Neden Kocam Benimle Olmak İstemiyor

Kocam Neden Benimle Olmak İstemiyor?

Kocam neden benimle olmak istemiyor? diyorsanız ilginç bilgiler sizi bekliyor. Kadınlar evlilik hayatlarında yaşanılan sorunları erkeklere göre daha fazla büyütebilirler. Çünkü olaylara yaklaşım şekilleri mantıksal değil duygusal olaraktır. Bu da yaşanılan her sorunda daha çok yıpranmaya ve stresli günler geçirmeye neden oluyor.

Gündelik sorunların dışında eşleri ile olan cinsel yaşantıları da kadınları psikolojik ve duygusal olarak etkileyebilir. Üstelik ilişkinin başlarında yaşanılan cinsel yaşam oldukça üst seviyelerde ise cinselliğin ilişkilerde artık eskisi kadar yer edinememesi kadınları çeşitli kuruntulara ya da gerçekliğe sürükleyebiliyor ve gün boyu acaba kocam neden benimle olmak istemiyor diye düşünüp duruyorlar.

Bu soruyu kendilerine ilk sorduklarında cevapları, kocalarının hayatında artık başka biri olabilir oluyor. Cinselliğin yaşanmamasında bu da zaman zaman etkili olabilirken, sorunun altında başka nedenler de yatıyor olabilir. Peki ne gibi nedenler erkeklerin ilişkiye yanaşmamasına etkendir?

Cinsel sorunlar

Bu sorun kadınların etki edebileceği bir sorun değildir. Erkeklerin cinsel ilişki sırasında kendi kendilerine yaşadıkları sorunlar artık ilişkiye yanaşmamalarına neden olabilir. Örneğin erkekte erken boşalma yaşanması ve sizi zevkin doruklarında iken yatakta yalnız bırakması kendisinden utanmasına neden olabilir.

Bunun yan sıra sertleşme sorunu da erkekler için rahatsız edici bir sorun olabilir. Kısacası yatakta eskisi gibi ilişki yaşamayacaklarını düşünmelerinin yanı sıra size gerekli zevki tattıramadıklarını düşünmeleri onları ilişkiden uzaklaştırabilir. Bu nedenle kocam neden benimle olmak istemiyor diye soran bir kadın, eşine yaşadığı bu sorunların onu rahatsız etmediğini söylemesi gerekiyor.

Bunu söylerken kullanacağı ifadelerin de çok hassas seçilmesi gerekiyor. Çünkü incitici bir söz ya da alaycı bir kelime onu ilişkiden tamamı ile uzaklaştıracaktır.

Tehdit aracı görmeyin

Kadınlar kimi zaman cinsel hayatı bir tehdit aracı olarak kullanabilirler. Örneğin kocalarından istedikleri bir şeyi eşleri kabul etmediği zaman kocaları ilişkiye yanaştıklarında yüz vermeyerek onları cezalandırmaya çalışabilirler. Bu onlara istediklerini kazandıracağı yerde ellerindekini de kaybettirir. Yaşanılan güzel bir cinsel hayatları varsa tamamen kaybedebilirler.

Ayak uydurun

Çok genel olmasa da kimi zaman erkekler kadınlardan çok daha farklı bir ilişki istemektedirler. Örneğin erkekler yatakta fanteziler kurulmasını da sever. Ama kadınlar bu duruma yanaşmaz. Erkeklerin büyük bir zevkle yatağa girdikten sonra sizden bekledikleri ilgiyi görememeleri onları ilişkiden soğutan bir diğer etkendir. Unutmayın yatakta yaşanılan her şey birer fantezidir. Eşiniz ile sizin özelinizdir. Kendi kabuğunuzdan çıkmadığınız sürece kocam neden benimle olmak istemiyor diye sorup durursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir