Karısını Sevmeyen Koca Ne Yapar

Karısını Sevmeyen Koca Nasıl Davranır?

Karısını sevmeyen koca nasıl davranır? Bu konuda bir genelleme yapmak ya da bunu belli bir standarda sokmak kolaycılıktır. Bu daha çok, kadının hayatının amacı olarak gördüğü evlilik kurumundan ne beklediği ile ilintilidir.

Konuyu objektif olarak ele alacak olursak yeni başlayan ilişkilerde, ya da uzun süreli olan ve gittikçe monotonlaşma başlayan ilişkilerde kadınların aklına gelen ilk şey eşinin kendisini eskisi gibi sevmediğidir

Kadınlar bunu anlayabilmek için her detayı en ince ayrıntısına kadar inceleyip, bundan kendilerince farklı anlamlandırmalar çıkarmaya çalışırlar. Kafası karışan kadın artık öyle bir hale gelir ki;  kendi bile bu işin için den çıkamaz. Tüm bu süreçte yaşananlar ise, erkeğin kadından uzaklaşmasına neden olabilir.

Oysa her erkeğin karakter yapısı aynı olmadığından, sevgisini gösterme biçimi de aynı olmayabilir.

Kocanız Aşağıdakilerden Bir Kaçını Yapıyorsa Dikkat!

Karşınızdaki erkeğin sizi sevip sevmediğini anlamak için ekstra bir çaba göstermenize gerek yok. Zaten bir kadın kocası tarafından sevilmediğini hissedecektir.

 • Karısıyla mutlu olmayan erkek sizden çok arkadaşları ile vakit geçirmeye başlar
 • Gün içindeki aramaları ve mesajları ciddi oranda azalır.
 • Sizin arama ve mesajlarınıza mümkün olduğu kadar kısa cevaplar vererek konuşmalarınızı kısa sürede sonlandırmaya çalışır.
 • Gün içinde sizi hiç aramaz ya da siz aradığınızda telefonu açmaz.
 • Önemli gün ve davetlere tek başına gitmeyi tercih eder.
 • Sizi mümkün olduğu kadar arkadaş ve iş ortamından uzak tutmaya çalışır.
 • Ailenizle eskisi kadar sık görüşmek istemez ya da ailesi ile sizi görüştürmez.
 • Buluşmak isteklerinize her zaman uyduracak bir bahanesi vardır. Örneğin ya arkadaşları ile toplanıp maç seyredeceğini söyleyebilir.
 • Hafta sonları beraber bir şey yapmak istediğinizde hasta ya da yorgun olduğunu söyleyerek sizin bu isteğinizi geri çevirir.
 • Durduk yere hiç olmadık şeylerden kavga çıkarmaya başlar.
 • Sürekli bir asabiyet durumu hâkim olur.
 • Sizin her isteğiniz onun gözünüze batmaya başlar. Neredeyse nefes almanızdan bile rahatsız olduğunu hissetmeye başlarsınız.
 • Siz yokmuşsunuz gibi, davranmaya başlar. Artık tek kişilik yaşamaya başladığı hayatında özellikle gelecek ile ilgili planlarında size hiç yer ayırmaz.

Ve Sonunda Der ki,

 • İlişkimize biraz ara verelim. Bu genellikle eşlerinden ayrılmayı beceremeyen erkeklerin başvurduğu yoldur. Bunu köprüden önce son çıkış gibi düşünün.
 • Böyle bir durumda eşinizin gösteremediği cesareti siz gösterin ve onunla konuşun.
 • Burada önemli olan İki tarafın birbirine dürüst davranmasıdır. Bu konuşma sonunda ilişki için en doğru karar verilecektir.

İnsan davranışları, belirli şekillerde dışavurumu beraberinde getirir. Özellikle karı koca ilişkilerinde mevcut olan sinyaller önemli ipuçları verebilir. Karısını sevmeyen koca nasıl davranır? diye merak eden kadınlar için, kocanın hareketlerinin takip edilmesi sayesinde doğru cevap bulunabilmesi mümkündür. Kadınlar genellikle sevmeyen kocaları hisler yardımıyla ayırt edebilecekleri gibi, bununla beraber ipuçlarıyla da bu hisleri pekiştirebilirler.

Karısını Sevmeyen Erkek Davranış Türleri Nelerdir?

İletişim Kurmaz

Karı ve koca arasında iletişim oldukça önemlidir. Karısını sevmeyen erkek davranışlarından en belirgini iletişimsizliktir. Konuşma gereği duymayan bir koca, karısını sevmiyor anlamına gelebilir. Evliliğin ilk dönemlerinde her konuda çok fazla konuşan ve özellikle belirli bir dönemdir sadece zorunluluktan dolayı konuşan kocalar önemli sinyaller veriyor olabilirler.

Sizinle Zaman Geçirmeyi Umursamaz

Karısını sevmeyen koca, karısıyla zaman geçirmek istemez. Farklı zaman geçirme yöntemlerine yöneliyor ve sizinle zaman geçirmiyorsa, sizi sevmediğini anlayabilirsiniz. Kocanızla beraber vakit geçirmek istediğinizi belirtmeniz halinde aldığınız retler, bu durumu en iyi özetleyen durum halini alabilir. Birlikte vakit geçirmeye ikna etseniz bile sanki yanınızda yokmuşçasına davranışları sizi sevmediğinin işaretçisi haline gelebilir.

Özlem Duymaz

Özlemek, sevginin oluşturduğu doğal bir unsurdur. Kocanızın size karşı özlem cümleleri kurmasını uzun bir süredir duymuyorsanız ve sizinleyken gözlerinin içinin gülmediğini görüyorsanız, kocanızın size karşı olan sevgisi azalmış olabilir. Seven bir koca her zaman için özlem duyduğunu dile getirerek sizden ayrı kaldığı zamanları telafi etmek ister.

Çaba Sarf Etmez

Kocanızın sizin için bir şeyler yapmadığını görmek elbette oldukça kötü bir durumdur. Evlilik başlangıcında sizin için pek çok konuda çaba sarf eden fakat son zamanlarda ilginizi çekmek için çaba sarf etmek için herhangi bir şey yapmayan kocalar, size karşı davranış açısından değişkenlik gösterebilirler. Görünümüne, size karşı olan tutumlarına ve bu daha pek çok konuda beklentilerinize dikkat etmiyorsa sevgisi azalmış veya tamamen bitmiş olabilir.

Sarılmaz

Bir ilişkinin duygusal açıdan en önemli kriterlerinin başında fiziksel temas gelir. Karı-koca ilişkilerinde sarılmak en güçlü bağlardan birini oluşturur. Karısını sevmeyen koca hiçbir zaman fiziksel iletişim kurmayı tercih etmez. Dolayısıyla sarılmaktan kaçınır.

Detayları Görmezden Gelir

Karısını seven erkek, her zaman değişimleri ve detayları fark eder. Saçınızın rengini değiştirdiğinizde, yeni bir ayakkabı aldığınızda veya belirgin bir şekle sahip olan küpe taktığınızda bunu önceden fark ediyor yakın zaman içerisinde fark etmiyorsa sevmediği anlamına gelebilir.

Bir yorum

 1. Bana inanmasın isterdim. Ama o kendi kafasına uyguladığını ortaya koyar. beni onemsemezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir