İlgisiz Kocaya Sözler

İlgisiz Kocaya Sözler

İlgisiz kocaya sözler isimli konu başlığımızda kadınların hep yakındıkları ilgisizlik karşısında kullandıkları iğneleyici laflara yer vereceğiz.

Kadınlar, ilgisizlikle karşılaştıklarında erkeklere karşı tavır alarak bu duruma tepki gösterirler. Halk ağzında trip atmak olarak adlandırılan bu durumu erkekler çoğunlukla anlamaz.

Kadın ister ki “Gözler kalbin aynasıdır” Gözüme bak da anla!

Erkekler ise meseleye daha düz mantıkla yaklaşırlar. Sorun neyse kadının söylemesini beklerler. Söylemedikleri sürece kadının anlamsız tavırlarının onların yaptığı bir düşüncesizlikten kaynaklandığını anlamazlar.

Kadınlar da ilgisiz kocaya sözler aracılığıyla iğneli oklar fırlatırlar. “Ne oldu?” sorusuna karşılık: “Pes doğrusu!” gibi bir ifade ile karşılaşan erkek ne olduğunu yine anlamaz. Bir süre sonra kadının siniri geçtiğinde oturup konuşulduğunda erkek, durumu anladığını ifade ettiğinde konu kapanır.

İlgisiz Kocaya Sözler

Zamanla İlgisiz Kocaya Söylenecek Sözler Listesi Uzar

Erkek bir süre sonra yine özüne döndüğünde “Yok bir şey!”ler yerini daha iğneleyici laflara bırakır.

İlgisiz erkekleri silgisiz kaleme benzeten bir ifade vardır ki burada kadınları başka birinden yardım almaya mecbur bırakmak ifadesi kullanılmaktadır. Aslında erkek ilgisi saman alevi gibidir.

Kadın kendilerine evet diyene kadar ve ilk flört zamanlarında kadını ilgiye boğup ardından da sanki o yokmuş gibi davranan erkekler, kadının bu tavırlara bürünmesine sebeptir.

İlgisiz kocaya sözler konusunda bazı kadınların şikâyetlerini dile getirmek için dokundurma yollu şairane ifadeler kullandıklarını görürüz. Aslında bu durumu kanıksamış gibi görünüp durumla dalga geçerek kendilerini rahatlatırlar.

İlgisiz Kocaya Sözler

Ne yapalım, evine bakıyor, kötü huyu yok, diye aza kanaat eden kadınların varlığı hiç de az değildir.

Önce kadınların karnında kelebekler uçurtan ardından da bütün kelebekleri teker teker katleden bu ilgisiz erkek tipleri için çeşitli karikatürler bile yapılmıştır. Türk erkeklerinin evliliğe yaklaşımları hakkında muhteşem gözlemlerin ilgisiz kocaya sözler karikatürlerinde mizahi bir şekilde dile getirildiği görülmektedir.

İlgisiz Kocaya Sözler

Mizahi yeteneği yüksek olan bir ülkede bulunmamızın avantajı olarak içinde bulunduğumuz rahatsız edici durumları bu şekilde dile getirebiliyoruz. Bu, onlarla başa çıkmak için en etkili çözümlerden biri.

İlgisiz kocaya sözler, kısmında bir sürü iğneli ifade bulmak mümkündür.

İlgisiz Kocaya Sözler

Ancak ne demişler: “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az” Sazla sözle de derdini anlatamayan kadınların en büyük şikâyetleri ilgisizlik…

Hani her şeyi kısmete bağlama huyumuz var ya! İşte bu da kader kısmet! Ne Gelirse bahtınıza…

İlgisiz Kocaya Sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir