Kocamla Nereye Gidebilirim
Kocayla Gezmek İçin Nereye Gidebiliriz

Kocamla Nereye Gidebilirim?

Kocamla nereye gidebilirim diye merakınıza anlamlı nefis fikir ve tavsiyeler içeren bir makale tatil için plan yapılırken o tarihin iyi belirlenmesi gerekir. Hem çiftlerin işlerinden alıkoyulmaması gerekir hem de o tarihin yapılacak aktivitenin  zamanını uygun olması gerekir.  Baharda bir tatil köyü gezisi hoş bir fikir olmayabilir ve özel günlerde örneğin yılbaşında bir kar tatili gibi planlarda çoğu firmanın bedelleri normalde olduğundan daha yüksek olabilir.

Eşler yurtiçi ya da yurtdışı gezilerinde veya restoran organizasyonlarında önceden rezervasyon yaparak maliyeti düşürebilir. Böylece bütçe yara almaz. Yapılacak etkinliğin ya da gidilecek yerlerin çiftin iki bireyinin de zevkine uygun olması esastır. Sadece bir bireyin hoşuna gidecek bir gezi diğerini sıkacağı için zamanla çiftin ikisinin de sıkılmasına yol açacaktır.

Eşlerin Beraber Gidebileceği Yerler

Yurt Dışı: Yeni bir dil öğrenmek isteyen çiftler için çok faydalı olabilecek bir etkinliktir. Yeni bir dil öğrenilme amacı gütmeden yeni yerler,  farklı kültürler görmek ilgi çekici olabilir. Böylece ilişki monotonluktan kurtulabilir ya da ilişkinin akışına bir mola verilebilir. Çok maliyetli gibi gözükse de erken rezervasyonda bulunarak bütçenin zorlanmaması esastır. Erken rezervasyon olmasa da kampanyalar değerlendirilebilir.

Vize ve pasaport işlemleri önceden halledilmelidir. Son dakikada gerçekleşecek kötü sürprizlerin minimum olmasına özen gösterilmelidir. Gidilecek yerin önceden araştırılmasıyla daha verimli bir tatil yaşanabilir. Böylece eğlenirken hem de öğrenme eylemi gerçekleştirilebilir. ABD, Kanada, İtalya, İspanya, İngiltere en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.

Yurtiçi:Yurt içini gezecekler insanlar genelde sahilleri ve tatil köylerini tercih ederler. Burada şehrin yorgunluğu güneşlenerek attıklarını söylerler. Ya da tatil köylerinde çeşitli etkinliklere katılabilirler. Böylece tekdüze giden bir hayata bir heyecan verilir.

Hem insanların kendini ruhsal ve psikolojik olarak yeniden başlatmasında hem de ilişkilerin psikolojik ve ruhsal olarak yeniden başlatılmasında önemlidir. Kış aylarında ise daha çok kayak merkezleri tercih edilmektedir. Burada kış sporları öğrenilebilir ya da yapılabilir.

Yine erken rezervasyon ve kampanyalar önemlidir. Çiftler her mevsim sevdiklerini ve dostlarını ziyaret edebilir. Genelde bu ziyaret aile büyüklerine olabilir. Çalışılan işe bağlı olarak süresi değişebilir.

Ama nereye gidilirse gidilsin hangi bütçeyle tatil yapılırsa yapılsın unutulmamalıdır ki tatile tatil yapan nereye gidildiği değil kiminle gidildiğidir. İnsanın sevdikleri yanında olduğu sürece ona her yer iyi gelecektir. Bu yüzden gidilecek yerler değil de eşler  sevilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir