Kocamın Bana Bağlanması İçin

Kocamın Bana Bağlanması İçin Ne Yapmalı?

Evlilik hayatında herkes sorunlar yaşayabilir. Özellikle kadınlar için yaşanan sorunlar bir süre sonra çok büyük sinir ve strese neden olabiliyor. Çünkü kadınlar doğaları gereği sorunlardan hep uzak durmaya çalışmaktadır.

Ama erkekler ise sorunlardan uzak durmak yerine sorunların içine girerek onları halletmeye çalışır. Bu durumu kadınların kabullenebilmesi pek de kolay olmayabilir. Kabullenemedikleri zaman ise eşlerine sitemkar cümleler kurabilirler.

Bunu yaptıkları takdirde ise eşlerinin verecekleri tepkiler hiç hoş olmayacaktır. Bu durumda erkekler ya aynı şekilde karşılık verecek ya da sizinle iletişim problemlerine girecektir. Bu iletişim kopukluğu sonrası da eşiniz sizden uzaklaşmaya başlayacaktır.

Bunu yaşayan birçok kadın bulunuyor ve kocamın bana bağlanması için dua bulabilir miyim diye içleri içlerini tüketiyor.

Yüce Allah her ne kadar aile kurulmasından yanaysa ve evliliklerde sorunların çözülmesini bizlere tavsiye ediyor olsa da bunun için özel bir dua yoktur. Eğer kocanızı kendinize bağlamak istiyorsanız yaptıklarınıza dikkat etmelisiniz.Kocamın Bana Bağlanması İçin Ne Yapmalı?

Kocamın Bana Bağlanması İçin Ne Yapmalıyım?

Kimi kadınlar, ilişkide otoritenin kendilerinde olmasını ister. Ama erkekler için durum biraz farklıdır. Erkekler doğdukları andan itibaren otoriteyi kendilerinde tutarlar. Bu nedenle ilişkilerde otoriteyi almak için bir çaba içine girmezler.

Çünkü otoritenin zaten onlarda olduğunu düşünürler.

Ama kadınlar buna engel olmaya çalışırlar ise sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Erkek ve kadın arasında yaşanan otorite savaşı ilişkiyi sarsacaktır. Erkek zaten otoriteyi kendinde sandığı için bunun için uğraşmayacaktır bile.

Uğraşmaması ise iletişim sorunlarına neden olacaktır. Bu nedenle kocamı kendime bağlamak için ne yapmalıyım diyen biri bu tartışmaların yaşanmasını engellemeye çalışmalıdır. Unutmayın birinin otoritesi kabul edilmediği sürece o ilişki çok uzun sürmez.

Bunun dışında yapmamanız gereken bir diğer şey eşinizin işlerine burnunuzu sokmamak olacaktır. Çünkü erkekler işlerine değil bir kadının, bir erkeğin bile bulaşmasını istemezler. Onlara göre sizin göreviniz bu değildir.

Erkeğin düşüncesinin doğruluğu tartışılır olsa da bu konuda onun üstüne gitmeniz sizleri daha bir duruma sokacaktır. Siz ona yardımcı olmak istiyor olabilirsiniz ama o bunu anlamayacak ve farklı yorumlayacaktır.

Kocamı kendime bağlamak için nelere dikkat etmeliyim diye soran birinin neler yapması gerektiğini anlattık. Bu anlattıklarımızda istisnalarda olabilir. Çünkü erkeklerin hepsi aynı karakterde olmamaktadır.

Örneğin sizin eşiniz sizin otoritenizi kabul ediyor olabilir ama bu her erkeğin sizin eşiniz gibi olduğunu göstermez. Bu neden ile eşinizin nasıl biri olduğunu hesaba katarak yazdıklarımızı uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir