Kocam Neden Başka Kadınlara Bakıyor

Kocam Neden Başka Kadınlara Bakıyor?

Kocam Neden Başka Kadınlara Bakıyor? sorusu bir sorunun var olduğunun bir belirtisidir. Bu sorun evliliklerin en büyük sorunlarından biridir. Kadınlar doğal olarak erkeklerin başka kadınlara bakmasını her zaman kıskanmışlardır.

Birçok kadın bu soruna çözüm aramaktadır hemen herkes neler yapabileceğini düşünüyor. Acaba sorun bende mi yoksa kocamda mı diye düşünen kadınların sayısı epeyce fazla.

Çoğu zaman bu bakışlar kaçamak ve kısa süreli oluyor.

Bu gayet doğal.

Fakat eğer bu bakışlar sürekli ve her zaman çok sık aralıklarla tekrarlanıyor ise burada bir sorun var demektir.

Öncelikle neden başka kadınlara bakma ihtiyacı olduğunu öğrenmemiz lazım. Daha sonra bu sorunu çözmek çok daha kolay olacaktır.

Çoğu zaman tartışmaların sebebi sadakatsizlik olmaktadır. Bu yaşanan kavgalar en sonunda maalesef birbirlerini çok fazla kırmakta ve bunun sonu boşanmalara kadar gitmektedir.

Genelde o kadar büyük sorunlar olmasa da büyük yanlış anlaşılmalar sebebiyle birbirlerine saygılarını tamamen yitiren çift çok fazla bir arada olamıyor ve bu tartışmaların sonu boşanma ile bitiyor.

Bu yüzden bu sorun bir an önce çözülmesi gereken ciddi bir sorundur. Şimdi bunu çözmek için ne yapabiliriz bir bakalım.

Kocanın Başka Kadınlara Bakmaması İçin Neler Yapılabilir?

Eğer kocanızı başka kadınlara bakarken yakaladıysanız. Kıskançlık krizlerine girmek yerine bunu daha medenice, konuşarak çözmeniz en akıllıca olan seçenek olabilir. Bu çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Çözümü de aslında o kadar da zor değil.

Konuşmadan, sorunun kaynağına inmeden çözmek imkansızdır.

Bu tip durumlarda büyü gibi saçma sapan işler ile uğraşmak size hem maddi hem de manevi yönden büyük zararlar vermektedir.

Bu tip çağ dışı sözde “çözüm” yöntemlerinden kaçınınız. Bunun yerine direk açık açık fakat hiçbir sulayıcı tavırda bulunmadan kocanızla diyalog kurmalısınız. Direk suçlayıcı tavırlarla üzerine giderseniz elinizden kaçırırsınız.

Aranızdaki ilişki daha da zayıflar. Bunun yerine daha çok neden böyle bir şey yapıyorsun, ben sana ne konularda yetmiyorum, ne yapmam gerekiyor gibi konuşursanız çok daha fazla verimli bir konuşma geçirmiş olursunuz.

Ardından bir ara nokta bulup tekrar mutlu günlerinize dönebilirsiniz.

Özellikle gebelik durumunda bu tip sorunlar baş gösteriyor. Gebe kadın erkeğini mutlu edemediğinden kaynaklanıyor olabilir. Tabi burada sözlerim yanlış anlaşılmasın sorun kadınlarda demek istemiyorum.

Ben burada önceden gayet mutlu olduğunuz bir evlilikte çıkan sorundan bahsediyorum. Yoksa düzeltilmesi mümkün olmayan gözü zaten sürekli dışarıda olan erkekler için değil. Bu tip erkeklerin de maalesef düzelmesi çok zor bir ihtimal. Yinede karşınıza alıp ses tonu yükselmeden konuşmanız gerekir.

erkekler başka kadınlara neden bakar, erkekler neden başka kadınlara ilgi duyar, karısının yanında başka kadınlara bakan erkek, kocam başka kadınlara bakmasın

Bir yorum

  1. Bunu okumadan aynı bunun gibi karşıma aldım konuştum, neden baktığımı bilmiyorum dedi, kendi durumumu anlattım baktığın kadın demezmi yanında kadın var bana bakıyor gibi vb şeyler, gözüm takılıyor diyo, seni çok seviyorum sana ne kadar değer verdiğimi biliyormusunlar falan, yani karşıma aldım konuştum değişiklik yok, birde sürekli bakmak bakışmaktan bahsediliyor, kadınlar belki beğenmiyor kocamı bakışmıyor, bakışmak karşılıklı olur sonuçta, bu ilk eylemi yapmış yani bakmakla bakışmak aynıdır, karşı taraf bakmıyor sa sorun yok mu ne saçma, bakıyorsa problem var dediğiniz için saçma geldi bu. Konuşmakta çözüm değil onu gördüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir