Ne yapsam kocama bir türlü yaranamıyorum
Kocama Ne Yapsam Yaranamıyorum Ne Yapmalı

Kocama Ne Yapsam Yaranamıyorum

Kocama ne yapsam yaranamıyorum diyenler için özel rehber hazırladık. Sizde kocama ne yapsam yaranamıyorum ne yapmalıyım? diyorsanız bilmeniz gerekenler ve tüyolar bu yazıda sonuna kadar okuyun.

Günümüzde en büyük sorunlardan biri yanlış eş tercihidir. Eğer eş tercihinizde mantıklı davranmadı iseniz ileride sizin için çok sorun olabilir.

Örneğin siz üniversite okumuş bir kadın iseniz çalışmak isteyeceksiniz fakat eğer eşiniz bu mizaca sahip değilse sizin için çok zor olacaktır. Çünkü ona göre kadının yeri evidir. Veya kaynana ile beraber yaşama bu sorunların sadece birkaçıdır.

Bu tip durumlarla karşılaşmamak için önceden eş seçimini iyi yapmak gerekir.

Maalesef evlilik ve ilişkilerin tümünde sadece tek taraflı sevgi yetmiyor. İki tarafında kendi görüşlerini değiştirebilecek kadar birbirlerine sevgi ve saygı beslemesi gerekiyor.

Bu sevgi ve saygı olduğu müddetçe ise düzelmeyecek, diyaloglar ile çözülemeyecek hiçbir şey yoktur. Bunun için en önemli şey eş seçimidir. Eşinizi seçerken mutlaka kendi denginize göre birini seçmelisiniz.

Aşk her şeyi çözer mantığıyla hareket ederseniz ileride sizin açınızdan veya aileler açısından eksiklikler ve anlaşmazlıklar kesinlikle çıkar.

Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapılmalı?

Evliliğinizde doğru seçimin önemini anlattık. Ama hemen doğru seçim yaptığınız için her şey rayında gitmiyor. Ev içi saygınızı korumalı ve sevginizi göstermeyi bilmelisiniz. Peki bunun için neler yapabilirsiniz?

Eşim yaptığım hiçbir şeyi beğenmiyor?

O halde ona değer verdiğinizi gösteren eylemlerde bulunun.

Mesela işten geldiğinde kapıda karşılayın ve güler yüzle hoş geldin diyin. Uygulaması çok basit ve çok etkilidir.

Eşiniz eve geldiğinde güler yüzle karşılaştığında eve olan bağlılığı artacaktır. Daha sonra muhabbet kurun ve gününün nasıl geçtiğini sorun ardından anlattıklarını ilgiyle dinleyin ve dinlediğinizi belli edecek sorular sorun.

Evliliğiniz ve bütçe yönetimi gibi konularda sürekli biz kelimesini kullanın ve bu açıdan bakın. Bu gerçek bir aile olabilmek için çok önemlidir. Belki de verdiğim en önemli öneri bu idi not alın ve hayata geçirin farkı göreceksiniz.

Başkalarının başarılarını hatırlatarak ona başarısızlıklarını hatırlatmak vazgeçin. Eşinizden bir konuda rahatsız iseniz dahi asla başkalarının yanında tartışmayın. Tartışma bir evlilik için kaçınılmazdır.

Fakat kesinlikle sizden başka kimsenin olmadığı 4 duvar arasında konuşulmalıdır. Eğer siz veya sizin yakınlarınız tarafından bir avantaj sağlanmış ise bunu sürekli yüzüne vurmayın. Bir başka öneri de eşinize sürekli kısıtlamalar getirerek onu sıkmayın.

Evlilik her anlamda ortaklığı ifade eder. O sizin hayat arkadaşınızdır ve bu hayatı beraber sürdüreceğiniz kişidir. Dolayısıyla kazancınızı ayırıp sadece kendiniz için harcamayın ortaya koyun. Bu ve benzer davranışlar size evliliğinizin daha iyi bir hal alması için yardın edecektir.

Mutlu bir yuva dileğiyle…

Bir yorum

  1. Bunların hepsini yapıyorum zaten hiç işime yaramadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir