Kocam Neden İlgisiz

Kocam Neden İlgisiz

Evlilik ciddi bir sorumluluk getirir. İlk başlarda bu öyle çok ağır bir şekilde hissedilmez. Ama daha sonra araya çocuk girince sorumluluk artar, erkeğin daha çok çalışması gerekir vs. Bazı erkeklerde işte bu sorumluluk duygusu evlilikten önce tam gelişmemiş olabiliyor.

Bu erkekler birdenbire böyle bir sorumluluk fikrini kaldıramayabiliyorlar. Bu sorumluluk fikri onları çok korkutuyor. Evlilikten önce her şey harika olabilir. Ama evlilik yaşlaştıkça sorumluluk artmaya erkekte uzaklaşmaya başlayabilir.

Bu da sonuç olarak ilgisizlik denilen hadiseyi meydana getiriyor.

İlgisizlik bir şeye ilgi göstermeme, onunla gereken zamanı geçirmeme gibi tanımlarla tanımlanabilir. Bazen ilgisizlik insanların birbirlerine bazen insanların eşlerine bazen de  insanların başka bir varlığa şeklinde ortaya çıkabilir.

Bu tarz ilgisizlik durumlarında durup düşünüp sorunun nerede olduğu iyi analiz edilmektedir. Eğer ilgisizlik kötü bir yönde değilse çözümün aranması pek de iyi olmayabilir. Zaten bırakılması düşünülen alışkanlıklar buna örnektir. Bu örneklere sigara, alkol, kart oyunları verilebilir.

Kocam Neden İlgisiz

Kocam Neden İlgisiz? Kocam Benimle Neden İlgilenmiyor?

İnsanlar aktivitelere olacağı gibi eşlerine ve birbirlerine de ilgisiz olabilir bunun eşlerin güzelliğiyle veya karakteri ile bir ilgisi direk aranmalıdır. İlgi göstermeyen tarafın neden ilgisiz olduğunu kendi kendine sorması gerekir.

Çünkü insanlardaki genel kanı sorunu hep karşıda aramaktır. Bunu yapmayan insanlar ve çiftler ilişkilerinde daha mutlu olmakla beraber daha uzun bir ilişki sürerler. İlgi göstermeyen tarafın iş yoğunluğu ve psikolojisi iyi incelenmelidir. Başka bir sorunu işine yansıtıyor olabilir.

Bu da ondan tabiri caizse soğumasına neden oluyor olabilir. Sadece stresten değil yoğunluktan da insanlar kendini ilgisizliğe maruz kalmış sanabilir. İlgi göstermeyen tarafın işi çok yoğunsa eşine gerekli zamanı ayırmayabilir.

Bu tarz durumlarda eşine bunu açıklamalı ya da mümkünse işinde bir tempo azalması yapması gerekebilir. İlgisizlik hangi tarafta olursa olsun bir uzmana başvurulmasında fayda vardır ilişki terapistleri buna en iyi örnektir.

Bu kişiler sadece ilgisizlik soruna değil ilişkinin genel anlamda analizinin yapılmasında yardımcı olacaklardır. Bu da ilişkinin güvertesinde ki fazla suyun atılmasını sağlayarak ilişki hafifletecektir, ilişkiye önemli bakım yapacaktır.

kocam bana neden ilgisiz kocam bana karşı neden ilgisiz video kocam çok ilgisiz neden

İlgisiz Koca İçin Ne Yapmalı?

İlişkilerde insanların birbirine karşı ilgisizliklerinin nedenlerinin anlaşılması, nedenini ne olduğunu saptamak bir çözüm değildir. Çözüm için psikolog veya  aile terapistlerinin gidilebilir. Aileyi iyi tanıyan dostlara başvurulabilir.

Neyin neden olduğunu bakılmalıdır bu nedenler de bir değişme yapılabilir şayet değişme yapılacaksa dikkatli olunmalıdır. Eğer bireylerden birinin işin yoğunluğu yüzünden bir ilgisizlik bir yoğunluk veya stres varsa işini bırakmak bir çözüm olmayacaktır.

Çünkü bu ekonomik bir zorluğu yanında getirir. Bu da sorunun yenilenmesine ya da büyümesine neden olabilir. Bu yüzden analizin iyi yapılması çözüm önerilerinin her yönden incelenmesi gerekir. İşte bir pozisyon değişimi yapılabilir.

Bireylerin kendini bakım göstermemesi de nedenlerin arasında olabilir. Bakım göstermeyen bireyi eşi çekici bulmayabilir bu çok fazla görülmese de bu yüzden bireyler birbirine karşı ilgisizliği gösterebilir.

Dış görünüşten bağımsız olarak,  iş ve psikoloji gibi etmenlerden de bağımsız karşıdaki kişinin hareketlerinden rahatsız olma veya sevilmeyen hareketleri yapma da soğumaya yani ilgisizliğe neden olabilir.

Bu tarz durumlarda bireylerin birbirine durumu karşıdakini kırmayacak şekilde belirtmesi gerekir. Sorunların geçiştirilmesi onların sadece büyütülmesini sağlayacaktır. Bunun yerine oturup makul bir aile bireylerin birbirini dinlemesi gerekliler. şayet ilişkiden iki tarafta yorulmuşsa bir süre tatil ya da sevilen başka bir aktivite yapılabilir.

Böylece hem ilişkiye bir heyecan katılır hem de hayatın tek güzelliğinden insanları kurtaracaktır.

Kocam Neden İlgisiz

İlgisiz Koca Nasıl Yola Getirilir?

Aslında bizi daha çok ilgilendiren şey ilgisizliğin sebebinden çok tekrardan nasıl ilgi kazanabileceğimizdir. Bunun için birkaç tavsiyem var. Öncelikle ilişkinizin durumunu tekrar bir gözden geçirmelisiniz.

Acaba ilişkiniz nasıl temeller üzerine kurulu. Sağlam temeller sağlam ve uzun bir evlilik sağlar. Buna karar verirken kendinizi sakın ola ilk günlerdeki gibi düşünmeyin. Çünkü herkes ilk günlerdeki gibi olsun ister ama bu neredeyse imkansızdır.

O zaman yeni evlenmişsiniz ve birbirinize büyük bir aşkla bağlısınız. Tabii ki tekrar aşık olmak ve eski günlerdeki gibi tekrar birbirinize delice bağlı olabilirsiniz. Ben aşkın hiçbir zaman ölmeyeceğine inanırım.

Kocamın ilgisi neden azaldı?

Zaman geçtikçe üstü biraz tozlanabilir. Veya hayatın diğer öncelikli sorumluluklarının arkalarında kalabilir. Ama yinede ölmez ve onu arka raflardan çekip üfleyerek üstündeki tozu süpürüp atabiliriz. Şimdi önemli nokta biz bu aşk kitabının tozunu uçurmak için nasıl üfleyeceğiz. Öncelikle şunu bilmeni istiyorum bu sorun sadece senin sorunun değil. Ben bu yazıyı buraya yazıyorum çünkü on binlerce çift aynı sorundan yani kocam neden ilgisiz diye muzdarip.

Hemen ilişkinizi veya yıllardır birlikte olduğunuz evliliğinizi çöpe atmanızı gerektirmez. İlgisizlik kaynağı çoğu zaman sevgisizlik bile değildir. Veya şuanda ilgisiz ise hep öyle kalacak, bir daha bana asla ilgi göstermeyecek gibi çıkarımlar yapmanıza sebep değildir.

lgisiz koca nasıl yola getirilir ilgisiz koca nasıl değiştirilir
ilgisiz koca için ne yapmalı
i

İlgisiz koca nasıl değiştirilir?

Bunun için öncelikle tavsiyem olumlu ve net olun. Erkekler olumsuz ve karmaşık cümlelerden hiç hoşlanmazlar. Fark etmez kelimesi bir erkeği nedensiz yere rahatsız eder. Net olun. Çünkü erkekler samimi oldukları insanlarla aralarına böyle belirsiz sınırların girmesini sevmez.

Erkekler belirsizlikten nefret eder. Örneğin bir erkeğin diğer bir arkadaşı ile kurduğu iletişimi düşünün. Ne söylemek isterlerse sadece onu söylerler. Lafı dolandırmayı hiç sevmezler. O yüzden siz de onlara karşı net olmalısınız.

Yoğun bir maddi sıkıntının içinde olan erkekler de önceliğini değiştirmek zorunda kaldığından bu sorun ortaya çıkabilir bu gibi etmenleri de iyi göz önünde bulundurmalısınız.

Bu makale biliyorum kısa oldu yorumlarınızla bana destek olursanız içten gelerek sizi bilgilendirmeye devam edeceğim söz.. Yorum kısmında aşağıdaki sorunlardan herhangi birinden yola çıkaraj başınızdan geçen sıkıntıları benimle paylaşabilirsiniz. Bende bu doğrultuda size daha iyi bir konu bulmuş olurum.

  • ilgisiz koca için ne yapmalı,
  • ilgisiz koca nasıl yola getirilir,
  • ilgisiz koca nasıl değiştirilir,
  • ilgisiz koca için okunacak dua,
  • kocam neden ilgisiz,
  • kocamın ilgisi neden azaldı,
  • kocam benimle neden ilgilenmiyor,
  • kocam bana neden ilgisiz,
  • kocam bana karşı neden ilgisiz video,
  • kocam çok ilgisiz neden,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir