Kocayı Kendine Bağlamak İçin Ne Yapmalı

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Ne Yapmalı?

Kocayı kendine bağlamak için ne yapmalı? Kocayı kendine bağlamak için yapılması gerekenler hakkında varsa tavsiyeleriniz yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Günümüzde evlilikler eskiye kıyasla çok daha kısa sürüyor ve birçok evlilik çeşitli sebeplerle boşanma ile sonuçlanıyor. Evlilikleri boşanmaya götüren en önemli nedenlerden biri erkeklerin bir süre sonra eşlerine olan ilgilerini ve bağlılıklarını yitirmeleri.

Elbette bu durum tüm kadınlar için zorlayıcı oluyor ve bu da beraberinde ayrılığı getiriyor. Oysaki ayrılığı bir seçenek olarak görmek yerine eşinizi kendinize nasıl bağlayacağınızı, bunun için yapmanız gerekenleri öğrenip uygulamak hem çok daha kolay hem de mantıklı, zira kimse boşanmak için evlenmiyor, yani boşanmayı düşünmek yerine evliliği kurtarmaya yönelmek çok daha doğru bir tutum.

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Cinsel Hayata Özen Gösterin

Cinsellik erkekler için son derece önemlidir ve eşiyle düzenli, tatminkar bir cinsellik yaşayamayan erkekler doğal olarak eşlerinden uzaklaşırlar. Bu nedenle kocamı kendime nasıl bağlarım diye düşünen her kadının yapması gereken öncelikle çift olarak sağlıklı ve düzenli bir cinsel yaşama sahip olmayı sağlamak. Eşinizle tatminkar bir cinsel yaşamınız olduğunda size olan bağlılığının arttığını göreceksiniz.

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Olumsuzluklara Takılıp Kalmayın

Her ilişkide olumsuzluklar yaşanıyor ancak bu olumsuzlukları unutmak en doğrusu. Eşinize sürekli eski olumsuzlukları, sorunları hatırlatmak yerine bunları unutup sevgi dolu davranmanız size bağlanmasını kolaylaştırır. Yani dünde takılı kalmayıp, ilişkinizi hep taze tutmanız, eşinize mutsuz anları hatırlatmak yerine birlikte mutlu olmaya çalışmanız kesinlikle size bağlanmasını sağlar.

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Kocanızla Birlikte Verimli Zaman Geçirin

Eşimi kendime nasıl bağlarım diye düşünen kadınların yapması gereken şeylerden biri de eşi ile birlikte verimli zaman geçirmeye özen göstermek. Boş zamanlarınızda beraber yapmaktan keyif duyacağınız aktiviteler ile ilgilenmeniz, beraber verimli, eğlenceli zaman geçirmeniz kocanızın size olan bağlılığını olumlu yönde etkiler.

Kocayı Tekrar Aşık Etmenin Yolları

Zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe yaşanılan olaylara göre bireyler arasındaki ilişki değişmekte ve yön değiştirebilmektedir. Bazı zamanlar bireyler sıkılabilmekte ve yaşanan bazı olumsuzluklar nedeni ile bireyler uzaklaşabilmektedir.

Bu olumsuzluklar genel olarak akrabalar arasında yaşanılanlar, ekonomik krizler, iş yoğunluğu, stres durumları veya yeni bir çocuğun doğumu olabilmektedir. Bazen bireyler bu durumlarda birbirlerine yaklaşırlar. Bazen de uzaklaşabilirler. Bunu engellemek ilişkiyi eski enerjiye geri getirmek için çeşitli şeyler yapmak gerekmektedir.

Yılların geçmesi ve ilişkide hiçbir heyecanın kalmaması gibi sorunlar gündeme gelmektedir. Özellikle erkekler bu durumdan sıkılabilir ve başka kadınlara yönelebilirler. Bunun engellenmesi eşler kocalarını kendilerine tekrar aşık etmelidirler.

Bunun yollarını aramalıdırlar. Kendilerine bakmalı, özen göstermeli, bakımlı ve süslü olmalı, pozitif ve enerjik olmalıdırlar. Bu gibi durumlarda eşlerini tekrardan etkileyebilirler. Eşlerinin ilgisini nasıl çekeceklerini kendileri daha iyi bilmektedirler.

Rutinleşmiş hareketler ve işlerden kaçınılmalı, yeni etki oluşturabilecek arayışlarda olmalıdırlar.

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Ne Yapmalı?

  • Rutinleşme İlişkilerin En Büyük Sorunu

İlişkiler sürekli olarak rutin bir şekilde devam ederse bireyler bir süre sonrasında sıkılma ve uzaklaşma meydana gelmektedir. Eşler birbirlerinden sıkılmakta ve birbirlerinden uzaklaşarak başka bireylere yönelebilmektedirler. Bunun engellenmesi için bireyler rutin yaşayışlarının dışına çıkmalıdırlar.

Yeni enerji getirebilecek ve sizleri daha değerli kılacak işlerle uğraşmak mantıklı olacaktır. Aynı zamanda kocanızın gözünde yükselmenizi sağlayacak ve sizi ayrı bir konuma getirecektir.

Kocayı Aşık Etmek ve İlişkiyi Farklı Evreye Taşımak İçin Neler Yapmalı?

  • İlgi alanlarına yönelik faaliyetler bulunduğunda ve bu faaliyetler uygulandığında bayanlar eşlerinin gözlerinde daha çekici olmaktadırlar.
  • Bayanlar sürekli olarak eşlerinden ilgi beklememelidirler. Bu durumda eşler de sıkılabilmekte ve karşılarındaki bayanı küçük görebilmektedirler. Yetişkin gibi davranmalı ve duygularınız açıkça ifade etmelisiniz.
  • Bayanlar eşlerini sürekli olarak eleştirmemelidir ve onlara güzel, güven verici sözler söylemelidirler. Sürekli eleştiri bireylerin arasını açabilmektedir.
  • Suçlama olmadan yumuşak bir dille konuşabilmek önemlidir.
  • Samimi olmak, taktik kullanmamak önemlidir.
  • İlişki her zaman ilerlemektedir. Bu nedenle ilişkinin başlardaki gibi olması beklenmemelidir.

Bireyler, sorunlarını konuşmalı ve bir sonuca bağlamalıdırlar. Bireyler, konuşmadıklarında sorunların üstünü kapattıklarında boşanmaya kadar gidebilmektedirler. Her zaman için konuşmaya özen göstermeli ve sıkıntıyı çözmelidirler.

Bayanlar eşlerini tekrardan aşık etmek için, kendilerine özen göstermeli, bakımlı olmalı, eşleri ile ilgili olmalı, samimi olmalı, kendilerini geliştirmeli, ilgi alanı edinerek o alanda faaliyetlerde bulunmalıdırlar. Bu sayede eşlerinin gözünde değerleri artacak ve daha çok saygı duyulacaklardır.

Bu konudaki tavsiyemiz daha fazla tüyoların anlatıldığı ve bizimde okumanızı tavsiye ettiğimiz bir e kitap var. Yazarı Defne Meriç‘in Kocanı Kendine Bağla e kitabı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tavsiye e-Kitap Hemen İncele!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir