Kocam Bana Karşı Neden İlgisiz Davranıyor

Kocam Neden Bana Karşı İlgisiz?

Kocam neden bana karşı ilgisiz öncelikle ilginin ne demek olduğu iyice anlaşılmalıdır. İlgi: bir olaya, duruma, kişiye yakınlık hissetme, hoşlanma ve öncelik tanıma.İlişkilerde insanoğlu genellikle her problemde karşı tarafı sorumlu tutar.

Ama şu unutulmamalıdır ki nasıl bir iş yapıldığında, yapılan işin başarısı kişiler arasında bölüştürüyorlarsa ve başarının büyük payının kimde olduğu sorgulanıyorsa , bir problemde de sorunun büyük payının kime ait olduğu bilinmelidir.Kocanızın size karşı ilgisinin azalmasının sebeplerinden bazıları alttaki maddeler olabilir bunlara dikkat etmelisiniz.

İlgisizliğin Başlıca Sebepleri

1-Negatiflik: Kocaların eşlerine olan ilgisinin azalmasının sebeplerinden biri de negatifliktir. Eğer eşinizin her zaman sizi mutlu, sevecen karşılamasını istiyorsanız ilk olarak siz mutlu, sevecen, pozitif olmak zorundasınız.İnsanlar için her durumda mutlu insanlarla ilişki, bağ kurmak daha kolaydır bunu unutmamalısınız.

2-Monotonluk: Şunu unutmayınız ilişkilerin başlarında iki yabancı insan her gün birbirlerini tanıyıp, yeni şeyler öğrenir.Ama bir süreden sonra iki tarafında birbiri hakkında her şeyi öğrenmesi, bazı kişiler için sıkıntılar doğurabilir.Bu monotonluktan sıkılan insan sadece karşısındaki kişiye değil etrafındaki tüm canlı, cansız varlıklara ilgisini kaybedebilir.

Bu problemi ortadan kaldırmak için ise yapabileceğiniz şeyler çok fazla.En ufağından eşinizin yaparken çok zevk alabileceği bir şeyi tekrar yaşatın. Eşinize yeni şeylerle gelmeye çalışın.Okuyun, araştırın ne yapabilirsiniz diye düşünün. Unutmayın ki siz istedikçe yapamayacağınız bir şey yok.

3-Stres: Eşinizin size karşı ilgisiz davranmasının sebebi illa siz olmayabilirsiniz. Bulunduğu iş ortamı, arkadaşlık ilişkileri hepsi size karşı böyle davranmasının sebebi olabilir unutmayınız. Peki bu durumda size ne yapmak düşüyor onu iyi bilmek zorundasınız. Eşinize her koşulda güvendiğinizi ona hissettirmelisiniz.

Onu mutlu etmeye çalışın. Yanınızda ne kadar mutlu olursa size daha çok sığınacaktır, her sıkıntısında sizin yanınıza gelmek isteyecektir bu da eşinizin size daha fazla önem vermesini sağlayacaktır unutmayın.

İlgisizlik adını verdiğimiz bu problemi çözmeye çalışırken karşınızdaki kişinin neden böyle davrandığını iyice anlamak çok önemlidir unutmayınız.

Eğer bu sorunu çözebileceğinize inanmıyorsanız bir profesyonelden destek almaktan asla çekinmeyiniz. Unutmayın bu sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz ve sadece siz çözmek zorunda kalmadınız. Etrafınızdaki bir çok kadın sizin gibi bu sorunu yaşadı ve üstesinden gelmeyi başardı. Sizin de başaracağınıza inancınız tam olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir