • Hamile kalmak için nasıl ilişkiye girmeliyim?

Yeni evlenen çiftlerin birçoğu hemen bebek sahibi olmak ister ve henüz birkaç aylık evli olsalar dahi gebe kalınmaması durumunda endişeye kapılıyorlar.

Oysaki bu endişeler genellikle yersiz oluyor zira gebelik doğal bir süreç ve bunun gerçekleşmesi için biraz beklemek gerekiyor.

Hamileliğin İlk Koşulu Düzenli Cinsel Yaşam

Hamile kalmak için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız bunun ilk koşulu tabi ki düzenli cinsel yaşam. Uzmanlar hamile kalmak isteyen kadınların eşleri ile haftada en az 2-3 kez cinsel birliktelik yaşaması gerektiğini belirtiyorlar.

Elbette daha sık da cinsellik yaşanabilir ancak haftada üçün altına düşmemek gerekiyor. Daha az sayıda cinsel ilişkiye girildiğinde de gebelik oluşma olasılığı bulunsa da elbette bu olasılık düşük.

İlişki Sırasında Kayganlaştırıcı Kullanmak Spermlere Zarar Verebiliyor

Gebe kalma olasılığını düşüren etkenlerden biri de tükürük de dahil olmak üzere cinsel ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcılar.

Bunları kullanmak spermleri etkileyebiliyor ve bu da gebe kalma şansını düşürüyor. Bu nedenle bebek sahibi olmayı planlayan çiftlerin ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanmaktan kaçınması en doğrusu.

Nasıl Hamile Kalırım Ne Yapmalıyım?

Sigara İçmek Hamile Kalmayı Zorlaştırıyor

Sigaranın zararları herkesin malumu ancak sigara ve gebelik denilince insanların aklına genellikle gebelik süresince bebeğin sağlığı için sigara içilmemesi gerekliliği geliyor oysaki sigara içmek hamile kalmayı zorlaştırıyor.

Yapılan araştırmalar sigarada bulunan nikotin maddesinin yumurta ile spermin DNA bütünlüğüne olumsuz etki yaptığını hatta bozduğunu ortaya koymuş, bu da şu anlama geliyor, hamile kalmak için ne yapmalıyım diyen bir kadının eğer sigara içiyorsa yapması gereken ilk şeylerden biri de acilen sigarayı bırakması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir