İnce Telli ve Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir

İnce Telli ve Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir?

İnce telli ve seyrek saçlar, beraberinde getirdikleri hacimsizlik problemiyle birlikte daha pek çok sorunu da beraberinde getirebiliyor. Dökülmeye meyilli olan saç tiplerinden biri olan ince telli seyrek saçların gürleşmesini ve parlak görünüme sahip olmasını isteyen çok sayıda kişi bulunuyor.

Saçların sağlıklı hallerine kavuşabilmelerine adına daha dolgun görünmelerini sağlamak için uygulanabilecek yöntemler bulunuyor. Düzenli olarak ince telli ve seyrek saçlara gerekli uygulamaların yapılmasıyla beraber, saçlar çok daha iyi bir hale getirilebilir.

Saçların daha sağlıklı bir yapıya kavuşmalarıyla birlikte, görünüm açısından da pozitif anlamda bir etki sağlanabilir.

İnce Telli ve Seyrek Saçlarımın Gürleşmesi için Ne Yapmalıyım?

Saç Masajı: Saçların güçlenmesini ve canlanmasını sağlayabilmek adına saç masajı en etkili yöntemlerden biridir. Saç köklerini harekete geçiren uygulama olan saç masajı sayesinde ince ve seyrek olan saç kökleri daha gür hale getirilebilir.

Saç dipleri hedef alınacak şekilde yapacağınız masajı, her saç yıkamasının ardından uygulayabilirsiniz.

Saç Nemlendirmesi: İnce telli ve seyrek saçların gürleşmesini sağlamak adına saçların düzenli olarak nemlendirilmesi gerekiyor. Saçların nemlendirilebilmesini sağlayabilmek adına zeytinyağı oldukça faydalı bir çözüm olacaktır.

Saf zeytinyağını ılık hale getirerek saçlarınıza haftada 2-3 kez olacak şekilde uygulamayla beraber sonuçlarını görebilirsiniz. Ilık zeytinyağını saçınıza uygulamanızın ardından saçınızda 60 ila 120 dakika arasında bekletmelisiniz.

Kırıklar: Saçlarda oluşan kırıkların kesilmesi, ince telli ve seyrek saçların gürleşmesi için uygulanması gereken bir yöntemdir. Saçlarda oluşan kırıklar sebebiyle protein kaybı yaşanacağından dolayı düzenli olarak kırıkların aldırılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir